Рішення
від 07.10.2019 по справі 640/12888/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 640/12888/19

н/п 2/640/2401/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

07 жовтня 2019 року Київський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді Зуб Г.А.

за участю секретаря Черниш О.М.,

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа - Харківська міська рада про виконання договірних зобов`язань, -

ВСТАНОВИВ:

27.06.2019 року до суду надійшла вказана позовна заява, в якій представник позивача просить стягнути з відповідача на користь позивача суму основного боргу в розмірі 6930 грн., 3% річних за період з 23.03.2018 року по 12.03.2019 року у сумі 202,00 грн., інфляційні витрати за період з березня 2018 року по лютий 2019 року у сумі 610,07 грн., та стягнути сплачений судовий збір. В обгрунтування вказаних підстав посилається на наступне. У зв`язку з невиконанням відповідачем вимог ст. 40 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності , та Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, затвердженим рішенням виконавчого комітету ХМР від 09.11.2011 року №804 Про пайову участю замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова заочним рішенням Київського районного суду м. Харкова від 08.02.2018 року у справі №640/16204/17 визнано укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між відповідачем та позивачем в редакції викладеній в резолютивній частині рішення суду. Вказане рішення набрало законної сили 12.03.2018 року, та підлягає обов`язковому виконанню. Згідно умов вказаного договору, загальна сума пайового внеску, що підлягає перерахуванню до бюджету м. Харкова складає 6930 грн., який необхідно сплатити єдиним платежем або частинами протягом 10 календарних днів з дня укладення даного договору, тобто до 22.03.2018 року включно. Оскільки на дату звернення до суду з вказаною позовною заявою, відповідач не виконала заочне рішення суду від 08.02.2018 року, та не сплатила в добровільному порядку пайовий внесок в розмірі 6930,00 грн. у зв`язку з чим їй нараховано відповідно до ст. 625 ЦК України три проценти річних- 202 грн., та інфляційні втрати - 610,07 грн., що і стало підставою для звернення до суду з вказаним позовом.

Відповідач своїм правом на подання відзиву не скористалась.

Від представника позивача надійшла до суду заява про розгляд справи за відсутності представника, позовні вимоги підтримав, та проти ухвалення заочного рішення не заперечував.

Відповідач в судове засідання не з`явилась, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялась завчасно та належним чином.

Представник третьої особи ХМР в судове засідання також не з`явився, повідомлявся у встановленому законом порядку.

Відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі учасників судового розгляду в заочному провадженні за згодою представника позивача та за наявними в справі доказами.

27.06.2019 року вказана позовна заява надійшла до суду, та розподілена судді Зуб Г.А.

05.07.2019 року судом здійснено електронний запит до Реєстру територіальної громади м. Харкова для встановлення місцеперебування відповідача, відповідь на який повернувся до суду 05.07.2019 року.

Ухвалою судді від 05.07.2019 року вказану позовну заяву прийнято до розгляду, та відкрито провадження в ній за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Судом встановлено, що заочним рішенням Київського районного суду м. Харкова від 08.02.2018 року, яке набуло чинності 12.03.2018 року, визнано укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між ОСОБА_1 та Департаментом

економіки та комунального майна ХМР у викладеній редакції.

Відповідно до п.п. 2.1.1, 2.1.2. вказаного Договору, замовник здійснює перерахування до бюджету м. Харкова коштів у розмірі 6930 грн. Сплачує пайовий внесок в повній сумі єдиним платежем або частинами протягом десяти календарних днів з дня укладення даного договору.

Відповідно до п.4.1 даного Договору, договір набуває чинності з часу підписання сторонами або набрання чинності судового рішення щодо укладення цього договору, та діє до повного виконання сторонами свої обов`язків за договором.

Відповідно до правил ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до правової позиції, висловленої Верховним Судом України в постанові від 29 червня 2016 року у справі №6-1188цс16 Визначення поняття зобов`язання міститься у частині першій статті 509 ЦК України.

Відповідно до цієї норми зобов`язання - це правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

За приписами ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно із ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Вказаний договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова вважається укладеним між позивачем та відповідачем - 12.03.2018 року.

Однак, судом встановлено, що відповідачем не сплачений пайовий внесок відповідно до п. 2.1 вказаного договору в повному обсязі, а тому позовні вимоги в частині стягнення вказаних коштів в розмірі 6930 грн. підлягають задоволенню.

Зі змісту статті 625 ЦК України випливає, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За змістом цієї норми закону нарахування інфляційних втрат на суму боргу та трьох процентів річних входять до складу грошового зобов`язання і вважаються особливою мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування останнім утримуваними грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.

Позивач в своєму позові наводить розрахунок та просить стягнути з відповідача 3% річних та інфляційні витрати, відповідно до якого 3% річних за період з 23.03.2018 року по 12.03.2019 року складає 202,00 грн., а інфляційні витрати за період з березня 2018 року по лютий 2019 року складають 610,07 грн. Підстав не довіряти вказаному розрахунку у суду не має, та спростований відповідачем він не був.

Позивач звертався з письмовими вимогами до відповідача про сплату вказаних коштів, проте сплачені останньою вони не були.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених статтею цим Кодексом.

Згідно зі ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч.6 ст. 81 ЦПК України, доказування не може грунтуватися на припущеннях.

Частиною 3 ст. 12 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст.2 ЦПК України, завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою

ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно зі статтями 4,5 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Таким чином, судом встановлено, що зобов`язання за договором про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова щодо сплати коштів в розмірі 6930 грн. відповідачем не виконано, що є порушенням ст.ст. 526-530 ЦК України , а тому , враховуючи вищевикладене, аналізуючи надані докази та даючи їм правову оцінку, враховуючи встановлені судом і наведені вище обставини, підтвердженими доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин, та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 141 ч.1 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь позивача витрати по оплаті судового збору в розмірі 1921,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 10, 12, 76, 80, 81, 141, 259, 264, 265, 268, 354 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа - Харківська міська рада про виконання договірних зобов`язань - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до бюджету м. Харкова ( код платежу - 24170000, рахунок - 31518921020002, МФО -899998, код ЄДРПОУ - 37999649, банк - Казначейство України (ЕАП), одержувач - УДКСУ у м. Харкові Харківської області) суму основного боргу в розмірі 6930 грн. 00 коп., три відсотки річних за період з 23.03.2018 року по 12.03.2019 року в розмірі 202 грн. 00 коп., та інфляційні витрати за період з березня 2018 року по лютий 2019 року у розмірі 610 грн. 07 коп., а всього 7742 (сім тисяч сімсот сорок дві) 07 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради витрати по оплаті судового збору в розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) гривень 00 коп.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

У відповідності до п.п. 15.5 п.п. 15 п.1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач - Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради , місцезнаходження: м. Харків, м-н Конституції, буд. 7, код ЄДРПОУ 25610834.

Відповідач - ОСОБА_1 , місцеперебування: АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 .

Третя особа - Харківська міська рада, місцезнаходження: м. Харків, м-н Конституції, буд. 7, код ЄДРПОУ 04059243.

Повний текст рішення складено 07 жовтня 2019 року.

СУДДЯ Г.А. ЗУБ

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення07.10.2019
Оприлюднено16.10.2019
Номер документу84938832
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —640/12888/19

Ухвала від 19.09.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Келеберда В.І.

Ухвала від 18.05.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Келеберда В.І.

Ухвала від 18.04.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Келеберда В.І.

Ухвала від 11.01.2022

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Коротких Андрій Юрійович

Ухвала від 01.12.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Коротких Андрій Юрійович

Ухвала від 26.10.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Коротких Андрій Юрійович

Рішення від 15.09.2021

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Келеберда В.І.

Рішення від 07.10.2019

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Зуб Г. А.

Ухвала від 07.10.2019

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Зуб Г. А.

Ухвала від 21.08.2019

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Келеберда В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні