Ухвала
від 09.10.2019 по справі 556/1842/19
ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 556/1842/19

Номер провадження 2/556/447/2019

У х в а л а

"09" жовтня 2019 р. Володимирецький районний суд Рівненської області в особі - судді Котик Л.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного підприємства Ремонтно-будівельне управління Міністерства внутрішніх справ України про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за весь період затримки розрахунку, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державного підприємства Ремонтно-будівельне управління Міністерства внутрішніх справ України про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за весь період затримки розрахунку.

В позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача на його користь заборгованість по заробітній платі та середній заробіток за весь період затримки розрахунку по день ухвалення судового рішення.

Однак, позивачем при подачі позовної заяви до суду не подано підтвердження про сплату судового збору за позовну вимогу про стягнення середнього заробітку за весь період затримки розрахунку .

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Всупереч вказаним вимогам, заявником не було додано до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору, а твердження позивача про те, що він звільнений від його сплати, оскільки звертається із заявою про вирішення трудового спору, не відповідає вимогам чинного законодавства .

Так, у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір звільняються від сплати судового збору позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

В той же час, середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні у відповідності до ст.117 КЗпП України не входить до структури заробітної плати, що обґрунтовується наступним.

Згідно із ст. 1 Закону України Про оплату праці заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до ст. 2 вищевказаного Закону, до структури заробітної плати входять:

-основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

-додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

-інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Системне тлумачення вищевказаних статей Закону України Про оплату праці дозволяє дійти висновку про те, що додатковою заробітною платою можуть вважатися не будь-які гарантійні і компенсаційні виплати, а лише ті гарантійні і компенсаційні виплати, які роботодавець виплачує працівникові у зв`язку із виконуваною ним роботою за трудовим договором.

Разом з тим, із змісту ст. 117 КЗпП України вбачається, що середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні працівника проводиться не у зв`язку із виконуваною працівником роботою, а, навпаки, у зв`язку із звільненням працівника та не проведенням з ним належного розрахунку після припинення трудових відносин. Тобто, середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні є різновидом відповідальності власника перед працівником за порушення своїх зобов`язань з виплати заробітної плати, і не входить до структури заробітної плати.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 30 січня 2019 року по справі №910/4518/16 також дійшла висновку про те, що пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.

А як зазначено в ч. 1 ст.185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства Ремонтно-будівельне управління Міністерства внутрішніх справ України про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за весь період затримки розрахунку, залишити без руху.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства Ремонтно-будівельне управління Міністерства внутрішніх справ України про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за весь період затримки розрахунку, без руху.

Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків в позовній заяві про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за весь період затримки розрахунку, який не може перевищувати десяти днів з часу отримання даної ухвали.

Судовий збір необхідно сплатити на рахунок отримувача № рахунку (ІВАN): UA778999980000031216206017032 , отримувач коштів: УК у Володимирецькому районі , код отримувача ЄДРПОУ: 38019856 , Код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: - судовий збір за подання позовної заяви в сумі 768 грн. 40 коп.

Роз`яснити позивачу, що згідно п.1 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, та не було сплачено судовий збір і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.

Ухвала набирає законної сили з часу її підписання.

Суддя:

СудВолодимирецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення09.10.2019
Оприлюднено11.10.2019
Номер документу84856317
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —556/1842/19

Ухвала від 11.02.2020

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Рішення від 11.02.2020

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 17.12.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 27.11.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 30.10.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 09.10.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні