Ухвала
від 11.10.2019 по справі 375/1633/19
РОКИТНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 375/1633/19

Провадження № 2/375/586/19

У Х В А Л А

про закриття підготовчого провадження

та призначення справи до судового розгляду

11.10.2019 Рокитнянський районний суд Київської області в складі: головуючого судді - Литвина О.В.,

за участю секретаря - Юрченко Л.В., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду №2 в смт. Рокитне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Острівська сільська рада Рокитнянського району Київської області, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі, звернувшись до суду із даним позовом, просять визнати нікчемним заповіт ОСОБА_4 , посвідчений секретарем Острівської сільської ради Рокитнянського раойну Київської області 11.09.2017 за реєстровим № 35.

Ухвалою судді від 27.08.2019 у справі відкрито провадження та призначено підготовче судове засідання.

Відповідач, будучи належним чином повідомленим, у підготовче судове засідання не зявився, про причину неявки не повідомив, заяви про проведення підготовчого судового засідання у його відсутності не подав. На разі, подав відзив на позовну заяву.

Позивачі та їх представник будучи належним чином повідомленими, у підготовче судове засідання не з`явилися. Натомість представник позивачів ОСОБА_5 надіслала до суду заяву, якою просила провести підготовче судове засідання у її відсутності.

Третя особа в особі Острівської сільської ради Рокитнянського району Київської області, будучи належним чином повідомленою, свого представника в судове засідання не направила, натомість надіслав до суду заяву, якою просить справу розглядати у відсутності представника сільської ради. При розгляді справи покладається на розсуд суду.

За викладеного підготовче судове засідання проводиться за відсутності сторін спору та їх представників, за правилами, встановленими статтями 197, 198 вказаного Кодексу і що узгоджується із положеннями ч. 1 ст. 198 ЦПК України в тім, що підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.

Підстав для відкладення підготовчого судового засідання, передбачених ч. 2 ст. 198 ЦПК України чи підстав для оголошення перерви в судовому засіданні, передачених ч. 5 ст. 198 ЦПК України суд не вбачає.

У зв`язку з неявкою в підготовче судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписуваьного технічного засобу не здійснюється, що відповідає положенням ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Дослідивши матеріали позову, суд вважає, що є підстави для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті, оскільки на переконання суду до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті підстави для вчинення передбачених ч. 2 ст. 197 ЦПК України процесуальних дій, відсутні.

Заявлене відповідачем клопотання про виклик в судове засідання свідків для доведення викладених у відзиві на позовну заяву обставни, з огляду на вимоги ст. 91 ЦК України є обгрунтованим та підлягає є задоволенню.

Заявлене представником позивача ОСОБА_5 клопотання про витребування від державного нотаріуса Рокитнянської районної державної нотраіальної контори Калітенко Л.Б. копію матеріалів спадкової справи після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 суд вважає обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Таких вимог закону позивачем дотримано.

З огляду на суть доказів, які просить витребувати представник позивача, суд приходить до висновку про неможливість самостійного надання їх стороною позивача, а тому вони мають бути витребувані судом.

Заяв про бажання укласти мирову угоду, передачу справи на розгляд третейського суду або врегулювання спору за участю судді, уточнення позовних вимог та заперечень проти них, вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача до суду від учасників справи не надходило.

Спір між сторонами залишається бути не врегульованим.

Підстави для колегіального розгляду справи, передбачені ст. 34 ЦПК України, відсутні.

Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне закрити підготовче провадження та призначити справу досудового розгляду по суті суддею одноособово у відкритому судовому засіданні з викликом учасників справи.

Керуючись ст. ст. 84, 91, 189, 196-198, 200, 353 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 10:45 годину 01.11.2019 в залі судових засідань № 2 Рокитнянського районного суду Київської області одноособово суддею у відкритому судовому засіданні.

Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.

Встановити слідуючий порядок зясування обставин спору під час розгляду справи: допитати свідків, дослідити отримані у справі письмові докази, та зясувати наявність у сторін клопотань та вирішити останні, після чого закінчити з`ясування обставин справи та перевірки їх доказами та перйти до судових дебатів.

Клопотання відповідача ОСОБА_3 про виклик свідків задовольнити.

Викликати у судове засідання як свідків зі сторони відповідача ОСОБА_6 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_7 ( АДРЕСА_4 ), ОСОБА_8 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_9 ( АДРЕСА_3 ) та попередити останніх про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду згідно ст.ст. 384, 385 КК України.

Витребувати від державного нотаріуса Рокитнянської районної нотаріальної контори Київської області Калітенко Л.Б. належним чином посвідчену копію матеріалів спадкової справи, відкритої після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 .

Зобов`язати осіб, на яких покладено обов`язок виконання ухвали, виконати її вимоги протягом п`яти днів з дня отримання копії.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає і заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду у справі.

Суддя О.Литвин

Стаття 384. Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу

1. Завідомо неправдиве показання свідка, потерпілого, завідомо неправдивий висновок експерта, складені для надання або надані органу, що здійснює досудове розслідування, виконавче провадження, суду, Вищій раді правосуддя, тимчасовій слідчій чи спеціальній тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради України, подання завідомо недостовірних або підроблених доказів, завідомо неправдивий звіт оцінювача про оцінку майна, а також завідомо неправильний переклад, зроблений перекладачем у таких самих випадках, -

караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням у тяжкому чи особливо тяжкому злочині, або зі штучним створенням доказів обвинувачення чи захисту, а також вчинені з корисливих мотивів, -

караються виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п`яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п`яти років.

Стаття 385. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов`язків

1. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків у суді, Вищій раді правосуддя, Конституційному Суді України або під час провадження досудового розслідування, здійснення виконавчого провадження, розслідування тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України -

караються штрафом від п`ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

2. Не підлягає кримінальній відповідальності особа за відмову давати показання під час провадження досудового розслідування або в суді щодо себе, а також членів її сім`ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

СудРокитнянський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.10.2019
Оприлюднено15.10.2019
Номер документу84911095
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —375/1633/19

Рішення від 01.11.2019

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Литвин О. В.

Рішення від 01.11.2019

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Литвин О. В.

Ухвала від 11.10.2019

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Литвин О. В.

Ухвала від 27.08.2019

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Литвин О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні