Справа №766/11335/19
н/п 1-кп/766/2208/19
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2019 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1
за участю:
секретаря: ОСОБА_2
прокурора: ОСОБА_3
захисників: ОСОБА_4 , ОСОБА_5
обвинуваченого: ОСОБА_6
провівши відкрите підготовче судове засідання на підставі обвинувального акта у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до ЄРДР 31.05.2019 року за №32019230000000061, за обвинуваченням:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Херсона, українець, громадянин України, з повною загальною середньою освітою, неодружений, утриманців не має, фізичних та психічних вад здоров`я не має, інвалідності не має, не працевлаштований, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , в силу ст. 89 КК України судимості не має
у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, -
встановив:
ОСОБА_6 у травні - червні 2018 року умисно, з корисливих мотивів, з метою отримання грошової винагороди вступив у змову із не встановленою особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, достовірно знаючи, що юридична особа ТОВ «ОПТ-ЯВС» буде реєструватись на його ім`я без мети здійснення ним підприємницької діяльності, надав свою згоду виступити засновником та директором, а також здійснити відповідні реєстраційні дії у компетентних органах.
Так, 06.06.2018 року ОСОБА_6 у не встановлений слідством час, перебуваючи у м. Херсоні за не встановленою адресою, умисно на виконання злочинної змови із не встановленою особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, достовірно знаючи, що статутний капітал юридичної особи ним не формувався та юридична особа ТОВ «ОПТ-ЯВС» реєструється ним без мети здійснення статутної діяльності, а лише з метою отримання грошової винагороди, підписав документи, які йому надала зазначена вище не встановлена особа, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, чим вніс завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, а саме: заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи ТОВ «ОПТ-ЯВС» (код ЄДРПОУ 42211212) від 06.06.2018 року про формування ним статутного капіталу у сумі 1 000 (одна тисяча) грн., місцезнаходження юридичної особи за адресою: м. Херсон, вул. Суворова, 22/24 та видів економічної діяльності товариства, що не відповідає дійсності; до протоколу №1 загальних зборів (учасників) ТОВ «ОПТ-ЯВС» від 08.06.2018 року про місцезнаходження ТОВ «ОПТ-ЯВС» за адресою: м. Херсон, вул. Суворова, 22/24, формування статутного капіталу ТОВ «ОПТ-ЯВС» у розмір 1 000 грн., що не відповідає дійсності; до Статуту ТОВ «ОПТ-ЯВС» №1 від 08.06.2018 року про те, що підприємство створено з метою одержання прибутку (доходу), знаходиться за адресою: м. Херсон вул. Суворова, 22/24 та про те, що ним сформований статутний капітал у сумі 1 000 грн., що не відповідає дійсності.
У подальшому 08.06.2018 року у не встановлений точний час ОСОБА_6 на виконання злочинної змови із не встановленою особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, подав зазначені завідомо неправдиві документи до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Херсонської міської ради у м. Херсоні, що розташований за адресою: м. Херсон, вул. Суворова, 29, для здійснення державної реєстрації юридичної особи.
Крім того, ОСОБА_6 у липні 2018 року умисно, з корисливих мотивів, з метою отримання грошової винагороди, повторно вступив у змову із не встановленою особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, достовірно знаючи, що юридична особа ТОВ «ТТЦ Європа» буде перереєстровуватись на нього без мети здійснення ним підприємницької діяльності, надав свою згоду виступити засновником та директором, а також здійснити відповідні реєстраційні дії у компетентних органах.
Так, 31.07.2018 року ОСОБА_6 у не встановлений слідством час, перебуваючи у м. Херсоні за не встановленою адресою, умисно на виконання злочинної змови із не встановленою особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, достовірно знаючи, що статутний капітал юридичної особи ним не формувався та юридична особа ТОВ «ТТЦ Європа» перереєструється ним без мети здійснення статутної діяльності, а лише з метою отримання грошової винагороди, підписав документи, які йому надала зазначена вище не встановлена особа, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, чим повторно вніс завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, а саме: до акту приймання - передачі частки у статутному капіталі ТОВ «ТТЦ Європа» від 31.07.2018 року про прийняття ним частки у статутному капіталі ТОВ «ТТЦ Європа» у розмірі 100%, яка в грошовому еквіваленті становить 300 000,00 грн., що не відповідає дійсності; до рішення №1 учасника ТОВ «ТТЦ Європа» від 31.07.2018 року про визначення місцезнаходження ТОВ «ТТЦ Європа» за адресою м. Херсон вул. Ілліча, 30, зменшення розміру статутного капіталу ТОВ «ТТЦ Європа» до 30 000,00 грн., що не відповідає дійсності; до Статуту ТОВ «ТТЦ Європа» №1 від 31.07.2018 року про те, що підприємство створено з метою одержання відповідного прибутку (доходу), знаходиться за адресою: м. Херсон, вул. Ілліча, 30 та про те, що ним сформований статутний капітал у сумі 30 000 грн., що не відповідає дійсності.
У подальшому 02.08.2018 року вказані документи, які містять завідомо неправдиві відомості, за дорученням ОСОБА_6 та на виконання злочинної змови були подані не встановленою особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Херсонської міської ради у м. Херсоні, що розташований за адресою: м. Херсон, вул. Суворова, 29, для здійснення державної реєстрації змін про юридичну особу.
Дії ОСОБА_6 органом досудового розслідування кваліфіковані за першим епізодом за ч. 2 ст. 205-1 КК України як внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинене за попередньою змовою групою осіб, за другим епізодом - за ч. 2 ст. 205-1 КК України як внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб.
З такою правовою кваліфікацією дій обвинуваченого погоджується і суд.
31 травня 2019 року між прокурором прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у цьому кримінальному провадженні, та обвинуваченим ОСОБА_6 укладено угоду про визнання винуватості.
Згідно зазначеної угоди, ОСОБА_6 беззастережно зобов`язався визнати свою винуватість у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, в обсязі підозри. Також вказаною угодою сторони погодили покарання за ч. 2 ст. 205-1 КК України у виді обмеження волі на строк 3 роки з позбавлення права займатися підприємницькою діяльністю строком на 1 рік разом зі звільненням його від відбування основного покарання у виді обмеження волі з випробуванням на строк 1 рік з покладенням на нього обов`язків передбачених п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України. Також в угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені положеннями ст. 476 КПК України, наслідки її невиконання
Вирішуючи питання про затвердження угоди між прокурором та обвинуваченим, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно з ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Так, злочин, у вчиненні якого обвинувачений ОСОБА_6 визнав себе винуватим, за законом віднесений до злочинів невеликої тяжкості.
При цьому, судом з`ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права, визначені п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь - яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального Кодексу України.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченим ОСОБА_6 та призначення останньому узгодженої сторонами міри покарання.
Цивільний позов у справі не пред`явлений.
Процесуальні витрати у справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 373 - 374, 475 КПК України, суд
ухвалив:
Затвердити у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до ЄРДР 31.05.2019 року за №32019230000000061, угоду від 31 травня 2019 року про визнання винуватості між прокурором прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_6 .
ОСОБА_6 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, і призначити йому узгоджене сторонами покарання у виді обмеження волі на строк 3 (три) роки з позбавлення права займатися підприємницькою діяльністю на строк 1 (один) рік.
На підставіст.75КК України ОСОБА_6 від відбування основного покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком на 1 (один) рік з покладенням на нього відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України обов`язків періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.
На вирок може бути подана апеляційна скарга з підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Обвинувачений, захисники мають право ознайомитися із журналом судового засідання і подати на нього письмові зауваження.
Учасники судового провадження протягом строку апеляційного оскарження мають право заявити клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Копію вироку негайно після проголошеннявручити обвинуваченому та прокурору.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2019 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 85072592 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Корольчук Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні