328/3380/18
08.10.2019
2/328/183/19
У Х В А Л А
про відкладення підготовчого засідання
08 жовтня 2019 року м.Токмак
Токмацький районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Коваленка П.Л., за участю секретаря судового засідання Баздирь О.Л., відповідача ОСОБА_1 , представника відповідача Майсак В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Токмак цивільну справу за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Мелодія-1 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за несплачені внески на утримання будинку та прибудинкової території, та за зустрічною позовною заявою ОСОБА_1 до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Мелодія-1 про захист прав споживачів,
в с т а н о в и в:
В провадженні суду перебуває зазначена цивільна справа. Підготовче судове засідання призначено на 08.10.2019.
Представник позивача в підготовче засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомлено.
Ухвалами суду від 20.05.2019 та повторно від 13.09.2019 підготовчі засідання відкладалися в зв`язку з витребуванням у об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Мелодія-1 оригіналів протоколів Зборів співвласників багатоквартирного будинку №31 по вулиці Володимирській в місті Токмак №11 від 27.01.2017 та №14 від 14.10.2017 зі всіма додатками до протоколів та списками осіб, які приймали участь особисто у зборах співвласників багатоквартирного будинку і приймали участь у письмовому опитуванні співвласників.
Суд поставив на обговорення питання про застосування до ОСББ Мелодія-1 заходу процесуального примусу за неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, та визнання його явки обов`язкової.
В залі судового засідання представник відповідача Майсак В.О. та відповідач ОСОБА_1 проти застоування заходу процесуального впливу не заперечували. Також наполягали на витребуванні саме оригіналів документів, так як вони необхідні для проведення експертизи по справі.
Суд, вислухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Відповідно до ст.18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Відповідно до п.9 ч.3 ст.129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
Отже, виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р.
Відповідно до ч.ч.6-9 ст.84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Частиною 3 статті 43 ЦПК України передбачено, що у випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до ст.143 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Згідно зі ст.144 ЦПК України заходами процесуального примусу є, зокрема, штраф.
Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст.148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік передбачено, що з 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб дорівнює 1921 гривні 00 копійок.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою суду від та 20.05.2019 та 13.09.2019 витребувано у об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Мелодія-1 оригінали протоколів Зборів співвласників багатоквартирного будинку №31 по вулиці Володимирській в місті Токмак №11 від 27.01.2017 та №14 від 14.10.2017 зі всіма додатками до протоколів та списками осіб, які приймали участь особисто у зборах співвласників багатоквартирного будинку і приймали участь у письмовому опитуванні співвласників. Ухвалою суду від 13.09.2019 попереджено про можливість застосування заходу процесуального впливу.
Ухвала суду отримана позивачем 17.09.2019. Однак представник позивача повторно в підготовче засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомлено, витребувані документи надані не були, поважні причини не подання витребуваних документі суду не зазначені.
На підставі викладеного та враховуючи, що невиконання позивачем свого процесуального обов`язку порушує кореспондуюче цьому обов`язку процесуальне право відповідача отримати докази в порядку статті 84 ЦПК України, і перешкоджає виконанню пріоритетного завдання цивільного судочинства, визначеного статтею 2 ЦПК України, що в свою чергу перешкоджає встановленню всіх обставин справи та розгляду справи по суті у встановлені цивільним процесуальним законодавством строки, суд вважає за необхідне накласти на об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Мелодія-1 захід процесуального примусу у виді штрафу, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1921 гривні 00 копійок.
Відповідно до частини четвертої статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" Державну судову адміністрацію України визначено стягувачем за рішеннями про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу).
Відповідно до п.3 ч.2 ст.43 ЦПК України учасники справи зобов`язані заявлятися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.
За таких обставин суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання на іншу дату та визнати явку представника ОСББ Мелодія-1 обов`язковою для надання пояснень по справі .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.43, 84, 143, 144, 148, 197 , 200, ст.223 ЦПК України , суд,
п о с т а н о в и в:
Відкласти розгляд справи по суті на 25.10.2019 о 13 годині 00 хвилин в приміщенні Токмацького районного суду Запорізької області за адресою: вулиця Володимирська, 28, місто Токмак, Запорізька область.
Застосувати до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Мелодія-1 захід процесуального примусу у виді штрафу розміром одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1921 гривня 00 копійок.
Стягнути з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Мелодія-1 (ідентифікаційний код 40243588, місце знаходження: 71701, Запорізька область, місто Токмак , вулиця Володимирська, 31 ) штраф (як засіб процесуального примусу) у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1921 гривень 00 копійок на користь Державної судової адміністрації України (код ЄДРПОУ: 38004897, отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31116106026007, код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу.
Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом.
Ухвала дійсна для пред`явлення до виконання на протязі 3 (трьох) місяців з дня набрання нею законної сили.
Роз`яснити, що особа, на яку накладено штраф, має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї заходів процесуального примусу.
Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
В підготовче засідання викликати учасників справи.
Визнати явку представника об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Мелодія-1 обов`язковою для надання пояснень по справі.
Роз`яснити позивачу, що у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд протягом 15 днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
Суд | Токмацький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2019 |
Оприлюднено | 09.10.2019 |
Номер документу | 84808192 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні