У Х В А Л А
07 жовтня 2019 року м. Чернігів справа № 16/143б/48б
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнесфакторсервіс (04201, м. Київ, вул. Полярна, 19, офіс 4) про розірвання мирової угоди по справі за заявою КРЕДИТОРА: Чернігівської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області 14000, м. Чернігів, вул. Хлібопекарська, 6 БОРЖНИК: Приватного акціонерного товариства Чернігівський лікеро-горілчаний завод Чернігівська горілка 14000, м. Чернігів, вул. Котляревського, 38 про визнання боржника банкрутом
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 28.05.2010р. порушено провадження у справі за заявою Державної податкової інспекції у м. Чернігові про банкрутство Приватного акціонерного товариства Чернігівський лікеро - горілчаний завод Чернігівська горілка , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, звільнено активи боржника з податкової застави, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Ушача Ю.В.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 28.04.2016р. припинено процедуру розпорядження майном та повноваження розпорядника майна боржника Ушача Ю.В.; введено процедуру санації боржника строком на шість місяців; керуючим санацією призначено голову правління боржника Базалінського І.В.; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Ушача Ю.В.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 11.07.2017р. затверджено мирову угоду, укладену між Приватним акціонерним товариством Чернігівський лікеро - горілчаний завод Чернігівська горілка та кредиторами ПрАТ Чернігівський лікеро - горілчаний завод Чернігівська горілка в особі голови комітету кредиторів - Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнесфакторсервіс .
03 жовтня 2019 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнесфакторсервіс (надалі - Заява), згідно якої заявник просить:
розірвати мирову угоду, укладену між боржником Приватним акціонерним товариством Чернігівський лікеро - горілчаний завод Чернігівська горілка та кредиторами ПрАТ Чернігівський лікеро - горілчаний завод Чернігівська горілка в особі голови комітету кредиторів - Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнесфакторсервіс , та затверджену ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 11.07.2017р. по справі № 16/143б/48б;
поновити провадження у справі про банкрутство № 16/143б/48б боржника ПрАТ Чернігівський лікеро - горілчаний завод Чернігівська горілка (код 31597869).
В обгрунтування Заяви товариство посилається на невиконання боржником умов мирової угоди щодо своєчасного, належного погашення кредиторських вимог.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
У відповідності з ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Статтею 169 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
За змістом ч. 1, 5 ст. 41 Господарського процесуального кодексу України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи. У справах про банкрутство склад учасників справи визначається Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Згідно ст. 1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (в редакції до 18.01.2013р.), сторони у справі про банкрутство - кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут); учасники провадження у справі про банкрутство - сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю.
Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю Бізнесфакторсервіс , з метою дотримання принципів рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом та змагальності сторін, мав направити копії відповідної заяви та доданих до неї документів кредиторам, які є сторонами мирової угоди (Товариство з обмеженою відповідальністю ДЕЛЬТА ПРОЕКТ ГРУПП , Приватне підприємство Поліський мед , Товариство з обмеженою відповідальністю БСМ-Право , відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Чернігові, Чернігівська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернігівській області), а також боржникові та додати докази направлення цим особам до Заяви.
Частиною 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір .
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду, зокрема заяви про розірвання мирової угоди, укладеної у справі про банкрутство, або визнання її недійсною ставка судового збору встановлена в розмірі 2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Законом України Про Державний бюджет України на 2019 рік (ст. 7) установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня - 1 921 гривень.
Отже, звертаючись із заявою про розірвання мирової угоди, заявник мав сплатити судовий збір в розмірі 3 842,00 грн.
Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне Заяву залишити без руху із зобов`язанням Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнесфакторсервіс направити копії Заяви та доданих до неї документів кредиторам, які є сторонами мирової угоди (Товариство з обмеженою відповідальністю ДЕЛЬТА ПРОЕКТ ГРУПП , Приватне підприємство Поліський мед , Товариство з обмеженою відповідальністю БСМ-Право , відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Чернігові, Чернігівська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернігівській області), а також боржникові з поданням суду відповідних доказів; крім того, подати до господарського суду докази сплати судового збору в сумі 3 842,00 грн.
Керуючись ст. 1, 5 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , ст. 12, 41, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнесфакторсервіс залишити без руху.
2. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю Бізнесфакторсервіс протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення Заяви без руху подати до господарського суду докази:
надсилання копії відповідної заяви та доданих до неї документів кредиторам, які є сторонами мирової угоди (Товариство з обмеженою відповідальністю ДЕЛЬТА ПРОЕКТ ГРУПП , Приватне підприємство Поліський мед , Товариство з обмеженою відповідальністю БСМ-Право , відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Чернігові, Чернігівська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернігівській області), а також боржникові;
сплати судового збору в сумі 3 842,00 грн.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Бізнесфакторсервіс , що в разі неусунення всіх недоліків Заяви у строк, встановлений судом, Заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із Заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя А.С. Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2019 |
Оприлюднено | 09.10.2019 |
Номер документу | 84787900 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні