УХВАЛА
10 жовтня 2019 року
м. Київ
Справа № 920/404/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Вронська Г.О. - головуюча, Мамалуй О.О., Губенко Н.М.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Сумського обласного об`єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки
на рішення Господарського суду Сумської області
у складі колегії суддів: Резніченко О.Ю., Заєць С.В., Коваленко О.В.
від 09.04.2019 та
на постанову Північного апеляційного господарського суду
у складі колегії суддів: Чорногуз М.Г., Хрипун О.О., Козир Т.П.
від 20.08.2019
за позовом Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради
до Сумського обласного об`єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки
про виселення із займаного приміщення ,
ВСТАНОВИВ:
30 вересня 2019 року Сумське обласне об`єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення Господарського суду Сумської області від 09.04.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 20 . 08.2019 у справі №920/404/17.
Перевіривши матеріали касаційної скарги Сумського обласного об`єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки, Судом встановлено, що вона не відповідає вимогам статті 290 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 290 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Судом встановлено, що з позовною заявою Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради звернувся у 2017 році, предметом якої є вимога немайнового характеру.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2017 року встановлений у розмірі 1600,00 грн.
Згідно з підпунктом 5 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Таким чином, при зверненні з касаційною скаргою судовий збір підлягав оплаті у сумі 3200,00 грн., а саме 1600,00 грн. * 200 %, де 1600,00 грн. - розмір судового збору, що підлягав сплаті при поданні позовної заяви, 200 % - ставка судового збору за подання касаційної скарги.
Однак до касаційної скарги Сумське обласне об`єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки не додало доказів сплати судового збору. Натомість скаржник звернувся з клопотанням про відстрочення сплати судового збору.
Сумське обласне об`єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки зазначає, що на даний час не має змоги здійснити оплату судового збору, оскільки є неприбутковою некомерційною організацією. Забезпечення діяльності відбувається за рахунок членських внесків, які сплачуються у період з 25 числа поточного місяця та до 5 числа наступного місяця.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
З огляду на відсутність умов, визначених статтею 8 Закону України "Про судовий збір", суд касаційної інстанції не вбачає правових підстав для задоволення клопотання Сумського обласного об`єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки про відстрочення сплати судового збору.
Згідно з частиною 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У зв`язку з відсутністю доказів сплати судового збору Сумському обласному об`єднанню Національної Всеукраїнської музичної спілки необхідно усунути недоліки касаційної скарги та подати суду документ про сплату (зарахування) судового збору за подання касаційної скарги на рішення Господарського суду Сумської області від 09.04.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 20 . 08.2019 у справі №920/404/17 в установленому законом порядку та розмірі, а саме у сумі 3200,00 грн.
Враховуючи викладене, касаційна скарга вважається поданою без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, і підлягає залишенню без руху на підставі частини 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 174, 234, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, Законом України "Про судовий збір", Суд
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні заяви Сумського обласного об`єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки про звільнення від сплати судового збору відмовити.
2. Касаційну скаргу Сумського обласного об`єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки на рішення Господарського суду Сумської області від 09.04.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 20 . 08.2019 у справі №920/404/17 залишити без руху.
3. Надати Сумському обласному об`єднанню Національної Всеукраїнської музичної спілки строк для усунення недоліків касаційної скарги, що не перевищує десять днів з дня вручення ухвали.
4. Роз`яснити Сумському обласному об`єднанню Національної Всеукраїнської музичної спілки, що у разі неусунення недоліків касаційної скарги у встановлений судом строк така касаційна скарга вважається неподаною і підлягає поверненню скаржникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуюча Г. Вронська
Судді О. Мамалуй
Н. Губенко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2019 |
Оприлюднено | 15.10.2019 |
Номер документу | 84879718 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Вронська Г.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні