Справа № 445/359/17
У Х В А Л А
про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту
09 жовтня 2019 року Золочівський районний суд Львівської області
у складі:
головуючогосудді: ОСОБА_1
з участю секретарі: ОСОБА_2
прокурора: ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Золочеві Львівської області в залі суду клопотання заступника начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м.Золочів Львівської області, громадянину України, українцю, неодруженому, раніше судимого вироком Шевченківського районного суду м. Львова від 08.06.2016 року за ч. 2 ст. 289 КК України до 5 років позбавлення волі із застосуванням ст. 104 КК України звільнено від відбування покарання з встановленням іспитового строку 2 роки, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , -
в с т а н о в и в :
заступник начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Вобґрунтування даногоклопотання зазначає,що судовий розгляд кримінального провадження не завершено, та наявні ризики того, що ОСОБА_5 може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінальних правопорушень, незаконно впливати на потерпілого, свідка, експерта у цьому ж кримінальному провадженні та продовжити вчиняти інші кримінальні правопорушення, тому враховуючи вищевикладене просить застосувати до до ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 заявлене клопотання підтримав, просив задоволити.
Захисник ОСОБА_4 просив відмовити у задоволенні клопотання прокурора та застосувати до ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, оскільки його батько ОСОБА_6 перебуває на даний час на стаціонарному лікуванні.
Обвинувачений ОСОБА_5 підтримав думку захисника.
Заслухавши думку та пояснення прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , законного представника ОСОБА_7 , обвинуваченого ОСОБА_5 , ознайомившись із доводами клопотання суд приходить до наступного висновку.
Згідно положень ст.177 КПК України визначено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Ризиками, які дають підстави застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту слід вважати можливість обвинуваченого переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, а також незаконно впливати на потерпілих, свідків, інших підозрюваних, тобто наявні ризики, передбачені пунктами 1, 3, 5 ч. 1ст.177КПК України.
Відповідно до ч.2 ст.181 КПК України запобіжний захід у вигляді домашнього арешту може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
З тексту обвинувального акту відносно ОСОБА_5 вбачається, що такий обвинувачується у у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Згідно з ч.1 ст.178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини в тому числі майновий стан, вік та стан здоров`я підозрюваного.
У зв`язку з наведеним є достатні підставі вважати, що ОСОБА_5 може здійснювати моральний тиск на свідків, потерпілих, експертів, спеціалістів, враховуючи те, що підстав для обрання більш м`якого запобіжного заходу немає, судове провадження перебуває на стадії судового розгляду, тому клопотання прокурора підлягає задоволенню та до ОСОБА_5 слід застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на строк 60 днів.
Керуючись статями ст. 177, 178, 181, 331, 376, 392 КПК України, суд, -
у х в а л и в :
клопотання прокурора ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту - задовольнити.
Застосувати до обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Золочів Львівської області, громадянина України, українця, неодруженого, раніше судимого вироком Шевченківського районного суду м. Львова від 08.06.2016 року за ч. 2 ст. 289 КК України до 5 років позбавлення волі із застосуванням ст. 104 КК України звільнено від відбування покарання з встановленням іспитового строку 2 роки, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із застосуванням електронних засобів контролю терміном на 60 днів, тобто до 08 грудня 2019 року включно.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 наступні обов`язки:
-не відлучатись з місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 20:00 год. до 07:00 год.;
- прибувати до прокурора та суду за першим викликом;
- не відлучатись із м. Золочева Львівської області без дозволу прокурора або суду;
- повідомляти прокурора або суд про зміну свого місця проживання та навчання;
-носити електронні засоби контролю.
Роз`яснити обвинуваченому, що згідно ч.5 ст. 181 КПК України, працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за поведінкою обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Копію ухвали надіслати для виконання Золочівському ВП ГУНП у Львівській області.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на заступника начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області ОСОБА_3 .
Повний текст ухвали буде оголошено 11 жовтня 2019 року.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Золочівський районний суд Львівської області.
Суддя : ОСОБА_1
Суд | Золочівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84930947 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Золочівський районний суд Львівської області
Бакаїм М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні