ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
07 жовтня 2019 року м. ТернопільСправа № 921/983/15-г/16
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Боровця Я.Я.
розглянувши подання №47727 від 02.10.2019 (вх. №17931 від 04.10.2019) Тернопільського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, м. Тернопіль
про видачу дубліката виконавчого документу Господарського суду Тернопільської області від 06.11.2015
у справі №921/983/15-г/16
за позовом: Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради бул. Шевченка, 21, м. Тернопіль
до відповідача: Тернопільської обласної громадської організації "Федерація біатлону Тернопільської області" вул. Монастирського, 38, м. Тернопіль
про стягнення заборгованості
Встановив:
Рішенням Господарського суду Тернопільської області від 19.10.2015 у справі №921/983/15-г/16 позов задоволено, стягнуто з Тернопільської обласної громадської організації "Федерація біатлону Тернопільської області" вул. Монастирського, 38, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 38027139, на користь Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради бул. Шевченка, 21, м. Тернопіль , ідентифікаційний код 37519833 - заборгованості по орендній платі в розмірі 1576 грн 16 коп., пені за несвоєчасне виконання зобов`язань в розмірі 402 грн 72 коп., 3% річних в сумі 32 грн 17 коп. та 1862 грн 62 коп. за фактичне користування приміщенням, 1218 грн судового збору.
06.11.2009 судом в порядку статті 116 ГПК України (в редакції закону, чинній до 15.12.2017) видано відповідний наказ про примусове виконання вказаного рішення суду.
04.10.2019 заявник - Тернопільський міський відділ ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області звернувся до Господарського суду Тернопільської області із поданням про видачу дубліката наказу Господарського суду Тернопільської області від 06.11.2015 у справі №921/983/15-г/16, посилаючись на факт втрати виконавчого документа та на звернення стягувача до органу ДВС.
Розглянувши матеріали заяви, суд дійшов висновку про залишення заяви без руху з наступних підстав.
Статтею 4 Господарського процесуального кодексу України гарантовано право кожного на звернення до суду. Звернення до суду здійснюється шляхом подання до суду, зокрема, заяв.
Як визначено частиною 3 статтею 169 Господарського процесуального кодексу України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому ГПК України, а у випадках, коли ГПК України такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Відповідно до п.19.4 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 10 статті 11 Господарського процесуального кодексу України, якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який не може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
Оскільки порядок подання заяви про видачу дубліката виконавчого документа нормами ГПК України не встановлено, суд вважає за можливе застосувати в даному випадку приписи ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України, якими встановлено загальні вимоги, що ставляться до заяви.
Згідно з пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Частина 7 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначає, що для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Згідно статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1 921,00 грн.
Зважаючи на наведене вище, за подання до господарського суду подання про видачу дубліката наказу заявнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 57,63 грн (1921,00 х 0,03=57,63).
Отже заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, що є порушенням вимог ГПК України.
Також, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Як визначено статтею 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов"язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (розрахункова квитанція тощо). Також надається опис вкладення, який заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення (п. 61 Правил).
Отже заявником не подано належних доказів надіслання учасникам справи подання та копії доданих до нього документів, зокрема: бланк опису вкладення , завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіcкальним чеком/квитанцією про відправлення, у встановленому порядку, що є порушенням вимог ГПК України.
Відповідно до частини 2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом
Згідно з частиною 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який у нього знаходиться, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В пункті 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003" встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Отже, в разі подання до суду копії документу, остання повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України.
Проте, подані Тернопільським міським відділом ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області до заяви ксерокопії документів є незасвідчені належним чином копіями, оскільки не містять відмітки про засвідчення копії документа "Згідно з оригіналом".
Судом встановлено, що всупереч наведених вище приписів чинного процесуального законодавства, заявником у поданні не вказано за яких обставин, ким і коли було втрачено оригінал наказу від 06.11.2015 у справі №921/983/15-г/16; не підтверджено належними доказами інформацію, що за наказом Господарського суду Тернопільської області від 06.11.2015 у справі №921/983/15-г/16 стягнення не проводилося. Також, слід зазначити, що довідка Тернопільського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області №47730 від 02.10.2019 не містить жодних відомостей щодо втрати виконавчого документа.
З огляду на наведене вище, враховуючи те, що законом не врегульовано процесуальних дій суду у разі не виконання вимог подання заяви про видачу дублікату наказу, з метою забезпечення принципів господарського судочинства, суд вважає за можливе застосувати в даному випадку положення ст. 174 ГПК України.
Згідно вимог частини 1 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина 2 статті 174 ГПК України).
Недотримання заявником вимог ст. ст. 162, 164, п. 19.4 Перехідних положень ГПК України при оформленні заяви про видачу дубліката виконавчого документа, в силу приписів ст. 174 ГПК України, є підставою для залишення її без руху.
Крім того, згідно частини 1 статті 170 ГПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Проте, заявником у поданому поданні про видачу дубліката наказу не зазначено номера справи, прізвище та ініціали судді.
До того ж, у тексті заяви містяться посилання на прикінцеві положення п.17.4. ЦПК.
Керуючись ст.ст. 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, п. 19.4 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Подання Тернопільського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області за №47727 від 02.10.2019 (вх. №17931 від 04.10.2019) про видачу дубліката наказу Господарського суду Тернопільської області від 06.11.2015 у справі №921/983/15-г/16 - залишити без руху.
2. Встановити Тернопільському міському відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області строк на усунення недоліків заяви - три дні з дня вручення даної ухвали суду.
3. Встановити Тернопільському міському відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області спосіб усунення недоліків заяви шляхом подання: належних доказів на підтвердження обставин за яких, ким і коли було втрачено оригінал наказу від 06.11.2015 у справі №921/983/15-г/16; підтверджену належними доказами інформацію, що за наказом Господарського суду Тернопільської області від 06.11.2015 у справі №921/983/15-г/16 стягнення не проводилося; належним чином засвідчені копії документів, доданих до подання; доказів надіслання учасникам справи подання та копії доданих до нього документів (бланк опису вкладення , завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіcкальним чеком/квитанцією про відправлення); доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі - 57,63 грн..
4. Копію ухвали направити Тернопільському міському відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, вул. Кн. Острозького, 14, м. Тернопіль, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано "08" жовтня 2019 року.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою - https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя Я.Я. Боровець
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2019 |
Оприлюднено | 09.10.2019 |
Номер документу | 84794074 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Боровець Я.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні