У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 жовтня 2019 року м. Чернігівсправа № 927/862/19
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Федоренко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви № 1559 від 15.10.2019
за позовом: Військової частини НОМЕР_1
вул. І. Мазепи, 18, м. Чернігів, 14017
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «СВАРОГ ГРБ»
пр. Миру, 29/5, м. Чернігів, 14000
про стягнення 85482,44 грн
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява, в якій позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 74810,06 грн, 838,54 грн 3 % річних, 231,29 грн інфляційних нарахувань, 9602,55 грн неустойки за неналежне виконання договору № 10 надання послуг технікою від 02.04.2019.
Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
У позовній заяві позивачем не зазначено та не надано жодних належних обґрунтувань щодо орієнтовних судових витрат, які позивач вже поніс та/або витрат, які він очікує понести.
Тобто, позивачем не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Крім того, відповідно до п.1 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
За змістом положень Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, доказом, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), а опис вкладення є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення (п. 61 Правил).
Як доказ направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача позивачем до позовної заяви доданий фіскальний чек від 15.10.2019 на ім`я СВАРОГ ГРБ.
Однак опису вкладення до цінного листа на ім`я відповідача про направлення йому копії позовної заяви і доданих до неї документів із зазначенням всіх документів, які направляються (назва документа, його дата і номер, кількість аркушів) позивачем суду не надано, що суперечить ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Таким чином позивачем до позовної заяви не додано документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк у 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків шляхом подання до суду: попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; опису вкладення до цінного листа на ім`я відповідача про направлення йому копії позовної заяви і доданих до неї документів із зазначенням всіх документів, які направляються (назва документа, його дата і номер, кількість аркушів).
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі суду, шляхом подання до суду: попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; опису вкладення до цінного листа на ім`я відповідача про направлення йому копії позовної заяви і доданих до неї документів із зазначенням всіх документів, які направляються (назва документа, його дата і номер, кількість аркушів).
3. Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Суддя Ю.В. Федоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2019 |
Оприлюднено | 14.09.2022 |
Номер документу | 85014101 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Федоренко Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні