Справа № 2-983/11
Провадження № 6/185/147/19
У Х В А Л А
04 жовтня 2019 року м.Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Зінченко А.С., за участю секретаря судового засідання Кучеренко Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ТОВ Вердикт Капітал , заінтересована особа: ПАТ Банк Фінанси та кредит , про заміну стягувача по справі № 2-983/11 за позовом ПАТ Банк Фінанси та кредит до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
В лютому 2019 ТОВ Вердикт Капітал звернулось до суду з заявою про заміну стягувача по справі № 2-983/11 за позовом ПАТ Банк Фінанси та кредит до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
В обґрунтування вимог посилається на те, що 15.11.2018 року ПАТ Банк Фінанси та кредит відступив на користь ТОВ Вердикт Капітал , права вимоги за кредитним договором № 23-282/07-А укладеного між ПАТ Банк Фінанси та кредит та ОСОБА_1 , а отже вибув із правовідносин за вказаним договором, в результаті чого виникає необхідність у процесуальному правонаступництві та заміні стягувача - ПАТ Банк Фінанси та кредит у виконавчому провадженні.
Учасники справи, повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явилися, причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України неявка учасників справи не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішенням Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 30.05.2011 року у справі № 2-983/11 позов Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит»в особі Філії «Центральне регіональне управління»Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено, стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит»в особі Філії «Центральне регіональне управління»Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит»заборгованість за кредитним договором №23-282/07-А від 06.06.2007 року в сумі 119090,59 гривень, витрати по сплаті судового збору в сумі 1294,31 гривень, витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 120,00 гривень.
23.09.2011 року Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області видано виконавчі листи по цивільній справі № 2-983/11 про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» .
Відповідно до постанов державного виконавця від 21.06.2013 - виконавче провадження закінчено у зв`язку зі смертю боржника, відомості щодо правонаступників відстуні, та 31.07.2012 - виконавче провадження про стягнення судового збору закінчено у зв`язку зі сплатою боргу в повному обсязі.
15.11.2018 року Публічне акціонерне товариство «Банк «Фінанси та Кредит» та ТОВ Вердикт Капітал уклали Договір про відступлення прав вимоги, відповідно до якого Публічне акціонерне товариство «Банк «Фінанси та Кредит» відступило ТОВ Вердикт Капітал , а ТОВ Вердикт Капітал набуло право вимоги за кредитним договором №23-282/07-А від 06.06.2007 року укладеного між ПАТ Банк «Фінанси та Кредит» та ОСОБА_1 , включаючи права вимоги до правонастпуників божників.
Відповідно до ч. 1 ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 512 ЦК України , кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно до ч. 1 ст. 514 ЦК України передбачено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч.1 ст.442 ЦПК України , у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Згідно ч. 5 ст. 15 ЗУ Про виконавче провадження від 02.06.2016 року № 1404-VIII , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, заміна сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, (процесуальне правонаступництво) можливе на будь-якій стадії судового процесу, як на стадії розгляду справи так і на стадії виконання судового рішення, яке набрало законної сили, зокрема, і до видання виконавчого листа, і відбувається виключно за відповідним рішенням суду, а не державного виконавця (що стосується заміни сторони виконавчого провадження), незалежно від того виданий судом виконавчий лист на момент звернення із заявою про правонаступництво та чи пред`явлений він (виконавчий лист) до примусового виконання.
При цьому, виконання судового рішення - це заключний етап юрисдикційної діяльності. Без належної реалізації цієї стадії юрисдикційної діяльності втрачається сенс попередньої діяльності суду та інших органів, які уповноважені на здійснення захисту прав, свобод та законних інтересів фізичних, юридичних осіб, територіальних громад та держави.
Виконанням судового рішення завершується процес захисту суб`єктивних майнових та особистих немайнових прав громадян та юридичних осіб шляхом їх фактичної реалізації у спосіб та в порядку, визначених Конституцією України та законами України.
Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України. Обов`язковість рішень суду є також однією з основних засад судочинства в Україні (п. 9 ч. 3 ст. 129 Конституції України).
Отже, після набрання законної сили відповідним судовим рішенням, воно підлягає обов`язковому виконанню сторонами справи, які, виходячи із суті такого рішення, зазвичай набувають процесуального статусу стягувача та боржника, а у разі відсутності добровільного виконання судового рішення боржником - вчиняються дії щодо його примусового виконання у спосіб та в порядку, що визначені, зокрема Законом України Про виконавче провадження , зокрема ініціювання відкриття виконавчого провадження, тощо.
Крім того, забезпечення належного виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.
На підставі вищевикладеного, враховоуючи, що відомості щодо наявності чи відсутності правонаступників боржинка відстуні, суд вважає можливим здійснити процесуальне правонаступництво стягувача ПАТ Банк Фінанси та кредит на ТОВ Вердикт Капітал та замінити стягувача за виконавчим листом № 2-983/11 від 23.09.2011 року, виданими Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області про стягнення заборгованості за кредитним договором №23-282/07-А від 06.06.2007 року в сумі 119090,59 гривень, з ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» на його правонаступника - ТОВ Вердикт Капітал .
Керуючись ст.55, 260, 442 ЦПК України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ТОВ Вердикт Капітал , заінтересована особа: ПАТ Банк Фінанси та кредит , про заміну стягувача по справі № 2-983/11 за позовом ПАТ Банк Фінанси та кредит до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості- задовольнити.
Замінити стягувача з примусового виконання виконавчого листа від 23.09.2011 року виданого Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області у справі ЄУ № 2-983/11 на виконання рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 30.05.2011 року про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 заборгованості в сумі 119090,59 гривень, з ПАТ Банк Фінанси та кредит , на його правонаступника - ТОВ Вердикт Капітал .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення, апеляційної скарги.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Учасник справи, якому ухвалу не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження відповідно та в порядку і строки, визначені ст. 354 ЦПК України.
Ухвала знаходиться в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб - адресою:http://reyestr.court.gov.
Суддя А. С. Зінченко
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2019 |
Оприлюднено | 16.10.2019 |
Номер документу | 84917789 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Зінченко А. С.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Зінченко А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні