Рішення
від 16.10.2019 по справі 910/9093/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

16.10.2019Справа № 910/9093/19

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Туристична фірма ЛЬВІВ-СУПУТНИК (79060, Львівська обл., місто Львів, ВУЛИЦЯ КНЯГИНІ ОЛЬГИ, будинок 116) до проТовариства з обмеженою відповідальністю АВІАКОМПАНІЯ БРАВО (04116, м.Київ, ВУЛИЦЯ ШУЛЯВСЬКА, будинок 7) стягнення заборгованості у розмірі 137 531 грн. 08 коп.

Суддя Чинчин О.В.

Представники:без виклику представників сторін

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Туристична фірма ЛЬВІВ-СУПУТНИК (надалі також - Позивач ) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю АВІАКОМПАНІЯ БРАВО (надалі також - Відповідач ) про стягнення заборгованості у розмірі 137 531 грн. 08 коп.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 30.09.2019 року у справі №910/9093/19 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристична фірма "ЛЬВІВ-СУПУТНИК" задоволено частково. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВІАКОМПАНІЯ БРАВО" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристична фірма "ЛЬВІВ-СУПУТНИК" заборгованість у розмірі 97 640 грн. 00 коп., 3% річних у розмірі 1 935 грн. 44 коп., інфляційні втрати у розмірі 4 882 грн. 16 коп. та судовий збір у розмірі 1 566 грн. 83 коп.

11.10.2019 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Позивача надійшла заява про стягнення витрат на професійну правничу допомогу.

Відповідно до п. 3 ч. 1ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Згідно зі ст. 124 Господарського процесуального кодексу України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору. Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.

Відповідно до ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати:

1) на професійну правничу допомогу;

2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;

3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;

4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Згідно зі ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Витрати, що підлягають сплаті за послуги адвоката, визначаються у порядку, встановленому Законом України Про адвокатуру . Дія вказаного закону поширюється тільки на осіб, які є адвокатами.

Згідно зі ст. 1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.

За приписами статті 30 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.

Як вбачається з матеріалів справи, 04.07.2019 року між Адвокатським об`єднанням Матвіїв і Партнери (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю Туристична фірма Львів-Супутник (Клієнт) було укладено Договір про надання правової допомоги №451-04/07, за змістом якого Виконавець бере на себе зобов`язання по наданню Клієнту за його зверненням на довгостроковій основі правову допомогу (послуги правового характеру) у відповідності з умовами цього Договору, а Клієнт зобов`язується здійснювати оплату правової допомоги та фактичних витрат, понесених безпосередньо при виконанні цього Договору.

За умовами п.п. 2.1., 2.2 Договору про надання правової допомоги №451-04/07 правова допомога, що надається Виконавцем, оплачується Клієнтом у залежності від обсягу часу/ що його витрачено Адвокатом (Адвокатами) Виконавця на надання правової допомоги

за Договором. Винагорода за правову допомогу, що надається ВИКОНАВЦЕМ, (гонорар)

оплачується Клієнтом за ставкою 1 700 грн. за 1 годину витрачену витрачено

Адвокатом (Адвокатами) Виконавця на надання правової допомоги.

На підтвердження попереднього розрахунку понесення ним витрат на професійну правничу допомогу Позивачем було подано Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю Серії КС №7576/10 ОСОБА_1 .

Відповідно до п.3 ч.4 ст.129 Господарського процесуального кодексу України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 30.09.2019 року у справі №910/9093/19 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристична фірма "ЛЬВІВ-СУПУТНИК" задоволено частково. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВІАКОМПАНІЯ БРАВО" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристична фірма "ЛЬВІВ-СУПУТНИК" заборгованість у розмірі 97 640 грн. 00 коп., 3% річних у розмірі 1 935 грн. 44 коп., інфляційні втрати у розмірі 4 882 грн. 16 коп. та судовий збір у розмірі 1 566 грн. 83 коп.

На підтвердження понесення Товариством з обмеженою відповідальністю Туристична фірма ЛЬВІВ-СУПУТНИК витрат на професійну правничу допомогу Позивачем було подано Рахунок № 1039 від 08.07.2019 року на суму 8 500,00 грн. рахунок № 1046 від 31.08.2019 року на суму 5 950,00 грн., Акт про надану правову допомогу від 08.07.2019 року на суму 8 500,00 грн. Акт про надану правову допомогу від 31.08.2019 року на суму 5 950,00 грн., виписки по особовим рахункам за 26.07.2019 року та 03.09.2019 року.

Судом встановлено, що позовна заява від імені Товариства з обмеженою відповідальністю Туристична фірма ЛЬВІВ-СУПУТНИК підписані адвокатом Лукошкіною Ю.Ю. Останньою було подано від імені Товариства з обмеженою відповідальністю Туристична фірма ЛЬВІВ-СУПУТНИК заяву про забезпечення позову, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін. Крім того, від імені Товариства з обмеженою відповідальністю Туристична фірма ЛЬВІВ-СУПУТНИК заяву про усунення недоліків було подано адвокатом Кикіш С.-М.Р.

Суд вказує, що зазначеними вище адвокатами правова допомога надавалась Відповідачу згідно з ордерами серії ЛВ № 171286 від 23.07.2019 року на ім`я ОСОБА_1 та серії ЛВ № 171267 від 09.07.2019 року на ім`я ОСОБА_2 , виданими Адвокатським об`єднанням Матвіїв і Партнери .

Як вбачається з Актів про надану правову допомогу № 1039 від 08.07.2019 року та № 1046 від 31.08.2019 року, Виконавець надав, в Клієнт прийняв наступну правову допомогу (послуги правового характеру):

- вивчення та правовий аналіз первісної документації - 2 год. сума 3 400,00 грн.;

- підготовка та подання позовної заяви - 3 год. сума 5 100, 00грн.;

- підготовка та подання клопотання про розгляд справи у судовому засідання з повідомленням сторін - 1 год. сума 1 700,00 грн.

- підготовка та подання заяви про забезпечення позову - 1,50 год. сума 2 550,00 грн.;

- підготовка заяви та ознайомлення з матеріалами справи - 1 год. сума 1 700,00 грн.

Всього вартість послуг Адвокатського об`єднання складає: 14 450,00 грн.

Враховуючи викладене та беручи до уваги час на підготовку матеріалів до судового розгляду, складність юридичної кваліфікації правовідносин у справі, Суд зазначає, що заявлений до стягнення розмір витрат на оплату послуг адвоката є співмірним із складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг), часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг), обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт та ціною позову, а відтак є обґрунтованими вимоги про стягнення витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 14 450,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 123, 126, 129, 236 - 242, 244 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВІАКОМПАНІЯ БРАВО" (04116, м.Київ, ВУЛИЦЯ ШУЛЯВСЬКА, будинок 7, Ідентифікаційний код юридичної особи 32259588) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристична фірма "ЛЬВІВ-СУПУТНИК" (79060, Львівська обл., місто Львів, ВУЛИЦЯ КНЯГИНІ ОЛЬГИ, будинок 116, Ідентифікаційний код юридичної особи 13811487) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 14 450 (чотирнадцять тисяч чотириста п`ятдесят) грн. 00 коп.

2. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

3. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

4. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Дата складання та підписання повного тексту рішення: 16 жовтня 2019 року.

Суддя О.В. Чинчин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.10.2019
Оприлюднено16.10.2019
Номер документу84943367
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9093/19

Рішення від 16.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Рішення від 30.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 09.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 09.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 29.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 15.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 16.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні