Ухвала
від 24.10.2019 по справі 359/1294/19
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 359/1294/19

Провадження № 1-кп/361/485/19

24.10.2019

У Х В А Л А

24 жовтня 2019 року Броварський міськрайонний суд Київської області колегіально

в складі: головуючого - судді ОСОБА_1

суддів - ОСОБА_2

- ОСОБА_3

при секретарі - ОСОБА_4

з участю прокурора - ОСОБА_5

представника потерпілого - ОСОБА_6

обвинуваченого - ОСОБА_7

захисника - ОСОБА_8

розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Бровари обвинувальний акт з додатками в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019110100000114 від 15.01.2019, про обвинувачення ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Полтави, громадянина України, з вищою освітою, військовозобов`язаного, неодруженого, такого, що працює черговим у гаражному автокооперативі «Троєщина-2», жителя АДРЕСА_1 , зі слів, судимого 07.05.2019 Дарницьким районним судом м. Києва за ч. 1, ч. 4 ст. 358 КК України до штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,

- у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

15.08.2019 до Броварського міськрайонного суду Київської області з Київського апеляційного суду після визначення підсудності на підставі ухвали від 15.04.2019 надійшов обвинувальний акт з додатками в кримінальному провадженні № 12019110100000114 від 15.01.2019 5.2019 про обвинувачення ОСОБА_7 за ч. 5 ст. 191 КК України.

В підготовчому судовому засіданні прокурор ОСОБА_5 просила призначити кримінальне провадження до судового розгляду, заявила клопотання про застосування до ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з утриманням в Державній установі «Київський слідчий ізолятор» Міністерства юстиції України з урахуванням обвинувачення останнього у вчиненні особливо тяжкого злочину й існування відносно нього ризиків, передбачених пунктами 1, 2, 5 частини першої статті 177 КПК України, які полягають у ймовірності переховування від суду під тягарем усвідомлення невідворотності засудження до позбавлення волі на строк від 7 до 12 років, вірогідності знищення, приховування або спотворення належних ТОВ «Атіс+1» документів, які мають істотне значення для з`ясування обставин кримінального провадження, можливості вчинення іншого злочину з урахуванням систематичності інкримінованих обвинуваченому протиправних діянь, засудження його у 2019 році Дарницьким районним судом м. Києва за ч. 1, ч. 4 ст. 358 КК України.

Представник потерпілого ОСОБА_6 просив призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта й задовольнити клопотання прокурора про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, мотивуючи продовженням вчинення ОСОБА_7 протиправних дій, відсутністю в нього сім`ї, роботи й міцних соціальних зв`язків, що спонукатиме до зміни місця проживання з метою уникнення покарання.

Обвинувачений, його захисник ОСОБА_8 не заперечували проти призначення судового розгляду в кримінальному провадженні № 12019110100000114 від 15.01.2019, просили відмовити в задоволенні клопотання прокурора про обрання ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, мотивуючи необґрунтованістю підозри останнього за ч. 5 ст. 191 КК України, надуманістю наведених у клопотанні ризиків з огляду на наявність у нього постійного місця проживання в м. Бориспіль Київської області, де він мешкає удвох із матір`ю в належній родині квартирі, офіційне працевлаштування, намір доводити в суді свою невинуватість у вчиненні інкримінованих злочинів, відсутність в обвинуваченого будь-яких документів ТОВ «Атіс+1», які б він міг знищити чи спотворити.

Вислухавши думки учасників підготовчого судового засідання, суд вважає доцільним призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта, виходячи з наступного.

Кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_7 за ч. 5 ст. 191 КК України на підставі рішення Київського апеляційного суду від 15.04.2019 підлягає розгляду Броварським міськрайонним судом Київської області. Складений старшим слідчим СВ Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_10 та затверджений прокурором Бориспільської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_5 обвинувальний акт відповідає вимогам частини другої статті 291 КПК України, в ньому викладено фактичні обставини злочину, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію, формулювання обвинувачення, процесуальний документ містить дату й місце складання та затвердження, до нього додано реєстр матеріалів досудового розслідування. Оскільки завданням підготовчого провадження є процесуальне і організаційне забезпечення проведення судового розгляду, суд першої інстанції в підготовчому провадженні не оцінює правильність правової кваліфікації дій обвинуваченого і обґрунтованість обвинувачення, що належить до повноважень суду під час судового розгляду.

Угоди про визнання винуватості за правилами статей 468-475 КПК України до суду не надійшло, підстави для закриття кримінального провадження, передбачені пунктами 4-8 частини першої, частиною другою статті 284 КПК України, або прийняття інших рішень в порядку пунктів 1-4 частини третьої статті 314 КПК України чи зупинення провадження відсутні.

Розгляд кримінального провадження за відсутності обмежень, передбачених частиною другою статті 27 КПК України, з урахуванням принципу гласності й відкритості необхідно проводити у відкритому судовому засіданні колегіально судом у складі трьох суддів на виконання вимог частини другої статті 31 КПК України, із забезпеченням повного фіксування за допомогою технічних засобів згідно з положеннями статті 107 КПК України.

Учасники підготовчого судового провадження клопотань щодо виклику для допиту в судовому засіданні певних осіб, витребування документів чи речей не заявили, відповідно до статей 349-350 КПК України сторони кримінального провадження, які за змістом статті 26 КПК України є вільними у використанні своїх прав у межах та в спосіб, передбачені цим Кодексом, не позбавлені можливості заявляти такі клопотання, зокрема, і під час безпосередньо судового розгляду.

Судовий розгляд кримінального провадження має відбуватися за участі процесуального прокурора, представника потерпілого ОСОБА_6 , обвинуваченого ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_8 .

Як вбачається з реєстру матеріалів досудового розслідування в кримінальному провадженні № 12019110100000114 від 15.01.2019, ухвалою слідчого судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 29.01.2019 ОСОБА_7 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту по 29.03.2019, який в подальшому не продовжувався.

Згідно з частиною третьою статті 315 КПК України, суд під час підготовчого судового засідання за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати обраний щодо обвинуваченого запобіжний захід; при розгляді таких клопотань суд дотримується правил, передбачених розділом ІІ цього Кодексу, статтею 184 якого передбачено ініціювання прокурором застосування запобіжного заходу шляхом звернення до суду з клопотанням, що повинно відповідати вимогам вказаної статті.

В рішенні від 23.11.2017 Конституційний Суд України зазначив, що висновки слідчого судді відносно будь-яких обставин, які стосувалися суті підозри та були взяті до уваги при обґрунтуванні запобіжного заходу, обраного під час досудового розслідування, для суду на стадії судового провадження не є преюдиційними; в підготовчому провадженні суд має перевірити обґрунтованість застосування запобіжного заходу щодо обвинуваченого, пов`язаного з обмеженням гарантованого частиною першою статті 29 Конституції України його права на свободу й особисту недоторканність, та прийняти вмотивоване рішення, незважаючи на те, чи закінчився строк дії ухвали слідчого судді, постановленої на стадії досудового розслідування про обрання такого запобіжного заходу. За змістом пункту 5 вказаного рішення, під час судового провадження у суді першої інстанції, в тому числі проведення підготовчого судового засідання, прокурор як сторона обвинувачення має обов`язок, крім іншого, доводити необхідність продовження запобіжного заходу шляхом подання відповідних клопотань щодо цього продовження.

Прокурором у підготовчому судовому засіданні заявлено клопотання про обрання ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з урахуванням обвинувачення у вчиненні особливо тяжкого злочину й існування щодо нього ризиків, передбачених пунктом пунктами 1, 2, 5 частини першої статті 177 КПК України, які полягають у ймовірності переховування від суду під тягарем усвідомлення невідворотності засудження до позбавлення волі на строк від 7 до 12 років, вірогідності знищення, приховування або спотворення належних ТОВ «Атіс+1» документів, які мають істотне значення для з`ясування обставин кримінального провадження, можливості вчинення іншого злочину з урахуванням систематичності інкримінованих обвинуваченому протиправних дій.

Згідно з частиною першою статті 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу. За правилами частини першої статті 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання зазначеним у клопотанні ризикам. Із частини четвертої статті 194 КПК України вбачається, що в разі доведення прокурором при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу обставин, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, однак недоведення обставин, передбачених пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя має право застосувати більш м`який запобіжний захід.

Як вбачається з наданих захисником документів, ухвалою слідчого судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 29.01.2019 відмовлено в задоволенні клопотання прокурора про обрання ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, до останнього застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту по 29.03.2019, який у подальшому не продовжувався. Посилання прокурора на обґрунтованість обвинувачення ОСОБА_7 за ч. 5 ст. 191 КК України, який, за правилами ст. 12 КК України, відноситься до категорії особливо тяжких, що не може бути перевірено судом на даній стадії, є підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження. При цьому щодо обвинуваченого вочевидь існує ризик, передбачений пунктом 5 частини першої статті 177 КПК України, що полягає у можливості вчинення іншого кримінального правопорушення, з урахуванням засудження його 07.05.2019 за ч. 1, ч. 4 ст. 358 КК України, інкримінування 38 епізодів протиправних діянь. Разом із тим, стороною обвинувачення жодним чином не доведено існування відносно ОСОБА_7 , який має постійне місце проживання, де мешкає з матір`ю, працює, в період 29.01.2019 - 29.03.2019 не порушував обраного запобіжного захисту, прибуває в судові засідання, а відомості щодо наявності в нього документів ТОВ «Атіс+» відсутні, ризиків, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 177 КПК України.

Наведене в сукупності з недоведенням доцільності обрання ОСОБА_7 найсуворішого запобіжного заходу, дотриманням судом принципів справедливості й неупередженості, зумовлює застосування до нього запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з забороною залишати місце проживання в нічний час, що достатньо забезпечить запобігання наявному ризику та дотримання обвинуваченим процесуальних обов`язків під час судового розгляду.

На виконання вимог частин четвертої-п`ятої статті 181 КПК України орган внутрішніх справ за місцем проживання повинен негайно поставити на облік особу, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, і повідомити про це суду; працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за поведінкою обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися за місцем його проживання, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених обов`язків.

Керуючись ст.ст. 314-316, 369, 376 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Судовий розгляд в кримінальному провадженні № 12019110100000114 від 15.01.2019 про обвинувачення ОСОБА_7 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, призначити на 01листопада 2019року на09годину 30хвилин у відкритому судовому засіданні в приміщенні Броварського міськрайонного суду Київської області.

В судове засідання викликати процесуального прокурора, представника потерпілого ОСОБА_6 , обвинуваченого ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_8 .

Застосувати до обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Полтава, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту без використання електронних засобів контролю на строк по 23 грудня 2019 року.

Покласти на обвинуваченого ОСОБА_7 наступні процесуальні обов`язки:

- заборонити ОСОБА_7 у період з 22 години до 06 години наступного дня залишати місце проживання - квартиру АДРЕСА_2 ;

- зобов`язати ОСОБА_7 з`являтися за кожною офіційною вимогою до Броварського міськрайонного суду Київської області.

Ухвала підлягає негайному виконанню працівниками Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

Ухвалу в частині застосування запобіжного заходу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом семи днів через Броварський міськрайонний суд Київської області, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий : суддя ОСОБА_1

судді ОСОБА_2

ОСОБА_3

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення24.10.2019
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу85189991
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —359/1294/19

Ухвала від 24.05.2023

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Сіренко Н. С.

Ухвала від 13.03.2023

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Гридасова А. М.

Ухвала від 23.02.2022

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Гридасова А. М.

Ухвала від 07.12.2020

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Телепенько А. Д.

Ухвала від 24.10.2019

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Кічинська О. Ф.

Ухвала від 24.10.2019

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Кічинська О. Ф.

Ухвала від 15.04.2019

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Мельник Володимир Васильович

Ухвала від 27.03.2019

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Кабанячий Ю. В.

Ухвала від 11.03.2019

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Вознюк С. М.

Ухвала від 07.03.2019

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Вознюк С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні