Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/1383/19
Провадження № 1-кп/280/330/19
ВИРОК
Іменем України
03 жовтня 2019 року м.Коростишів
Коростишівський районнийсуд Житомирської областіу складі:головуючогосудді ОСОБА_1 ,за участю:секретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,прокурора ОСОБА_3 ,потерпілого ОСОБА_4 ,обвинуваченої ОСОБА_5 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Коростишів Житомирськоїобласті кримінальнепровадження,внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060190000427 від 30.07.2019,відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Закусили Народицького району Житомирської області, громадянки України, із середньо-спеціальною освітою, розлученої, має на утриманні неповнолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , працює касиром магазину «Васильок» у м.Київ, депутатом та інвалідом не є, не судима, який зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.357, ч.1 ст.185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
13 липня 2019 року близько 14 години 00 хвилин ОСОБА_5 , знаючи про те, що її колишній чоловік ОСОБА_4 відсутній по місцю проживання, прийшла до його домоволодіння, що за адресою: АДРЕСА_3 , з метою відвідування їх спільних дітей.
У подальшому, перебуваючи у спальній кімнаті будинку, ОСОБА_5 побачила, що на полиці тумби для телевізора знаходиться банківська картка РУ ПАТ КБ «Приватбанк» № НОМЕР_1 та папірець на якому зазначено пін-код, власником якої являється ОСОБА_4 .
У цей час та місці, з корисливих мотивів, з метою власного збагачення, достовірно знаючи про те, що на рахунку вказаної банківської картки наявні грошові кошти та розуміючи те, що банківська картка є різновидом офіційного документу відповідно до Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 року, Законів України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 року, «про банки та банківську діяльність» від 07.12.2000 року, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, спрямований на таємне викрадення офіційного документу банківської картки РУ ПАТ КБ «Приватбанк» № НОМЕР_1 та папірця з пін-кодом, з метою подальшого викрадення, із його застосуванням, чужого майна, а саме: грошових коштів.
Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 користуючись відсутністю контролю з боку власника майна ОСОБА_4 , усвідомлюючи те, що за її умисними, протиправними діями ніхто не спостерігає, з корисливих мотивів, з метою власного збагачення, таємно, умисно, шляхом вільного доступу, викрала банківську картку РУ ПАТ КБ «Приватбанк» № НОМЕР_1 , яка являється різновидом офіційного документу та папірець на якому вказано пін-код, держателем якої є потерпілий ОСОБА_4 та залишила місце вчинення злочину.
Продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел спрямований на таємне заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами ОСОБА_4 , 13 липня 2019 року ОСОБА_5 , застосовуючи офіційний документ - банківську картку РУ ПАТ КБ «Приватбанк» № НОМЕР_1 , заволоділа грошовими коштами потерпілого ОСОБА_4 , у сумі 3000 грн. 00 коп.
Продовжуючи реалізовувати свої злочинні дії, 14 липня 2019 року ОСОБА_5 , застосовуючи офіційний документ - банківську картку РУ ПАТ КБ «Приватбанк» № НОМЕР_1 , заволоділа грошовими коштами потерпілого ОСОБА_4 у сумі 4 500 грн. 00 коп.
Продовжуючи реалізовувати свої злочинні дії, 22 липня 2019 року ОСОБА_5 , застосовуючи офіційний документ - банківську картку РУ ПАТ КБ «Приватбанк» № НОМЕР_1 , заволоділа грошовими коштами потерпілого ОСОБА_4 у сумі 1 000 грн. 00 коп.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_5 спричинила потерпілому ОСОБА_4 матеріальну шкоду на загальну суму 8500,00 гривень.
Суд розглядає кримінальне провадження в межах висунутого обвинувачення, відповідно до вимог ст. 337 КПК України.
У судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_5 свою провину у висунутих обвинуваченнях за ч. 1 ст. 357, ч. 1 ст. 185 КК Українивизнала повністю, у вчиненому щиросердно розкаялася, пояснила суду, що дійсно, при обставинах, зазначених в обвинувальному акті, скоїла інкриміновані діяння, добровільно відшкодувала потерпілу спричинену матеріальну на загальну суму 2500 гривень, є певна домовленість з потерпілим щодо подальшого відшкодування шкоди.
У судовому засіданні потерпілий ОСОБА_4 пояснив, що обвинувачена йому відшкодувала шкоду у розмірі 2500 гривень, буде надалі її відшкодовувати, перераховувати грошові кошти на банківську карту у певному обсязі, просив призначити обвинуваченій м`яке покарання.
Обвинувачена ОСОБА_5 , прокурор, потерпілий не заперечували фактичні обставини кримінального провадження і не заперечували проти визнання недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин кримінального провадження, які ніким не оспорюються. При цьому судом встановлено, що всі учасники судового розгляду правильно розуміють зміст фактичних обставин кримінального провадження, і немає сумнівів у добровільності й істинності їх позиції. Учасникам судового провадження роз`яснено, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржувати ці обставини в апеляційному порядку. У зв`язку з викладеним, на підставі ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою учасників судового провадження, судом визнано недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин кримінального провадження, які ніким не оспорюються.
За таких обставин, сукупність наведених і оцінених судом доказів, дозволяє суду прийти до висновку, що винуватість обвинуваченої ОСОБА_5 доведена, дії ОСОБА_5 правильно кваліфіковані:
- зач. 1 ст. 357 КК України, якумисні дії, які виразились у викраденні офіційного документа;
- за ч.1 ст.185 КК України, як умисні дії, які виразились у таємному викраденні чужого майна.
При призначеннівиду та міри покарання ОСОБА_5 , суд враховує ступінь тяжкості вчинених останньою кримінальних правопорушень, особу винної та обставини, що пом`якшують і обтяжуютьпокарання. Кримінальне правопорушення зач.1 ст. 357 КК Україниє злочином невеликої тяжкості, за ч.1 ст.185 КК України - злочином середньої тяжкості, ОСОБА_5 не судима, розлучена, має на утриманні неповнолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , працює.
Щире каяттяу вчиненні кримінальногоправопорушення є обставиною, яка пом`якшує покарання.
Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.
Відповідно довимог ч.2ст.65КК України,особі,яка вчинилазлочин,має бутипризначене покарання,необхідне ідостатнє длявиправлення тапопередження новихзлочинів, виходячи із принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації покарання має бути відповідним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими,так і іншими особами.
Обираючи вид і міру покарання обвинуваченій ОСОБА_5 , суд враховує обставини кримінального провадження, дані про особу обвинуваченої, її відношення до вчиненого, наслідки, що наступили від вчиненого, позицію потерпілого і вважає, що її виправлення і перевиховання, попередження з її боку здійснення нових злочинів і досягнення інших цілей покарання можливо без ізоляції від суспільства, останній слід призначити покарання у виді штрафу в межах санкції статтей Кримінального Закону, остаточно за правилами, передбаченими ч.1 ст.70 КК України, за сукупністю злочинів,шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим.
Запобіжний захід у відношенні обвинуваченої ОСОБА_5 не обирався.
Цивільний позову кримінальному провадженні не заявлений.
Арешт на майно обвинуваченої ОСОБА_5 у кримінальному провадженні не накладався.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.
Питання щодо речових доказів необхідно вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст.ст.100,124, ч.3 ст.349,368,370, 373, 374 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнативинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 357 КК України,та призначитипокарання у виді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме у сумі 510 (п`ятсот десять) гривень.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнативинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,та призначитипокарання у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме у сумі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
На підставіч.1ст.70КК України,за сукупністюзлочинів,шляхом поглинанняменш суворогопокарання більшсуворим, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остаточно призначити покарання у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме у сумі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
Речові докази: DVDRW диск,з наявними фотознімками з банкомату РУ АТ КБ «Приватбанк», що за адресою: м. Київ, вул. Преображенського, 27 залишити в матеріалах кримінального провадження; банківську картку РУ АТ КБ «Приватбанк» № НОМЕР_1 - повернути власнику.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84745251 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Щербаченко І. В.
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні