Ухвала
від 23.10.2019 по справі 2-5178/11
ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-5178/11

Провадження № 6/946/424/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2019 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:

головуючий - суддя Швець В.М.,

при секретарі - Кузьменко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ізмаїлі подання приватного виконавця виконавчого округу Одеської області Парфьонова Георгія Володимировича про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, -

В С Т А Н О В И В:

На примусовому виконанні приватного виконавця виконавчого округу Одеської області Парфьонова Георгія Володимировича знаходиться виконавче провадження по виконанню: виконавчого листа № 2-5178/11, виданий 10.12.2012 р. Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області, про стягнення з ОСОБА_1 на користь публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Одеської обласної дирекції публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль заборгованості за кредитом в сумі 61336,4грн. та судових витрат в розмірі 613,36грн.

19.10.2018 року приватним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, якою зобов`язано боржника подати декларацію про доходи та майно, копію якої було направлено боржникові, однак на сьогоднішній день рішення боржником не виконано, декларацію не надано, будь-яких дій, спрямованих на його виконання, не здійснено.

19.10.2018 року приватним виконавцем було винесено постанову про накладення арешту на майно боржника, а також про звернення стягнення на його майно. В ході примусового виконання було встановлено наявність у боржника відкритих рахунків в банківських установах, на яких недостатньо коштів для погашення заборгованості. Відповідно до отриманої з ДФС інформації боржник офіційно не працевлаштований. Згідно відповіді з ПФУ боржник доходів не отримує. Відповідно до відповіді ТСЦ № 5141 в Одеській області за боржником транспортні засоби не зареєстровані. Звернути стягнення на зареєстровану за боржником квартиру АДРЕСА_1 неможливо, оскільки сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати. Таким чином, боржником не подано приватному виконавцеві декларацію про доходи та майно, до приватного виконавця він не з`являвся, а отже боржник ухиляється від виконання рішення суду.

Відповідно до пункту 3 частини 5 статті 19 Закону України Про виконавче провадження , боржник, зобов`язаний за рішеннями майнового характеру подати виконавцю протягом п`яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження декларацію про доходи та майно боржника, зокрема про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах, про майно, що перебуває в заставі (іпотеці) або в інших осіб, чи про кошти та майно, належні йому від інших осіб, за формою, встановленою Міністерством юстиції України.

Відповідно до пункту 19 частини 3 статті 18 Закону України Про виконавче провадження , виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право, у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням.

Судовою практикою Верховного суду України щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України від 01.02.2013 встановлено наступне.

За змістом п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону № 606-XIV державний виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України - до виконання зобов`язань за рішенням (в редакції Закону, яка діяла на час узагальнення судової практики).

У судовій практиці постає питання про визначення поняття "ухилення" боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, оскільки в Законі № 606-XIV його значення не розкрито (в редакції Закону, яка діяла на час узагальнення судової практики).

Статтею 90 зазначеного Закону передбачена відповідальність за невиконання законних вимог державного виконавця та порушення вимог цього Закону (в редакції Закону, яка діяла на час узагальнення судової практики).

Разом з тим чинне законодавство не містить визначення поняття "ухилення", практика Конституційного Суду України щодо його офіційного тлумачення відсутня.

У сучасній українській мові слово "ухилення" тлумачиться так:

1) відступати, відхилятися, вивертатися; 2) намагатися не робити чого-небудь, не брати участі в чомусь; уникати; 3) навмисно не давати відповіді на запитання або говорити про щось інше.

Отже, з погляду значення словосполучення "ухилення від виконання зобов`язань, покладених судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи)", вжите у п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону № 3857-XII та у п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону № 606-XIV (в редакції Закону, яка діяла на час узагальнення судової практики), позначає з об`єктивної сторони такі діяння (дії чи бездіяльність) особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею зазначених обов`язків. У зв`язку з цим і здійснюється примусове виконання. Це також є підставою для звернення з поданням до суду щодо вирішення питання про застосування до такої особи тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

На момент звернення до суду з поданням факт ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, повинен вже відбутися і бути об`єктивно наявним та вбачатися з матеріалів виконавчого провадження.

У зв`язку із цим про ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням обов`язків у виконавчому провадженні може свідчити невиконання ним своїх обов`язків, передбачених ч. 6 ст. 12 Закону № 606-XIV (в редакції Закону, яка діяла на час узагальнення судової практики), зокрема, утримання від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; надання у строк, встановлений державним виконавцем, достовірних відомостей про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах; своєчасна явка за викликом державного виконавця; письмове повідомлення державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб.

Отже, боржник законні вимоги приватного виконавця не виконав, борг не сплачено. Приватний виконавець виконавчого округу Одеської області Парфьонов Г. В. просить тимчасово обмежити боржника у праві виїзду за межі України.

Відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.6 Закону України Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України , підставами для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян за кордон є невиконані зобов`язання.

Відповідно до ст.441 ЦПК України - тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Вивчивши матеріали справи, суд доходить висновку про наявність всіх встановлених Законом підстав для обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України , п.2 Указу Президента України Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень судів та спільним Наказом МЮУ та адміністрації ДПСУ від 27.05.2008р., ст.ст.259-261,441 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В:

Тимчасово обмежити боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , у праві виїзду за межі України до повного погашення боргового зобов`язання без вилучення паспорта.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: В.М.Швець

СудІзмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення23.10.2019
Оприлюднено24.10.2019
Номер документу85113716
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-5178/11

Рішення від 06.11.2011

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Рішення від 06.10.2011

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 23.10.2019

Цивільне

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Швець В. М.

Ухвала від 14.11.2011

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Панфілова А. В.

Ухвала від 20.02.2018

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Шум Л. М.

Рішення від 26.01.2012

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Круговий О. О.

Ухвала від 14.12.2011

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Круговий О. О.

Ухвала від 23.12.2011

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Круговий О. О.

Ухвала від 31.01.2011

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ільченко Н. А.

Ухвала від 12.08.2011

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Грушицький А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні