Справа № 500/4431/19
Провадження № 2/500/2512/19
У х в а л а
22 жовтня 2019 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Грубіян Л.І.,
при секретарі- Івановій Л.П.
за участю представника позивача: Павлович Є.В.,
представників відповідача: Коновалова Д.О., Андрусєнко А ОСОБА_1 .
розглянувши у підготовчому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_2 до Державного підприємства Адміністрація морських портів України , третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Первинна профспілкова організація Ізмаїльського порту про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Державного підприємства Адміністрація морських портів України , третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Первинна профспілкова організація Ізмаїльського порту про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу .
22.10.2019 року представник відповідача надав суду заяву про залишення без розгляду позовної заяви, вказавши що на підтвердження повноважень представника позивача, додано оригінал ордеру на надання правничої (правової) допомоги. При цьому в ордері:
-в графі Назва органу, в якому надається правова допомога зазначено: У судах всіх інстанцій, правоохоронних органах, підприємствах, в установах, організаціях всіх форм власності ;
-в графі Повне найменування адвокатського бюро/об`єднання, що видає ордер зазначено: Євгенія ОСОБА_3 .
Також, позовна заява не підписана особисто позивачем.
Згідно ч. 1 ст. 90 Цивільного кодексу України, юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Юридична особа може мати крім повного найменування скорочене найменування.
Всупереч зазначеним вимогам законодавства та Положення, в наданому ордері адвокатом не вказано: конкретну назву суду, як органу в якому ним надається правова допомога (згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області, ІКЮО 02897750); повне найменування адвокатського бюро/об`єднання, що видає ордер (згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - Адвокатське бюро Євгенія Павловича , ІКЮО 39895639).
Отже, вимоги до оформлення ордеру як документу, що підтверджує повноваження адвоката є чіткими, зрозумілими та обов`язковими до дотримання. Відтак ордер, складений із порушеннями встановлених вимог, має бути визнаний недійсним, а повноваження за ним - непідтвердженими.
Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України , до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Частиною 4 ст. 62 ЦПК України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Як вбачається з ордера адвоката, серія ВЕ № 1000464, вбачається, що в графі назва органу, у якому надається правова допомога зазначено У судах всіх інстанцій, правоохоронних органах, підприємствах, в установах, організаціях всіх форм власності та в графі Повне найменування адвокатського бюро/об`єднання, що видає ордер .
Згідно з підпунктом 15.4 пункту 15 Положення, ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням за необхідності виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Велика Палата Верховного Суду у своїй постанові від 05.06.2019 року в справі № 9901/847/18 визначила, що законодавець чітко відокремив судові органи як такі, що повинні бути окремо зазначені в ордері на надання правової допомоги, зокрема в графі Назва органу, в якому надається правова допомога . Отже, в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.
Тому, представнику позивача необхідно надати ордер, що заповнений відповідно до вимог Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів та надати позовну заяву підписану позивачем.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд пропонує позивачу усунути вищезазначені недоліки позовної заяви з метою забезпечення повного захисту його прав та інтересів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_2 до Державного підприємства Адміністрація морських портів України , третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Первинна профспілкова організація Ізмаїльського порту про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулузалишити без руху і надати заявникові десятиденний строк для усуненнянедоліків з дня отримання зазначеної ухвали заявником.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити позивача, що якщо недоліки заяви не будуть усунуті у зазначений строк, така заява вважатиметься неподаною і буде їй повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л.І.Грубіян
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2019 |
Оприлюднено | 23.10.2019 |
Номер документу | 85109131 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Грубіян Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні