Справа № 2-о-5/11
У Х В А Л А
27квітня 2011 року Суддя Першотравневого районного суду
Донецької області Топузова Н.М.
Ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин та визнання заповіту недійсним,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 ,посилаючись на ст..ст. 3,256,257,258 ЦПК України,в якій просить суд:
1.Встановити факт родинних відносин між ним, ОСОБА_4 , та померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 ,а саме ,що вони є рідним племінником та тіткою між собою;
2.Визнати заповіт, складений 24.06.2008 року від імені ОСОБА_5 на користь ОСОБА_2 -недійсним.
Дану позовну заяву подано в порушені вимог ст.ст.15 ,16ЦПК України.
Відповідно до ст.. 15 ЦПК України :суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
2. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.
3. Суди розглядають справи, визначені у частині першій цієї статті, в порядку позовного, наказного та окремого провадження.
Відповідно до ст.. 16 ЦПК України, не допускається об`єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до глави1 розділу І ЦПК України, позовні вимоги про визнання заповіту відносяться до позовного провадження, та позивачем повинна бути позовна заява стосовно даних позовних вимог.
Відповідно до ст..234. ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
2. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про:
5) встановлення фактів, що мають юридичне значення;
Згідно з п.3 постанови Пленуму Верховного суду України №5 від 31 березня 1993 року, з наступними змінами, Про судову практику в справах про встановлення фактів ,що мають юридичне значення ,у тому разі,коли буде виявлено,що встановлення підвідомчого судові факту пов*язане з вирішенням спору про право,суд відмовляє в прийняті заяви до розгляду в окремому проваджені,а якщо це буде виявлено під час розгляду справи,залишає заяву без розгляду і роз*ясніє зацікавленим особам,що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Керуючись ст.15,16, гл.1 розділу І, ст.. 234, 122, 210,293 ЦПК України,суддя,-
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в цивільній справі ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання заповіту недійсним ,роз*яснивши позивачу,що з даними вимогами він може звернутися до суду на загальних підставах у порядку позовного провадження. Відмова у відкриття провадження не перешкоджає повторному зверненню до суду за таким позовом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п*яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи ,яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п*яти днів з дня отримання ухвали.
Апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Донецької області через Першотравневий районний суд
Суддя Топузова Н.М.
Суд | Першотравневий районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2011 |
Оприлюднено | 18.10.2019 |
Номер документу | 85010127 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Першотравневий районний суд Донецької області
Топузова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні