ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2019 року Справа № 926/1198/19
За позовом ОСОБА_1
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Компані"
про зобов`язання вчинити певні дії
Суддя О.Г. Проскурняк
Секретар судового засідання М.О. Маковей
Представники:
Від позивача - адвокат Бошелюк Ю.М., ордер ЧЦ 31032 від 21 травня 2019 року.
Від відповідача - адвокат Бабіна І.В., ордер ЧЦ 08692 від 10 червня 2019 року.
СУТЬ СПОРУ: ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Чернівецької області із позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Компані" про зобов`язання вчинити певні дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, ОСОБА_1 посилається на те, що він, відповідно до Статуту ТзОВ "ВВ-Компані", затвердженого рішенням зборів засновників, оформленого протоколом №1 від 20 вересня 2012 року та відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є засновником та володіє часткою в статутному фонді вказаного товариства в розмірі 25%.
Далі позивач стверджує, що 27 липня 2018 року відправив на адресу відповідача запит з вимогою надати йому, як засновнику товариства, належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність товариства, протоколів загальних зборів учасників товариства за період з 2006 року по день отримання запиту, а також копії договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по вул АДРЕСА_1 або документів щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту, який повернуто з причин закінчення терміну зберігання.
В подальшому, 14 серпня 2018 року, для захисту прав та інтересів позивача, на адресу відповідача надіслано адвокатський запит з проханням надати належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність товариства, протоколів загальних зборів учасників товариства за період з 2006 року по день отримання запиту, а також копії договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 або документів щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту. Проте, товариство у відповідь на вказаний адвокатський запит не надало жодної інформації.
Позов мотивований посиланням на положення статті 34 Конституції України, статей 15, 16, 116, 200, 302 Цивільного кодексу України, статті 167 Господарського кодексу України, статей 5, 43 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", статей 1, 2, 5, 7 Закону України "Про інформацію".
За доводами позивача, відповідач в порушення вимог законодавства щодо обов`язку надати запитувану позивачем інформацію, порушив його право як засновника та учасника товариства на інформацію про господарську діяльність товариства, а тому просить суд зобов`язати відповідача надати йому належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність ТзОВ "ВВ-Компані", протоколів загальних зборів учасників ТзОВ "ВВ-Компані" за період з 01.01.2016 року по 08.05.2019 року, а також належним чином завірені копії договорів, що перевищують суму 10 000,00 грн. (десять тисяч гривень), договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 , або документів, щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якій просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Обґрунтовуючи наведені у відзиві обставини, відповідач посилається на те, що позивач виїхав на постійне місце проживання в Канаду і протягом щонайменше п`яти років не перетинав кордон України, а відтак не міг направити на адресу відповідача запит про надання інформації та уповноважити на це адвоката.
Враховуючи викладене, відповідач вважає, що позовна заява подана із порушенням частини 2 статті 162, 164, 172 Господарського процесуального кодекс України.
Крім того, адвокат відповідача в усних поясненнях наданих суду при розгляді справи по суті вказує на те, що у ТзОВ "ВВ-Компані" відсутня запитувана позивачем інформація, оскільки останнім не здійснюється господарська діяльність, а відтак не укладались жодні договори та не проводились загальні збори учасників товариства.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08 травня 2019 року, справу передано судді Проскурняку О.Г.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 10 травня 2019 року відкрито провадження у справі № 926/1198/19 та призначено до розгляду в підготовчому засіданні на 21 травня 2019 року.
Ухвалою суду від 21 травня 2019 року відкладено підготовче засідання на 11 червня 2019 року.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 11 червня 2019 року відкладено підготовче засідання на 18 червня 2019 року.
18 червня 2019 року, Господарським судом Чернівецької області оголошено перерву в розгляді справи у підготовчому судовому засіданні до 20 червня 2019 року.
В судовому засіданні 20 червня 2019 року оголошено перерву в підготовчому засіданні до 01 липня 2019 року.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 01 липня 2019 року продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів; в підготовчому засіданні у справі № 926/1198/19 оголошено перерву до 10 липня 2019 року.
10 липня 2019 року підготовче засідання не відбулось у зв`язку з непередбачуваним відключенням електроенергії у Господарському суді Чернівецької області, про що складено відповідний акт.
Ухвалою суду від 11 липня 2019 року призначено підготовче засідання на 22 липня 2019 року.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 22 липня 2019 року закрито підготовче провадження у справі № 926/1198/19; призначено справу до розгляду по суті на 17 вересня 2019 року.
Ухвалою суду від 17 вересня 2019 року відкладено розгляд справи по суті на 23 вересня 2019 року.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 23 вересня 2019 року відкладено розгляд справи по суті на 07 жовтня 2019 року.
Ухвалою суду від 07 жовтня 2019 року в розгляді справи по суті оголошено перерву до 15 жовтня 2019 року.
В судовому засіданні 15 жовтня 2019 року, адвокат позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Адвокат відповідача в судовому засіданні 15 жовтня 2019 року проти задоволення позовних вимог заперечив, з огляду на відсутність в останнього запитуваної інформації.
У судовому засіданні 15 жовтня 2019 року відповідно до статті 240 ГПК України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Відповідно до статті 219 ГПК України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
В порядку статей 8, 222 Господарського процесуального кодексу України, здійснювалося фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів (звукозапис), а саме: програмно-апаратного комплексу "Оберіг".
На виконання вимог статті 223 Господарського процесуального кодексу України, складено протоколи судових засідань, які долучено до матеріалів справи.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, дослідивши та оцінивши в сукупності надані докази, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини між сторонами, суд встановив.
Відповідно до статті 4 ГПК України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Предметом даного спору є вимога про зобов`язання відповідача надати документи товариства. Враховуючи суб`єктний склад учасників спору та підстави, якими обґрунтовується дана вимога, даний спір є корпоративним, тобто підвідомчим господарському суду.
Відповідно до статті 1132 Цивільного кодексу України, за договором простого товариства сторони (учасники) беруть зобов`язання об`єднати свої вклади та спільно діяти з метою одержання прибутку або досягнення іншої мети.
Статтею 1133 ЦК України унормовано, що вкладом учасника вважається все те, що він вносить у спільну діяльність (спільне майно), в тому числі грошові кошти, інше майно, професійні та інші знання, навички та вміння, а також ділова репутація та ділові зв`язки. Вклади учасників вважаються рівними за вартістю, якщо інше не випливає із договору простого товариства або фактичних обставин. Грошова оцінка вкладу учасника провадиться за погодженням між учасниками.
Так, 08 жовтня 2010 року між ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 та ОСОБА_5 укладено договір простого товариства (про спільну діяльність).
Згідно статті 1.1. Договору, останній визначає порядок, умови ведення спільної діяльності Сторін шляхом об`єднання грошових коштів, трудових та інтелектуальних зусиль, надання послуг, тощо з метою будівництва торговельно-розважального комплексу за адресою: АДРЕСА_1 та подальшого обслуговування і здійснення підприємницької діяльності в даному цілісному майновому комплексі (надалі "комплекс").
Частиною 1 статті 167 ГК України унормовано, що корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Відповідно до частини 3 статті 80 ГК України, товариством з обмеженою відповідальністю є господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов`язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов`язаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів.
Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", установчим документом товариства є статут.
Згідно преамбули статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Компані", затвердженого рішенням засновників товариства, згідно Протоколу зборів засновників №1 від 20 вересня 2012 року, ТзОВ "ВВ-Компані", створено 20 вересня 2012 року.
Державну реєстрацію у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань проведено 03 жовтня 2012 року, номер запису 10381020000007781.
Пунктом 5.1. Статуту (в редакції від 20 березня 2014 року) закріплено, що для забезпечення діяльності товариства за рішенням засновників створено Статутний капітал товариства в розмірі 3 200 000,00 грн. Статутний капітал товариства створений у майновій та грошовій формах за рахунок внесків його засновників.
Згідно пунктів 1.2., 5.1.1., 5.1.2., 5.1.3. Статуту (з врахуванням редакції Статуту ТзОВ "ВВ-Компані" від 20 березня 2014 року) , засновниками товариства є:
1. ОСОБА_3 із майновим внеском, що становить 50 % статутного капіталу товариства, що відповідає 1 600 000,00 грн. та складається з:
· земельної ділянки несільськогосподарського призначення, площею 0,0473 га., розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у приватній власності засновника ОСОБА_3 ,
· майнових прав на недобудований об`єкт нерухомості - "Торгово-розважальний комплекс" по АДРЕСА_1 , які належать засновнику на підставі Договору про спільну діяльність від 08 жовтня 2010 року. Даний внесок оцінений засновниками в розмірі 103 232,00 грн.;
· грошового внеску в розмірі 1 300 000,00 грн.
2. ОСОБА_4 , із майновим внеском, що становить 25 % статутного капіталу товариства, що відповідає 800 000,00 грн. та складається з:
· майнових прав на недобудований об`єкт нерухомості - "Торгово-розважальний комплекс" по АДРЕСА_1 , які належать засновнику на підставі Договору про спільну діяльність від 08 жовтня 2010 року. Даний внесок оцінений засновниками в розмірі 150 000,00 грн.;
· грошового внеску в розмірі 650 000,00 грн.
3. ОСОБА_1 із майновим внеском, що становить 25 % статутного капіталу товариства, що відповідає 800 000,00 грн. та складається з:
· майнових прав на недобудований об`єкт нерухомості - "Торгово-розважальний комплекс" по АДРЕСА_1 , які належать засновнику на підставі Договору про спільну діяльність від 08 жовтня 2010 року. Даний внесок оцінений засновниками в розмірі 150 000,00 грн.;
· грошового внеску в розмірі 650 000,00 грн.
Пунктом 2.1., 2.2. Статуту закріплено, що товариство - самостійний господарюючий суб`єкт, що здійснює підприємницьку діяльність на правах юридичної особи. Товариство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації. Товариство має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в банках, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, символіку, фірмовий та товарний знаки, штампи, бланки документів та інші реквізити.
Відповідно до статті 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, усно, письмово, або в інший спосіб - на свій вибір.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про інформацію", всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Статтею 200 Цивільного кодекс України унормовано, що інформацією є будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
Згідно статті 116 ЦК України, учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом одержувати інформацію про діяльність товариства у порядку, встановленому установчим документом.
За приписами частини 1 статті 5 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", учасники товариства мають такі права: 1) брати участь в управлінні товариством у порядку, передбаченому цим Законом та статутом товариства; 2) отримувати інформацію про господарську діяльність товариства; 3) брати участь у розподілі прибутку товариства; 4) отримати у разі ліквідації товариства частину майна, що залишилася після розрахунків з кредиторами, або його вартість. Учасники товариства можуть мати інші права, передбачені законом та статутом товариства.
Враховуючи наведені норми законодавства, позивач як засновник та учасник ТзОВ "ВВ-Компані", має право на отримання інформації про господарську діяльність товариства, а відповідач в свою чергу зобов`язаний надати позивачу для ознайомлення документи про господарську діяльність товариства, зокрема, річні звіти, звіти про фінансово-господарську діяльність товариства, протоколи зборів, тощо.
Так, 27 липня 2018 року ОСОБА_1 відправив на адресу відповідача запит з вимогою надати йому, як засновнику товариства, належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність товариства, протоколів загальних зборів учасників товариства за період з 2006 року по день отримання запиту, а також копії договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 або документів щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту, який повернуто з причин закінчення терміну зберігання.
Факт направлення листа підтверджується описом вкладення в цінний лист та фіскальним чеком № 5800106695827. Вказаний лист повернуто відправнику з причин закінчення терміну зберігання.
В подальшому, позивач уповноважив представляти його інтереси, як учасника Товариства, адвоката Веретенка Є.О., шляхом укладення договору про надання правової допомоги № 23/07/18 від 23 липня 2018 року.
Як вбачається із матеріалів справи, 14 серпня 2018 року, ОСОБА_6 звернувся до ТзОВ "ВВ-Компані" із адвокатським запитом в порядку статей 20, 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", в якому просив відповідача надати йому належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність ТзОВ "ВВ-Компані", протоколів загальних зборів учасників ТзОВ "ВВ-Компані" за період з 2016 року по день отримання запиту, а також копії договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 , або документів, щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту.
Факт направлення листа за юридичною адресою відповідача підтверджується описом вкладення в цінний лист від 14 серпня 2018 року та фіскальним чеком № 5800107276500. Як вбачається із рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, лист отримано за місцем знаходження відповідача 17 серпня 2018 року.
При цьому, адвокат позивача зазначає, що на момент звернення із даним позовом до суду відповіді на вказані вимоги та витребуваних документів від відповідача на його адресу не надходило, що порушує права позивача, а відтак вимагає їх захисту в судовому порядку.
Позивач посилається на порушення його прав та законних інтересів з боку товариства, що і є причиною спору.
При цьому, отримання учасником товариства зазначеної інформації від відповідача є необхідним для реалізації ним своїх корпоративних прав, зокрема правомочностей на участь в управлінні господарською організацію.
Відповідно до статей 15, 16 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Оцінюючи всі обставини та докази в сукупності, пояснення, надані представниками сторін, суд приходить до висновку, що керівництво Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Компані" не сприяє належній реалізації передбачених Законом прав ОСОБА_1 як засновника та учасника Товариства.
Оскільки статутом відповідача ТзОВ "ВВ-Компані" не передбачено обмеження для учасника по формі отримання ним інформації від товариства, вимоги позивача стосуються передбаченого статутом товариства-відповідача його права на отримання інформації щодо діяльності ТзОВ, бухгалтерського обліку, звітності та протоколів зборів, а відповідач порушує законні права позивача і не задовольняє його вимоги, а тому позов є правомірними та обґрунтованим.
При цьому, суд звертає увагу відповідача, що в матеріалах справи наявна копія паспорту ОСОБА_1 , згідно якої вбачається, що останній перебував в Україні в період з 12 по 25 липня 2018 року, а відтак мав можливість особисто направити на адресу товариства запит з вимогою надати йому, як засновнику товариства інформацію та міг уповноважити на отримання вказаної інформації свого адвоката. Крім того, суд критично оцінює доводи адвоката відповідача, які ґрунтуються на тому, що представник позивача не додав належним чином оформлених документів на підтвердження своїх прав на представництво останнього, оскільки в разі наявності будь-яких сумнівів щодо цього, Товариство не позбавлено можливості звернутися до свого засновника за перевіркою повноважень представника та направити запитувану інформацію безпосередньо засновнику.
Невиконання товариством свого обов`язку з надання учаснику товариства на його вимогу для ознайомлення документів, передбачених положеннями закону та статуту, може бути визнано порушенням як права учасника товариства на інформацію, так і його корпоративних прав.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 26 червня 2018 року по справі № 904/3679/17.
Відповідно до положень статей 15, 16 Цивільного кодексу України, права учасника підлягають захисту шляхом спонукання товариства до виконання його обов`язку - надання відповідної інформації.
Враховуючи викладене, суд приходить висновку, що вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими і такими, що підлягають до задоволення в повному обсязі. Тоді як, заперечення відповідача спростовуються вищевикладеним.
Окрім того, суд критично оцінює доводи відповідача про відсутність зайняття господарською діяльністю ТзОВ "ВВ-Компані", а відтак й запитуваної інформації, з огляду на наступне.
Як встановлено судом вище, рішенням засновників ТзОВ "ВВ-Компані" створено статутний капітал в розмірі 3 200 000,00 грн., який складається, в тому числі із земельної ділянки несільськогосподарського призначення, площею 0,0473 га., розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та майнових прав позивача на недобудований об`єкт нерухомості - "Торгово-розважальний комплекс" по АДРЕСА_1 , які належать засновнику на підставі Договору про спільну діяльність від 08 жовтня 2010 року.
При цьому, згідно матеріалів справи, а саме інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, за адресою АДРЕСА_1 знаходиться об`єкт нерухомого майна, а саме: торгово-розважальний комплекс, загальною площею 2 263,4 кв.м.
Отже, за таких обставин, вбачається, що недобудований об`єкт, який оцінений сторонами, як майнові права на недобудований об`єкт нерухомості в Статуті ТзОВ "ВВ-Компані" на даний час є торгово-розважальним комплексом, а відтак суд дійшов висновку, що відповідачем здійснювалась господарська діяльність стосовно об`єкт нерухомості - "Торгово-розважальний комплекс" по вул. Герцена, 2-А.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
З огляду на викладене, факт наявності чи відсутності інформації може бути встановлено виключно в процесі виконання рішення суду, після вчинення уповноваженими органами та особами сукупності всіх дій та заходів, стосовно виконання рішення, а саме посилання відповідача на відсутність інформації, на думку суду, не може бути підставою для відмови у задоволенні позову в даному спорі.
Крім того, суд звертає увагу сторін на наступне.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Згідно зі статтею 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до статей 76-79 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За приписами частини 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 129 Конституції України, основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно частини 1 статті 236 ГПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Європейський суд з прав людини у пункті 58 рішення від 10 лютого 2010 року у справі "Серявін та інші проти України" зазначив, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті. Крім того, вмотивоване рішення дає стороні можливість оскаржити його та отримати його перегляд вищою інстанцією. Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватись публічний контроль здійснення правосуддя.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Враховуючи вищевикладене, встановивши фактичні обставини справи, розглянувши подані докази, надавши оцінку аргументам сторін та застосувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, позов задовольнити.
Судові витрати, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України покласти на відповідача.
Керуючись статтями 2, 4, 5, 194, 196, 219. 222, 232, 233, 236, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ВВ-Компані" (58022, м. Чернівці, вул. Головна, 120-А, кв. 4, код 38345483) надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність ТзОВ "ВВ-Компані", протоколів загальних зборів учасників ТзОВ "ВВ-Компані" за період з 01.01.2016 року по 08.05.2019 року, а також належним чином завірені копії договорів, що перевищують суму 10 000,00 грн. (десять тисяч гривень), договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 , або документів, щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту.
3. Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "ВВ-Компані" (58022, м. Чернівці, вул. Головна, 120-А, кв. 4, код 38345483) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) 1 921,00 грн. - судового збору.
Повний текст рішення складено та підписано - 25 жовтня 2019 року.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня його проголошення до Західного апеляційного господарського суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя О.Г. Проскурняк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2019 |
Оприлюднено | 27.10.2019 |
Номер документу | 85206418 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Проскурняк Олег Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні