Ухвала
від 08.10.2019 по справі 910/13755/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

08.10.2019Справа № 910/13755/19

Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали за позовом Фермерського господарства РОМА-СХ (51310, Дніпропетровська обл., Юр`ївський район, с. Чернявщина, вул. Жовтнева, 44) до Товариства з обмеженою відповідальністю Украгрохимхолдинг (03028, м. Київ, вул. Ракетна, 24) про розірвання договору та стягнення грошових коштів,-

ВСТАНОВИВ:

03 жовтня 2019 року до Господарського суду міста Києва від Фермерського господарства РОМА-СХ (позивач) надійшла позовна заява б/н від 02.10.2019 року до Товариства з обмеженою відповідальністю Украгрохимхолдинг (відповідач), в якій викладені позовні вимоги, щоб в судовому порядку:

- розірвати договір поставки мінеральних добрив № УХ-1559 від 21.03.2019 року, укладений між Фермерським господарством РОМА-СХ та Товариством з обмеженою відповідальністю Украгрохимхолдинг ;

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Украгрохимхолдинг на користь Фермерського господарства РОМА-СХ 437 429,77 грн. попередньої оплати за договором поставки мінеральних добрив № УХ-1559 від 21.03.2019 року.

За приписами ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Положеннями ст.ст. 1, 2 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Статтею 4 вказаного Закону України встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як визначено нормами Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921,00 грн.

Відтак, звертаючись до суду з даним позовом, в якому заявлено 2 (дві) позовні вимоги - 1 (одна) вимога немайнового характеру (розірвання договору) та 1 (одна) вимога майнового характеру (стягнення 437 429,77 грн.), позивач повинен був сплатити судовий збір в розмірі 8482,44 грн., тоді як сплатив лише 6561,45 грн., що підтверджується квитанцією № 0.0.1482225109.1 від 02.10.2019 року.

Отже, позивачем сплачено судовий збір в меншому розмірі, ніж визначено чинним законодавством України.

За таких обставин, доплаті підлягає судовий збір в розмірі 1920,99 грн.

Положеннями ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.

З доданих до позовної заяви документів вбачається, що в якості доказу направлення Товариству з обмеженою відповідальністю Украгрохимхолдинг копії позовної заяви б/н від 02.10.2019 року та доданих до неї документів позивачем додано фіскальний чек від 02.10.2019 року, накладну № 0113330906366 та опис вкладення у цінний лист від 02.10.2019 року.

З доданого до позовної заяви опису вкладення у цінний лист від 02.10.2019 року вбачається, що на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Украгрохимхолдинг було направлено Позовну заяву про розірвання договору поставки та стягнення за цим договором попередньої оплати, кількість предметів - 13 , втім вичерпного переліку документів, які були направлені Товариству з обмеженою відповідальністю Украгрохимхолдинг позивачем не зазначено, що позбавляє суд можливості перевірити та достовірно встановити факт направлення відповідачу саме доданих до позовної заяви документів, а не іншої кореспонденції

Крім того, в позовній заяві позивач зазначає, що 14.05.2019 року на адресу відповідача рекомендованим листом з описом було направлено пропозицію про розірвання договору поставки та повернення суми попередньої оплати за товар, який не був поставлений, однак дана пропозиція була повернута позивачу ПАТ Укрпошта за закінченням терміну зберігання.

Втім, суд зауважує, що до позовної заяви не додано вказаної вище пропозиції про розірвання договору поставки та повернення суми попередньої оплати, як і не додано опису до рекомендованого листа на підтвердження факту направлення такої пропозиції.

Частинами 2-4 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо. До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

При цьому, згідно частин 1, 2, 4, 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Крім того, відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи".

Проте, не всі додані до позовної заяви копії містять відмітки на кожній сторінці про засвідчення копій документів зі словами "згідно з оригіналом", назви, посади, особистого підпису особи, яка засвідчувала копії, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії.

За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху . Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 164, 172, ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 02.10.2019 року Фермерського господарства РОМА-СХ до Товариства з обмеженою відповідальністю Украгрохимхолдинг про розірвання договору та стягнення грошових коштів - залишити без руху.

2. Надати Фермерському господарству РОМА-СХ строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.

3. Зобов`язати Фермерське господарство РОМА-СХ у встановлений судом строк через відділ діловодства суду надати:

- докази направлення відповідачу копії позовної заяви б/н від 02.10.2019 року та доданих до неї документів із зазначенням вичерпного переліку документів , які були направлені відповідачу (оригінали фіскального чеку та опису вкладення у цінний лист);

- докази сплати судового збору у встановлених Законом порядку та розмірі в сумі 1920,99 грн. (оригінал квитанції або платіжного доручення);

- пропозицію про розірвання договору поставки та повернення суми попередньої оплати та опис до рекомендованого листа на підтвердження факту направлення пропозиції;

- належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви, відповідно до 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата підписання: 08 жовтня 2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В.Котков

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.10.2019
Оприлюднено09.10.2019
Номер документу84793452
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/13755/19

Рішення від 03.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 12.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 18.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 08.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні