З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Єдиний унікальний номер №440/879/19
Провадження №2/440/1392/2019
24 вересня 2019 року м. Буськ Львівської області
Буський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Шендрікової Г. О.,
за участю секретаря судового засідання Волошин Х.С.,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Буськ без фіксації технічним засобом Камертон цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом. В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що їй належить на праві приватної особистої власності житловий будинок АДРЕСА_1 . У даному будинку також зареєстрований відповідач ОСОБА_2 , який являвся чоловіком її доньки ОСОБА_3 та з 2017 року фактично не проживає у будинку, однак з реєстраційного обліку не знятий. 08.04.2019 року шлюб між її донькою та відповідачем розірвано. Відповідач не здійснює оплату за комунальні послуги, не несе інших витрат по утриманню будинку та не приймає участь в спільному побуті. Позивач просить визнати відповідача таким, що втратив право на користування житловим приміщенням шляхом усунення перешкод в користуванні майном.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, належно та вчасно була повідомлена про день, час, місце розгляду справи. ОСОБА_3 , яка діє згідно довіреності в інтересах позивача до матеріалів справи додала заяву про слухання справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує повністю, просить позов задоволити, проти винесення заочного рішення не заперечує.
Відповідач в судове засідання не прибув, належно та вчасно був повідомлений про день і час розгляду справи. Заяви про слухання справи у його відсутності суду не надав. Про причини неявки суд не повідомив. Факт належного повідомлення підтверджується рекомендованим повідомленням, та оголошенням про виклик до суду шляхом розміщення на офіційному сайті судової влади України.
Згідно ч. 4 ст. 223 , ч.1 ст. 280 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Оглянувши матеріали справи, перевіривши інші докази, зібрані в справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що згідно довідки Задвір`янської сільської ради Буського району Львівської області № 890 від 23.04.2019 р. житловий будинок АДРЕСА_2 належить на праві приватної власності в цілому ОСОБА_1 , 14 .0 7.1933 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно інформації відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМСУ у Львівській області від 28 .0 5.2019 року, за адресою c. АДРЕСА_2 , Буьского району Львівської області з 03 .0 8.1998 року зареєстрований відповідач ОСОБА_2 , 26 .0 3.1961 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Разом з тим, з акту комісії Задвір`янської сільської ради Буського району Львівської області від 23.04.2019 року вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрований за адресою по АДРЕСА_2 , однак фактично з 2017 року за даною адресою не проживає.
Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦК України , власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
При цьому, відповідно до ст. 391 ЦК України , власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ч.2 ст. 405 ЦК України член сім`ї власника житла втрачає право користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
У постанові Верховного Суду України від 16 січня 2012 року зазначено, що вирішення питання про зняття особи з реєстраційного обліку залежить, зокрема, від вирішення питання про право користування такої особи житловим приміщенням відповідно до норм житлового та цивільного законодавства (статті 71 , 72 , 116 , 156 ЖК УРСР ; стаття 405 ЦК ).
Отже, у разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном власник має право вимагати усунення відповідних перешкод, зокрема, шляхом зняття особи з реєстрації місця проживання, пред`явивши водночас одну із таких вимог: про позбавлення права власності на житлове приміщення; про позбавлення права користування житловим приміщенням; про визнання особи безвісно відсутньою; про оголошення фізичної особи померлою.
Як встановлено судом, відповідач не проживає за вказаною адресою на протязі двох років та не здійснює оплату за користування жилим приміщенням і комунальні послуги, не несе інших витрат по утриманню житлового будинку та не приймає участь в спільному побуті.
Суд приймає твердження сторони позивача у позовній заяві, що реєстрація відповідача за вищевказаною адресою, створює для нього ряд перешкод та збільшує плату за житлово-комунальні послуги і обслуговування житлового будинку, за які він платить безпідставно.
Отже, на підставі зазначених судом норм чинного законодавства, що регулюють даний вид правовідносин, беручи до уваги всі зібрані і досліджені судом докази у справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов про визнання відповідача ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщення є обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 2 , 4 , 12 , 81 , 258 , 259 , 263-265 , 280- 284 ЦПК України , суд, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, задоволити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням у житловому будинку АДРЕСА_2 .
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його оголошення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку.
Рішення може бути оскаржене позивачем до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд, що ухвалив рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Повне судове рішення складено: 24.09.2019р.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , адреса проживання АДРЕСА_2 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , остання відома адреса проживання та реєстрації АДРЕСА_2 .
Суддя: Г. О. Шендрікова
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2019 |
Оприлюднено | 12.10.2019 |
Номер документу | 84884877 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Буський районний суд Львівської області
Шендрікова Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні