ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
21.10.2019 Справа № 908/2897/19
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Азізбекян Тетяни Анатоліївни, розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Фізичної особи-підприємця Дубкової Юлії Іванівни ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ),
до відповідача: Комунального підприємства Центр досугу Промінь Енергодарської міської ради (вул. Набережна, буд. 15, м. Енергодар, Запорізька область, 71502, ідентифікаційний код 31180638),
про внесення змін до договору
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Дубкова Юлія Іванівна звернулась до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою, підписана 15.10.2019 (вх. № 3106/08-07/19 від 15.10.2019) до Комунального підприємства Центр досугу Промінь Енергодарської міської ради про:
- внесення змін до п. 2.1. розділу 2 в договір оренди №258 від 18.06.2018 посвідчений приватним нотаріусом Енергодарського міського нотаріального округу Запорізької області Сірою І.Є., предметом Договору є нежитлове приміщення павільйону № 7, загальною площею 340,8 м 2 розташованою за адресою: вулиця Набережна 13, місто Енергодар, Запорізької області, укладений між ФОП Дубкова ЮЛ. та КП ЕМР Центр досугу Промінь в частині збільшення терміну дії договору на 283 доби;
- внесення змін до розділу 3 договору оренди №258 від 18.06.2018, посвідчений приватним нотаріусом Енергодарського міського нотаріального округу Запорізької області Сірою І.Є., предметом Договору є нежитлове приміщення павільйону № 7. загальною площею 340,8 м 2 розташованою за адресою : вулиця Набережна 13, місто Енергодар, Запорізької області, укладений між ФОП Дубкова Ю.І. та КП ЕМР Центр досугу Промінь доповнити розділ 3 Договора п. 3.3. яким визначити орендну плату за користування нежитловим приміщення 1 грн. (одну гривню. 00 копійок) на добу, впродовж 283 доби.
Згідно із витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.10.2019, наведену вище позовну заяву передано для розгляду судді Азізбекян Т.А.
Відповідно до ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Так, позовна заява Фізичної особи-підприємця Дубкової Юлії Іванівни не містить:
- вірний ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України Комунального підприємства Центр досугу Промінь Енергодарської міської ради;
- підстави для залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, в порядку ст. 50 ГПК України, - Територіальної громади міста Енергодар в особі Енергодарської міської ради Запорізької області.
Відповідно до ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно із ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку визначено Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 (з наступними змінами та доповненнями).
Так, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатком відповідачу відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, є оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека), виданий відправникові поштового відправлення.
За змістом п. 19 вказаного Порядку, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до п. 61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку Укрпошта від 12.05.2006 року № 211 затверджено Порядок пересилання поштових відправлень, в п. 3.2.1 якого наведено зразок оформлення Опису вкладення за формою 107.
Так, за формою 107 відправник складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.
Таким чином, відповідно до приписів Господарського процесуального кодексу України належним доказом надсилання копії позовної заяви та копій доданих до неї документів є опис вкладення.
В якості доказів надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу позивачем надано оригінал накладної № 7150304710621 від 23.09.2019 та копія опису вкладення з відбитком календарного штемпелю відділення підприємства поштового зв`язку 23.09.19 , При цьому до суду подано позовну заяву яка підписана 15.10.2019, тоді як зазначений опис вкладення датований 23.09.2019. Отже, з огляду на викладене у суду відсутні підстави вважати, що до позовної заяви додані передбачені п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України документи, що є порушенням імперативних приписів норм чинного законодавства України, а також обмеженням процесуальних прав відповідача, що не відповідає принципам, визначеним ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод від 04.11.1950.
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відтак, відсутні підстави вважати, що позовну заяву подано з додержанням вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України.
Відповідно до п.1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Приписами ч. 2 ст. 235 ГПК України, визначено, що ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Фізичної особи-підприємця Дубкової Юлії Іванівни залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунути зазначені в цій ухвалі недоліки до 06.11.2019 , проте не більше 10 днів з дня вручення позивачу ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та подати до суду відповідні докази.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Подання письмових доказів сторонами має здійснюватися з супровідним листом через службу діловодства суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 22.10.2019 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.А. Азізбекян
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2019 |
Оприлюднено | 22.10.2019 |
Номер документу | 85080129 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Азізбекян Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні