ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 жовтня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2574/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Денисюка Р.С.,
при секретарі судового засідання Матящук Л.Р.,
за участю представника позивача Шторгін В.С.,
представника відповідача Коваль І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву позивача про поновлення пропущеного строку звернення до суду, клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду в адміністративній справі за позовом Дочірнього підприємства "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС" до Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області про визнання протиправним та скасування висновку, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС" звернулося з позовом до Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області про визнання протиправним та скасування висновку від 03.11.2017 в частині скасування реєстрації автомобіля марки BMW 530D, WBAMX51080C762156, який належить Дочірньому підприємству "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС" та зобов`язання поновити державну реєстрацію, належного підприємству, автомобіля.
Ухвалою суду від 27.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі та відповідно до статей 12, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначено на 10:30 год. 19.09.2019. В судовому засіданні 19.09.2019 було оголошено перерву у розгляді справи до 14:00 год. 10.10.2019 для подання додаткових доказів.
В позовній заяві позивачем було заявлено клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними та просив поновити строк звернення до суду з даним позовом. В обґрунтування заявленого клопотання позивач вказує на те, що з моменту прийняття відповідачем оскаржуваного висновку від 03.11.2017 пройшло більше шести місяців, однак про порушення своїх прав позивач дізнався з відповіді на адвокатський запит, до якого було долучено копію оскаржуваного висновку, зі змісту якого позивачу стало відомо про порушення його прав, свобод та інтересів.
Представником відповідача 11.09.2019 подано клопотання про залишення позову без розгляду у зв`язку з пропущенням строку звернення до суду. Вказує на те, що листом від 23.12.2017 листом за вих. № 31/3/2-5794 позивача було повідомлено про скасування державної реєстрації автомобіля шляхом надсилання листа на адресу позивача, отже строк пропущено без поважних причин.
В судовому засіданні представник позивача просив визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом та поновити вказаний строк.
Представник відповідача просила залишити даний позов без розгляду.
Розглянувши заявлені клопотання, заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає залишенню без розгляду з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Згідно з частинами першою, другою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як слідує з матеріалів справи, Дочірнє підприємство "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС" оскаржує висновок РСЦ МВС у Волинській області 03.11.2017 в частині скасування реєстрації автомобіля марки BMW 530D, НОМЕР_1 , який належить Дочірньому підприємству "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС" та просить зобов`язати відповідача поновити державну реєстрацію, належного підприємству, автомобіля.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 на юридичну особу Дочірнє підприємство "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС" 21.10.2016 працівниками ТСЦ 4641 зареєстровано транспортний засіб марки BMW 530D, НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_3 .
Висновком РСЦ МВС у Волинській області від 03.11.2017 за результатами перевірки законності державної реєстрації транспортного засобу марки BMW 530D, кузов НОМЕР_1 , 2011 року випуску, здійсненої у ТСЦ 0742 РСЦ МВС у Волинській області, скасовано державну реєстрацію транспортного засобу марки BMW 530D, кузов НОМЕР_1 , 2011 року випуску, про що ухвалено повідомити власника транспортного засобу (а.с. 12-15).
23.12.2017 за вих. № 31/3/2-5794 ТСЦ 0742 надіслав Дочірньому підприємству "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС" повідомлення про скасування державної реєстрації вищевказаного транспортного засобу. Зокрема у вказаному повідомлення було зазначено, що підставою для скасування перереєстрації транспортного засобу є висновок від 07.11.2017 (а.с. 104). Доказів отримання позивачем вказаного повідомлення матеріали справи не містять.
З матеріалів справи вбачається, що вказаний висновок було отримано адвокатом Давидюком А. 15.08.2019 на його адвокатський запит від 05.08.2019 № 05/08/19, про що свідчить лист РСЦ СМВ у Волинській області № 31/3-57аз (а.с. 11).
Інших доказів, які б свідчили про отримання позивачем оскаржуваного висновку, матеріали справи не містять.
Разом з тим, як слідує з доповідної записки від 26.09.2019 про надання інформації щодо надходження до РСЦ у Волинської області в період з 07.12.2017 по 19.09.2019 вхідної кореспонденції від представників Дочірнього підприємства "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС", вбачається що в ході проведеної звірки в журналах обліку вхідних документів РСЦ МВС у Волинської області за 2017 - 2019 роки не виявлено запитуваної кореспонденції, яка б надійшла на адресу РСЦ за вказаний період. При проведенні звірки в журналі обліку адвокатських запитів за вказаний період виявлено лише один запит адвоката Давидюка А.М. від 05.08.2019 № 05/08/19 щодо надання інформації про зареєстрований за Дочірнім підприємством "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС" транспортний засіб марки BMW 530D.
Будь-яких інших доказів не надано.
Отже, вказане свідчить про те, що позивачу 16.08.2019 стало відомо про скасування державної реєстрації вказаного транспортного засобу та останній звернувся із відповідним позовом до суду за захистом своїх прав 22.08.2019.
Процесуальний закон пов`язує строк звернення до суду із тим, коли саме особі стало відомо про порушення його прав, свобод та інтересів.
Суд звертає увагу на те, що поважними причинами пропуску строку на звернення до суду можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.
Проаналізувавши наведене, суд приходить до висновку, що причини пропуску строку звернення до адміністративного суду, передбаченого частиною шостою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, є поважними, та вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та поновити строк звернення до адміністративного суду із даним позовом. В свою чергу в задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду необхідно відмовити.
Керуючись статтями 122, 123, 240, 243 ч.3, 248, 256, 295, 297 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду відмовити.
Клопотання позивача про поновлення пропущеного строку звернення до суду задовольнити.
Визнати поважними причини пропуску Дочірнім підприємством "СОРЕНСЕН І ХААР" Датської компанії "КОНСЕПТ ПАРТНЕРС" строку звернення до суду з даним позовом та поновити вказаний строк.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Р.С. Денисюк
Повний текст ухвали складено 15 жовтня 2019 року.
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2019 |
Оприлюднено | 17.10.2019 |
Номер документу | 84947071 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Святецький Віктор Валентинович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Святецький Віктор Валентинович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Святецький Віктор Валентинович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні