Ухвала
від 15.10.2019 по справі 906/1079/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"15" жовтня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/1079/19

Господарський суд Житомирської області у складі: судді Давидюка В.К.,

перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1

до 1) Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Хлібна 25"

2) Виконавчого комітету Житомирської міської ради через Департамент реєстрації міської ради

про визнання недійсним рішення та скасування державної реєстрації,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Господарського суду Житомирської області про визнання недійсним рішення установчих зборів власників багатоквартирного будинку про створення юридичної особи - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Хлібна 25" від 20.06.2018 та скасування його державної реєстрації.

Вивчивши зміст позовної заяви та розглянувши додані до неї документи, господарський суд прийшов до висновку про залишення позовної заяви без руху.

1. Згідно з ч. 1 ст. 173 ГПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

В прохальній частині позовної заяви заявлено вимоги про:

1) визнання недійсним рішення установчих зборів власників багатоквартирного будинку про створення юридичної особи - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Хлібна 25" від 20.06.2018.

2) скасування державної реєстрації.

При цьому не конкретизовано реєстраційну дію, яку необхідно скасувати.

Подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру оплачується судовим збором згідно з підпунктом 2 п.2 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Скасування державної реєстрації є окремою позовною вимогою, оскільки ОСББ набуває статусу юридичної особи з моменту його державної реєстрації у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", а відповідній реєстраційній дії присвоєно індексний номер та дату.

Водночас позивачу потрібно проаналізувати положення Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" щодо вказаної вимоги.

Суд також звертає увагу позивача, що згідно положень п.4 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

У вступній частині позовної заяви визначено відповідачів: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Хлібна 25" та Виконавчий комітет Житомирської міської ради через Департамент реєстрації міської ради

Але у позовній заяві не зазначено змісту позовних вимог до кожного з відповідачів. Виконавчий комітет Житомирської міської ради та Департамент реєстрації Житомирської міської ради є самостійними юридичними особами відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відсутність змісту позовних вимог до кожного з відповідачів унеможливлює виконання приписів ч.7 ст. 238 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якими суд, приймаючи рішення на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, повинен зазначити, в якій частині рішення стосується кожного з них.

За наслідками визначеної позиції, позивачу у випадку заявлення вимоги про скасування державної реєстрації необхідно сплатити 1921,00 грн згідно з підпунктом 2 п.2 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та направити відповідачам позовну заяву в новій редакції, докази надсилання надати суду.

2. Як передбачено ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

З зазначених вимог випливає обов`язок позивача направити учасникам справи копії доданих до позовної заяви документів незалежно від того, чи є у наявності в учасників справи дані документи.

Відповідно до п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Отже, належним доказом надіслання позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Фіскальний чек свідчить лише про оплату поштових послуг та не містить інформації про перелік документів, які ОСОБА_1 надіслала учасникам справи.

За відсутності опису вкладення до поштового відправлення, фіскальний чек не може бути розцінений як належний доказ дотримання позивачем вимог ст.ст. 164, 172 ГПК України щодо направлення копії позовної заяви з доданими документами.

3. У вступній частині позовної заяви зазначено третю особу Житлово-будівельний кооператив "Полісся".

У справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи (ч. 1 ст. 41 ГПК України).

Господарський процесуальний кодекс України поділяє третіх осіб на: третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору (ст. 49 ГПК України) та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору (ст. 50 ГПК України).

Позивач не визначила статус Житлово-будівельного кооперативу "Полісся" та не обґрунтувала підстави, за яких необхідно залучити до участі у справі кооператив.

4. За приписами ч. 1 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 ГПК України дані встановлюються, зокрема, такими засобами як письмові докази.

Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (частина 1, 2 ст. 91 ГПК України).

Згідно з частинами 4, 5 ст. 91 ГПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Чинним процесуальним законодавством встановлено вимоги, за умови дотримання яких докази є допустимими, при цьому обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Важливою вимогою використання копії письмового доказу як допустимого доказу у справі є її належне засвідчення та передчасне надсилання іншим учасникам справи.

Матеріалами позовної заяви містять копії письмових доказів, які не засвідчені в установленому законом порядку, а також відсутні відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

Як визначено ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З метою усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно визначитися з кількістю позовних вимог, що впливає на кількість відповідачів у справі та розмір судового збору; викласти позовну заяву відповідно до вимог ст. 162 ГПК України та зазначити підстави залучення до участі у справі Житлово-будівельного кооперативу "Полісся" як третьої особи; надіслати копію позовної заяви учасникам справи, докази надсилання надати суду (опис вкладення та фіскальний чек) з засвідченими копіями письмових документів.

Керуючись ст.ст. 91, 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. ОСОБА_1 протягом 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.

3. Роз`яснити ОСОБА_1 : у випадку невиконання цієї ухвали, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Давидюк В.К.

Відправити рек. з пов.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення15.10.2019
Оприлюднено15.10.2019
Номер документу84914730
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/1079/19

Рішення від 23.01.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Давидюк В.К.

Ухвала від 21.01.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Давидюк В.К.

Ухвала від 27.12.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Давидюк В.К.

Ухвала від 03.12.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Давидюк В.К.

Ухвала від 07.11.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Давидюк В.К.

Ухвала від 15.10.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Давидюк В.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні