Справа № 466/8790/18
У Х В А Л А
16 жовтня 2019 року місто Львів
Шевченківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Донченка Ю.В.
за участю секретаря с\з Борис У.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові заяву директора ТзОВ "Торгово-промислова компанія "Омега-Автопоставка" Дубовик В.І. про виправлення описки в рішенні суду від 09.04.2019 року по цивільній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Омега Автопоставка" до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "БП Шина" про стягнення боргу за договором поставки та у виконавчому листі,
встановив:
Рішенням Шевченківського районного суду м. Львова від 09.04.2019 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Омега Автопоставка" до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "БП Шина" про стягнення боргу за договором поставки задоволено.
10.05.2019 року Шевченківським районним судом м. Львова видано виконавчі листи № 466/8790/18.
Директор ТзОВ "Торгово-промислова компанія "Омега-Автопоставка" Дубовик В.І. звернувся до суду із заявою, у якій просить виправити описку у виконавчому листі та рішенні суду, а саме зазначити коректно прізвище відповідача, оскільки в рішенні суду та виконавчому листі зазначено прізвище відповідача " ОСОБА_2 " замість " ОСОБА_3 ", дана помилка виникла через друкарську помилку в позовній заяві з якою вони звернулись до суду.
Сторони в судове засідання не з`явилися, у відповідності до ст. 269 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлення вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ст.432 ч. 3 ЦПК України, неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви .
А тому, судом вирішено розгляд даної заяви про виправлення помилки у рішенні суду та виконавчому листі проводити за відсутності сторін по справі.
Оскільки сторони в судове засідання не прибули, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксація судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.1 ст. 432 ЦПК України, суд який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Згідно з ч. 4 ст. 432 ЦПК України, про виправлення помилки в виконавчому документі суд постановляє ухвалу.
Відповідно до ст. 432 ЦПК України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судове рішення у цивільній справі" від 18 грудня 2009 року № 14, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Судом встановлено, що у рішенні суду та виконавчому листі № 466/8790/18 прізвище відповідача зазначено " ОСОБА_2 " замість " ОСОБА_3 ".
Приймаючи рішення стосовно виправлення описки суд враховує, що однією з гарантій забезпечення правової визначеності, елементом стабільності судового рішення та його законної сили є його незмінність. Суд, який ухвалив (постановив) рішення, після його проголошення, не має права його змінити або скасувати ("незмінність судового рішення").
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у тексті рішення суду та в тексті виконавчого листа допущено описку, яку слід виправити, оскільки така має суто технічний характер.
Керуючись ст. ст. 258-260, 432, 353 ЦПК України, суд,
постановив:
Виправити описку, допущену у рішенні суду та виконавчому листі № 466/8790/18, замінивши прізвище відповідача " ОСОБА_2 " на вірне " ОСОБА_3 ".
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Ю. В. Донченко
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2019 |
Оприлюднено | 17.10.2019 |
Номер документу | 84973343 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Донченко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні