ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07.10.2019Справа № 910/13597/19
Суддя Господарського суду міста Києва Нечай О.В., розглянувши
позовну заяву ТОВ "Вінницька будівельна компанія"
до ТОВ "БЕУТ"
про стягнення 585 894,66 грн
ВСТАНОВИВ:
ТОВ "Вінницька будівельна компанія" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до ТОВ "БЕУТ" про стягнення 585 894,66 грн.
Суд відзначає, що позовну заяву подано без додержання вимог статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 Цивільного кодексу України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву.
Згідно зі статтею 9 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" найменування товариства має містити назву товариства, а також організаційно-правову форму (товариство з обмеженою відповідальністю, товариство з додатковою відповідальністю). Товариство може мати скорочене найменування українською мовою, повне і скорочене найменування іноземними мовами.
Натомість, як вбачається з позовної заяви, заявником було зазначено скорочені найменування сторін, не зазначено ідентифікаційного коду відповідача, що є порушенням п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Пунктом 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову .
Натомість позивач, обґрунтовуючи вимоги, викладені у позовній заяві, посилається виключно на загальні норми матеріального права, які регулюють поняття зобов`язання і порядок його виконання, без визначення спеціальної правової природи правовідносин, які виникли між сторонами та без посилання на діюче законодавство України.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, оскільки заявником не дотримано вимог, встановлених статтею 162 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити зазначену позовну заяву без руху та надати заявнику строк для усунення допущених недоліків.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись статтями 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ТОВ "Вінницька будівельна компанія" залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків - протягом 7 днів з дня вручення даної ухвали .
3. Встановити ТОВ "Вінницька будівельна компанія" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- зазначення у позовній заяві повного найменування сторін, ідентифікаційного коду відповідача;
- зазначення у позовній заяві правових підстав позову, на яких ґрунтуються вимоги позивача з посиланням на приписи чинного законодавства України.
4. Роз`яснити заявнику, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
5. Згідно з ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя О.В. Нечай
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2019 |
Оприлюднено | 09.10.2019 |
Номер документу | 84786995 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Нечай О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні