Справа 565/2299/18
Номер провадження 2/556/122/2019
УХВАЛА
Іменем України
21.10.2019 року. смт.Володимирець
Володимирецький районний суд Рівненської області в особі
головуючого судді Закревського Л.В.
при секретарі Басик Г.Т.
з участю:
представника Кабінету Міністрів України Захарець І.А.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні смт. Володимирець в режимі відеоконференції цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кузнецовського міського суду, Апеляційного суду Рівненської області, Рівненського апеляційного суду, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Верховного суду України, Державної судової адміністрації, Вищої ради правосуддя, Кабінету Міністрів України, Управління державної казначейської служби України в м.Вараш Рівненської області про відшкодування моральної шкоди, заподіяної незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органами державної (судової) влади при доступі до правосуддя, судова тяганина.
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду знаходиться цивільна справа за вищевказаним позовом.
Позивачка ОСОБА_1 будучи належним чином повідомлена про дату та час розгляду справи в підготовче судове засідання не з`явилася, про причини неявки суду не повідомляла.
21.10.2019 року, на електронну адресу суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про перенесення підготовчого судового засідання на іншу дату та залучення ОСОБА_2 до розгляду даної цивільної справи.
Представник Кузнецовського міського суду, у підготовче судове засідання не з`явився, але до суду надали відзив на позовну заяву.
Представник Апеляційного суду Рівненської області, у підготовче судове засідання не з`явився будучи належним чином повідомлений про дату та місце розгляду справи.
Представник Рівненського апеляційного суду, у підготовче судове засідання не з`явився, але до суду надали відзив на позовну заяву. Також до суду надіслали заяву в якій просили підготовче судове засідання проводити у відсутності їх представника.
Представник Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у підготовче судове засідання не з`явився будучи належним чином повідомлений про дату та місце розгляду справи.
Представник Верховного суду України, у підготовче судове засідання не з`явився, але до суду надійшла заява в якій вони просять розгляд справи проводити у відсутності їх представника.
Представник Державної судової адміністрації, у підготовче судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомлений про дату та місце розгляду справи.
Представник Вищої ради правосуддя, у підготовче судове засідання не з`явився, але до суду надійшов відзив на позовну заяву в якому вони просили розгляд справи проводити у відсутності їх представника.
Представник Кабінету Міністрів України, у підготовчому судовому засіданні заперечувала щодо клопотання позивачки про залучення ОСОБА_2 до участі в розгляді даної цивільної справи оскільки це суперечить вимогам ЦПК України. Щодо клопотання позивачки про перенесення розгляду справи то вирішення даного питання покладала на розсуд суду.
Представник Управління державної казначейської служби України в м.Вараш Рівненської області, у підготовче судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомлений про дату та місце розгляду справи про причину неявки суду не повідомляли.
Вислухавши учасників судового засідання, вивчивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступних висновків.
Ухвалою Володимирецького районного суду Рівненської області від 06.09.2019 року у справі відкрите провадження, розгляд справи призначено здійснювати у порядку загального позовного провадження.
Відповідно до положень ст. 59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Положеннями ст.15 ЦПК України визначено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом. Як вбачається з вимогст.58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства (ч. ч. 1, 3 ст. 237 Цивільного кодексу України).
Відповідно до положень ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Документами, що підтверджують повноваження адвоката як представника є довіреність або ордер, виданий відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність (ч. 4ст. 62 ЦПК України).
Вимогами ст.131-2 Конституції України передбачено, що незалежність адвокатури гарантується.
Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.
Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Разом з тим, відповідно до пп.11 п.16-1 Перехідних положень до Конституції України, представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року.
Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України(щодо правосуддя) , здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Верховний Суд України 26 січня 2018 року дав роз`яснення щодо підтвердження повноваження адвокатів в судових провадженнях, згідно якого, у разі, якщо провадження у справі відкрито до 30 вересня 2016 року, представництво здійснюється без обов`язкової участі адвоката до винесення остаточного рішення.
Згідно ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Дану справу не можна вважати малозначною справою у розумінні ст. 19 та ст. 274 ЦПК України, так як судом відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження враховуючи, окрім ціни позову, інші підстави передбачені ч.3 ст. 274 а також ч.4 ст. 19 ЦПК України, а саме категорію та складність розгляду справи, обсяг та характер доказів, кількість сторін та інших учасників справи, та інші підстави, у зв`язку з чим представником по такій справі може бути лише адвокат.
Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що ОСОБА_2 не є особою, яка може здійснювати представництво інтересів позивачки ОСОБА_1 у цивільній справі № 565/2299/18, провадження 2/556/122/19 починаючи з 1 січня 2019 року, оскільки ця цивільна справа відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 19 ЦПК України не була судом визнана малозначною, і розглядається в загальному позовному провадженні.
Таким чином, представником позивачки ОСОБА_1 з 01.01.2019 року у цій справі може бути виключно адвокат.
Станом на 21.10.2019 року ОСОБА_2 не надано суду доказів про наявність у нього статусу адвоката та не підтверджені його повноваження, як адвоката.
Також з заяви позивачки ОСОБА_1 до кінця не зрозуміло, що мала на увазі позивачка коли просила залучити ОСОБА_2 до участі в розгляді справи та в якості кого.
Зазначені положення не суперечать конституційній нормі щодо права особи на отримання професійної правничої допомоги. Законодавче закріплення доручення саме адвокатам представництва інтересів особи у справах, які не відносяться до категорії малозначних, внаслідок складності та істотності правових наслідків, покликане забезпечити дотримання прав та інтересів особи, їх належний захист та виконання завдань цивільного судочинства.
За таких обставин, оскільки ОСОБА_2 не надав належних документів в підтвердження повноважень у справі, він не може бути допущений судом як представник позивачки, а інших підстав для залучення його до участі в розгляді даної справи суду також не надано.
Згідно п.5 ч.2 ст.223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку у разі, якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
Суд з урахуванням особливостей даної цивільної справи, відповідно до положення п.5 ч. 2 ст. 223 ЦПК України, знаходить потрібним визнати обов`язковою явку в підготовче судове засідання позивачки для дачі особистих пояснень в судовому засіданні.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 189 ЦПК України, одним із завдань підготовчого провадження є остаточне визначення складу учасників судового процесу.
Згідно п.п. 4, 10 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд, вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну належного відповідача, залучення співвідповідача. Вирішує заяви та клопотання учасників справи.
Відповідно п. 2 ч. 2 ст. 198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження.
На підставі викладеного та керуючисьст.131-2 Конституції України, пп.11 п.16-1Перехідних положень Конституції України, ст.58, 60, 189, 223, 259 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про залучення ОСОБА_2 до розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Кузнецовського міського суду, Апеляційного суду Рівненської області, Рівненського апеляційного суду, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Верховного суду України, Державної судової адміністрації, Вищої ради правосуддя, Кабінету Міністрів України, Управління державної казначейської служби України в м.Вараш Рівненської області про відшкодування моральної шкоди, заподіяної незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органами державної (судової) влади при доступі до правосуддя, судова тяганина - відмовити.
Визнати обов`язковою явку у судове засідання позивачки ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Підготовче судове засідання відкласти до 13 листопада 2019 року, до 11 години 30 хвилин.
Копію ухвали направити сторонам для відома.
Виклик сторін повторити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л.В.Закревський
Суд | Володимирецький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2019 |
Оприлюднено | 25.10.2019 |
Номер документу | 85154958 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володимирецький районний суд Рівненської області
Закревський Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні