ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
09 жовтня 2019 року м. Дніпросправа № 280/1807/19
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді (доповідача) Іванова С.М.,
суддів: Панченко О.М., Чередниченка В.Є.,
перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 24 червня 2019 року в адміністративній справі № 280/1807/19 за позовом Обслуговуючого кооперативу "Протон" до Головного управління Держпраці у Запорізькій області про визнання протиправною та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 24 червня 2019 року адміністративний позов Обслуговуючого кооперативу "Протон" було задоволено.
Головне управління Держпраці у Запорізькій області, не погодившись з рішенням суду, звернулось до суду з апеляційною скаргою у даній справі.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 27.08.2019 року апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 24 червня 2019 року було залишено без руху та надано десятиденний строк з дати отримання цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання до Третього апеляційного адміністративного суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду із зазначенням поважних причин такого пропуску, якщо такі є та документу про сплату судового збору у розмірі та порядку, передбаченому чинним законодавством.
Копія ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 27.08.2019 року була направлена на адресу відповідача.
07.10.2019 року на адресу суду надійшла заява Головного управління Держпраці у Запорізькій області про усунення недоліків апеляційної скарги, в якій останній просить поновити строк на подання апеляційної скарги з огляду на отримання повного тексту оскаржуваної ухвали 15.07.2019 року та подання апеляційної скарги 14.08.2019 року. Також, до вказаної заяви відповідачем долучено платіжне доручення від 12.09.2019 року № 732 про сплату судового збору.
Розглянувши вказану заяву, колегія суддів дійшла висновку щодо відсутності підстав для її задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Суд зазначає, що поважними причинами для поновлення строку на подання апеляційної скарги визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуване рішення винесено Запорізьким окружним адміністративним судом 24.06.2019 року. Повний текст складено 24.06.2019 року.
Таким чином, тридцятиденний строк на оскарження рішення суду першої інстанції сплинув 25.07.2019 року.
В свою чергу, відоповідно до наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, повний текст оскаржуваного судового рішення був отриманий представником відповідача 12.07.2019 року (т. 2, а.с. 19).
Відтак, тридцятиденний строк, протягом якого відповідач був наділений правом на поновлення строку на подання апеляційної скарги на підставі ч. 2 ст. 295 КАС України сплинув 13.08.2019 року.
Згідно штампу суду першої інстанції, проставленому на апеляційній скарзі, остання була подана до суду 14.08.2019 року, тобто з пропуском строку визначеного ч. 2 ст. 295 КАС України.
При цьому, жодних пояснень неможливості подання апеляційної скарги протягом строку, визначеного ч. 2 ст. 295 КАС України, відповідачем до суду надано не було.
В свою чергу, посилання відповідача на отримання повного тексту оскаржуваного судового рішення 15.07.2019 року, що на його переконання підтверджується штампом останнього на супровідному листі суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції вважає безпідставним, оскільки дата отримання відповідачем повного тексту оскаржуваного рішення підтверджується підписом представника відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення. При цьому, доказів які б спростовували вказані відомості, відповідачем до суду надано не було.
Таким чином, станом на 09.10.2019 року вимоги, зазначені в ухвалі від 27.08.2019 року, заявником апеляційної скарги не виконані, а відповідно недоліки апеляційної скарги не усунуті.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
За таких підстав, керуючись ст. 299 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Визнати неповажними підстави пропуску строку апеляційного оскарження рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 24 червня 2019 року в адміністративній справі №280/1807/19, наведені Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області в поданій заяві.
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Держпраці у Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 24 червня 2019 року в адміністративній справі №280/1807/19 за позовом Обслуговуючого кооперативу "Протон" до Головного управління Держпраці у Запорізькій області про визнання протиправною та скасування постанови.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання відповідно до ч. 2 ст. 325 КАС України та може бути оскаржена у касаційному порядку в строк, визначений ст. 329 КАС України.
Головуючий - суддя С.М. Іванов
суддя О.М. Панченко
суддя В.Є. Чередниченко
Суд | Третій апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2019 |
Оприлюднено | 18.10.2019 |
Номер документу | 84952512 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Третій апеляційний адміністративний суд
Іванов С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні