УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"18" жовтня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/971/19
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Вельмакіної Т.М.,
розглядаючи справу за позовом:
Товариства з обмеженою відповідальністю" Інтер Авто Центр"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мірус Бест"
про стягнення 40431,78 грн,
( Сторони своїх представників в засідання суду не направили)
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтер Авто Центр" звернулося до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мірус Бест" 40431,78грн, з яких 37513,92грн основного боргу, 2683,53грн пені, 234,33грн 3% річних.
Ухвалою суду від 23.09.2019 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначив засідання суду на 23.09.2019.
17.10.2019 через діловодну службу суду від позивача надійшов лист, згідно якого останній повідомляє, що заборгованість не змінилася, тому позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Також просить суд розглядати справу без участі його представника.
18.10.2019 на електронну адресу суду від представника відповідача надійшло клопотання, згідно якого повідомляється, що відповідач запізно звернувся до адвоката, тому не було можливості підготувати обгрунтований відзив на поданий позов. За вкзаного, просить суд відкласти розгляд справи, для надання можливості підготовити обгрунтований відзив. Також відповідач у поданому клопотанні просить суд розглядати справу у загальному позовному провадженні, оскільки вважає, що через складність та інші обставини недоцільно розглядати дану справу у спрощеному позовному провадженні.
Розглянувши подане відповідачем клопотання, суд дійшов висновку про його часткове задоволення, враховуючи наступне.
Згідно з ч.1, 2, 3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі, чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.3-5 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з позовної заяви, предметом спору є стягнення з відповідача 40431,78грн заборгованості за договором про надання послуг з технічного обслуговування і ремонту автомобіля(-ів) №С1124 від 13.06.2019. Тобто, за ціною позову спір відноситься до категорії малозначних справ.
Вищенаведене взято до уваги судом при відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 4, 5 ст. 250 ГПК України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обгрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
У п. 6 резолютивної частини ухвали суду від 23.09.2019 відповідачу було встановлено строк для надання заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження - протягом 5 днів з дня вручення ухвали.
Із рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, яке долучено до матеріалів справи, вбачається, що ухвалу від 23.09.2019 відповідач отримав 24.09.2019. Тобто, клопотання від 18.10.2019, в частині щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження, подано з порушенням встановленого судом строку і жодних доказів щодо поважності причин пропуску строку не містить.
При цьому представник відповідача не наводить жодного обгрунтування щодо складності справи та інших обставин, які б свідчили про доцільність розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Судом таких обставин також не встановлено.
За вказаного, клопотання відповідача в частині розгляду справи у загальному позовному провадженні задоволенню не підлягає.
Що стосується клопотання відповідача в частині відкладення судового засідання, суд вважає за доцільне надати відповідачу можливість для реалізації його прав, визначених ст. 42, 46 ГПК України.
Згідно ч.4 ст. 252 ГПК України, перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.
Відповідно до ч.3 ст.216 ГПК України, про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
Відповідно до ст.248 ГПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 216, 234, 248, 250, 252 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд справи на "19" листопада 2019 р. о 12:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 402.
2. Повідомити учасників справи про судове засідання.
(При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Вельмакіна Т.М.
1 - до справи;
2 - позивачу (10014, м. Житомир, вул. Київська,48) - рек. з пов. про вруч.;
3 - відповідачу (10000, м. Житомир, вул. Перемоги, 12) - рек. з пов. про вруч.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2019 |
Оприлюднено | 21.10.2019 |
Номер документу | 85034534 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Вельмакіна Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні