ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"23" жовтня 2019 р. м. ХарківСправа № 922/2458/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
розглянувши питання прийняття до розгляду заперечень Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" проти клопотання відповідача та додаткових пояснень у справі (вх. № 25128 від 21.10.2019 року) у справі
за первісним позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" м. Київ до Приватного акціонерного товариства "Стабільні Системи", м.Харків про та за зустрічним позовом стягнення коштів у розмірі 76 654,80 грн. Приватного акціонерного товариства "Стабільні Системи", м. Харків до Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ про стягнення коштів у розмірі 5 480,05 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Харківської області перебуває справа № 922/2458/19 за первісним позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до приватного акціонерного товариства "Стабільні Системи" про стягнення штрафу у розмірі 76 654, 80 грн. за порушення умов договору купівлі-продажу № 09/03/1095-МТР від 08.08.2018 року та за зустрічним позовом Приватного акціонерного товариства "Стабільні Системи" до Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" про стягнення суми інфляційних втрат у розмірі 2 682,92 грн. та 3% річних від простроченої суми у розмірі 2 797,13 грн.
21 жовтня 2019 року до суду, через канцелярію, від представника Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" (позивач за первісним позовом, відповідач за зустрічним позовом) надійшли заперечення проти клопотання відповідача та додаткові пояснення у справі (в межах первісного позову).
З метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду поданої Публічним акціонерним товариством "Укрнафта" письмової заяви, суд розмежовує її на дві складові, а саме: 1. заперечення проти клопотання відповідача та 2. додаткові пояснення у справі.
Розглянувши питання прийняття до розгляду із залученням до матеріалів справи заперечень Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" проти клопотання відповідача за первісним позовом, суд виходить з наступного.
30 вересня 2019 року від відповідача за первісним позовом, Приватного акціонерного товариства "Стабільні Системи", надійшло клопотання про використання обставин, встановлених у постанові Східного апеляційного господарського суду від 11.09.2019 року по справі № 922/1379/19. Дане клопотання скеровано на адресу іншого учасника судового процесу.
У судовому засіданні 30 вересня 2019 р. представник відповідача за первісним позовом (позивача за зустрічним позовом) вказав, що дане клопотання подане в межах первісного позову.
30 вересня 2019 року, протокольною ухвалою на підставі ст.ст. 42, 232 ГПК України, долучено дане клопотання до матеріалів справи; суд зазначив, що оцінка даного клопотання буде надана при розгляді справи по суті.
Статтею 169 ГПК України унормовано, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Протокольною ухвалою від 30 вересня 2019 року не було встановлено строку для позивача за первісним позовом на подання пояснень (заперечень) на вказане клопотання Приватного акціонерного товариства "Стабільні Системи".
При цьому, стадія процесу (підготовче провадження) надає можливість учасникам судового процесу подавати свої доводи та міркування щодо обставин справи, крім того, за діючою редакцією ГПК України, додаткові пояснення подаються в порядку ч. 5 ст. 161 ГПК України щодо окремого питання та з дозволу суду; в розумінні ж ст. 161 ГПК України останньою чітко визначено перелік заяв по суті справи, в яких сторонами викладаються свої позиції.
Дослідивши подані Публічним акціонерним товариством "Укрнафта" заперечення проти клопотання відповідача за первісним позовом, судом встановлено, що вони подані з доказами скерування на адресу відповідача за первісним позовом та підписані повноважною особою. З огляду на наведене та керуючись ч. 5 ст. 161 ГПК України з дозволу суду останні приймаються судом до розгляду.
Розглянувши питання прийняття до розгляду із залученням до матеріалів справи додаткових пояснень, суд виходить з наступного.
Про що вище вказано судом в даній ухвалі суду, приписами статті 161 ГПК України внормовано, що при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим кодексом. Нормами ГПК України унормовано, що заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення. Даний перелік заяв по суті справи є вичерпний та розширеному тлумаченню не підлягає.
Аналізуючи надані Публічним акціонерним товариством "Укрнафта" додаткові пояснення у справі, суд зауважує, що позиція сторони, яка викладена у даному поясненні, охоплюється предметом позовної заяви, поданої в межах первісного позову. Тобто є заявою по суті справи.
09 вересня 2019 року, ухвалою Господарського суду Харківської області, прийнято відзив відповідача в межах первісного позову.
11 вересня 2019 року, реалізуючи надане нормами ГПК України право, позивач за первісним позовом надав відповідь на відзив, який був долучений до матеріалів справи ухвалою господарського суду Харківської області 13 вересня 2019 року.
Стаття 166 ГПК України визначає, що у відповіді на відзив позивач викладає свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення.
Отже, відповідь на відзив є заявою по суті справи, в якій має бути сформована позиція позивача, з наведенням пояснень, міркувань та аргументів щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення.
Згідно частини 5 статті 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом. Право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, подані поза межами строку заяви залишаються судом без розгляду (ст. 118 ГПК України).
Дослідивши подані Публічним акціонерним товариством "Укрнафта" додаткові пояснення у справі, суд встановив, що вони (додаткові пояснення у справі) є фактично доповненням до відповіді на відзив, що не узгоджується з приписами норм ГПК України, які не встановлюють такої заяви по суті справи, як доповнення до відповіді на відзив, та подані з порушенням процедури подання в тому числі й щодо процесуального строку на подання. З огляду на наведене, суд залишає без розгляду подані Публічним акціонерним товариством "Укрнафта" додаткові пояснення у справі та долучає їх до матеріалів справи.
Керуючись статтями 13, 42, 118, 161, 166, 177, 232-235 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та долучити до матеріалів справи заперечення позивача за первісним позовом, Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", проти клопотання відповідача (вх. № 25128 від 21.10.2019 року).
Залишити без розгляду додаткові пояснення у справі (вх. № 25128 від 21.10.2019 року) та долучити їх до матеріалів справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Повний текст ухвали підписано 23 жовтня 2019 року.
Суддя Н.В. Калініченко
справа № 922/2458/19
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2019 |
Оприлюднено | 28.10.2019 |
Номер документу | 85152577 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калініченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні