ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" березня 2020 р. Справа №926/1198/19
Західний апеляційний господарський суд в складі колегії:
головуючого судді Дубник О.П.
суддів Гриців В.М.
Хабіб М.І.
за участю секретаря судового засідання Кіри О.С.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТзОВ) ВВ-Компані № б/н від 12.11.2019 (вх.№01-05/4065/19 від 14.11.2019)
на рішення Господарського суду Чернівецької області від 15.10.2019 (суддя Проскурняк О.Г., повний текст складено 25.10.2019)
у справі № 926/1198/19
за позовом : ОСОБА_1 , м.Чернівці
до відповідача : ТзОВ ВВ-Компані , м.Чернівці
про зобов`язання вчинити певні дії
за участю представників:
від позивача - Бошелюк Ю.М. - адвокат (ордер серія ЧЦ № 26277 від 18.12.2019);
від відповідача - Бабіна І.В. - адвокат (ордер серія СЕ № 10001424 від 11.11.2019)
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 18.12.2019 року застосовано принцип розумного строку тривалості судового провадження.
Відводів суддям та секретарю судового засідання в порядку ст.ст. 35, 36, 37 ГПК України не заявлялось.
Судове засідання фіксувалось за допомогою технічних засобів відео - та звукозапису, згідно з ст.ст. 197, 222 ГПК України.
08 травня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Чернівецької області із позовом до відповідача ТзОВ "ВВ-Компані" про зобов`язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до Статуту ТзОВ "ВВ-Компані", затвердженого рішенням зборів засновників, оформленого протоколом №1 від 20 вересня 2012 року, та відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є засновником товариства та володіє часткою в його статутному фонді в розмірі 25%.
Позивач стверджує, що 27 липня 2018 року відправив на адресу відповідача запит з вимогою надати йому, як засновнику товариства, належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність товариства, протоколів загальних зборів учасників товариства за період з 2016 року по день отримання запиту, а також копії договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 або документів щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту, який повернуто поштовим відділенням зв`язку з причин закінчення терміну зберігання.
В подальшому, 14 серпня 2018 року, для захисту прав та інтересів позивача, на адресу відповідача надіслано адвокатський запит з проханням надати належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність товариства, протоколів загальних зборів учасників товариства за період з 2016 року по день отримання запиту, а також копії договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 або документів щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту. Проте, товариство у відповідь на вказаний адвокатський запит не надало жодної інформації.
Правова підстава позову: положення статті 34 Конституції України, ст.ст. 15, 16, 116, 200, 302 Цивільного кодексу України, ст. 167 Господарського кодексу України, ст.ст. 5, 43 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", ст.ст. 1, 2, 5, 7 Закону України "Про інформацію".
За доводами позивача, відповідач в порушення вимог законодавства щодо обов`язку надати запитувану позивачем інформацію, порушив його право як засновника та учасника товариства на інформацію про господарську діяльність товариства, а тому просив суд зобов`язати відповідача надати йому належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність ТзОВ "ВВ-Компані", протоколів загальних зборів учасників ТзОВ "ВВ-Компані" за період з 01.01.2016 по 08.05.2019, а також належним чином завірені копії договорів, що перевищують суму 10 000,00 грн. (десять тисяч гривень), договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 , або документів, щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту.
Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 15.10.2019 позовні вимоги ОСОБА_1 до ТзОВ ВВ-Компані задоволено в повному обсязі, зобов`язано ТзОВ "ВВ-Компані" надати ОСОБА_1 належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність ТзОВ "ВВ-Компані", протоколів загальних зборів учасників ТзОВ "ВВ-Компані" за період з 01.01.2016 по 08.05.2019, а також належним чином завірені копії договорів, що перевищують суму 10 000,00 грн. (десять тисяч гривень), договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 , або документів, щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту; стягнуто з відповідача на користь позивача 1 921,00 грн. судового збору.
Рішення місцевого господарського суду мотивовано тим, що керівництво ТзОВ "ВВ-Компані" не сприяє належній реалізації передбачених Законом прав ОСОБА_1 як засновника та учасника Товариства на запитувану інформацію. Оскільки статутом відповідача ТзОВ "ВВ-Компані" не передбачено обмеження для учасника по формі отримання ним інформації від товариства, вимоги позивача стосуються передбаченого статутом товариства-відповідача його права на отримання інформації щодо діяльності ТзОВ, бухгалтерського обліку, звітності та протоколів зборів. Місцевим судом зроблено висновок, що невиконання товариством свого обов`язку з надання учаснику товариства на його вимогу для ознайомлення документів, передбачених положеннями закону та статуту, може бути визнано порушенням як права учасника товариства на інформацію, так і його корпоративних прав.
ТзОВ ВВ-Компані подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Чернівецької області від 15.10.2019 та прийняти нове рішення про відмову в позові.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги скаржник посилається на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та порушення норм процесуального права.
Зокрема, апелянт зазначає про наступне:
- у матеріалах справи міститься Договір простого товариства (про спільну діяльність) від 08.10.2010, який був предметом дослідження та на підставі якого судом встановлено обставину передачі в статутний капітал відповідача його засновниками, зокрема і позивачем: земельної ділянки несільськогосподарського призначення, площею 0,0473 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у приватній власності засновника ОСОБА_3 ; майнових прав на недобудований об`єкт нерухомості - Торгово-розважальний комплекс по АДРЕСА_1 . Як зазначає скаржник, сторонами даного договору є ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 та ОСОБА_5 . При цьому, під час розгляду даної справи суд першої інстанції не врахував, що майно, яке згідно з Статутом ТзОВ ВВ-Компані передано до його статутного капіталу, на момент створення та державної реєстрації Товариства, вже було передано для ведення спільної діяльності вказаних осіб. Розпорядження на користування таким майном та майновими правами за Договором про спільну діяльність здійснюється за спільною згодою всіх учасників цього договору. Однак, судом першої інстанції не взято до уваги, що Товариство було засновано лише трьома учасника Договору про спільну діяльність: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , при цьому згоди на такі дії з боку учасника простого товариства ОСОБА_5 не було. Отже, на думку скаржника, як з моменту створення та державної реєстрації Товариства, так і на момент вирішення спору статутний капітал Товариства не сформований у зв`язку із невиконанням з боку його засновників (учасників) своїх зобов`язань щодо внесення внесків до статутного капіталу Товариства;
- судом першої інстанції не взято до уваги пункт 10.3 Статуту Товариства, відповідно до якого відомості не передбачені державною статистичною звітністю можуть бути надані Товариством на договірній основі по рішенню загальних зборів. Однак, позивачем не надано жодного доказу ні щодо проведення Товариством загальних зборів учасників за період з 01.01.2016 по 08.05.2019, ні факту укладенні Товариством договорів, що перевищують суму 10000,00 грн., договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 , або документів щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту;
- чинним законодавством визначено перелік документів, які мають бути надані товариством у порядку надання інформації про діяльність товариства. Проте, на думку скаржника, із системного аналізу статті 43 Закону України Про товариства з обмеженою відповідальністю та п.10.3 Статуту Товариства, вбачається, що у Товариства відсутній обов`язок з надання на вимогу учасника договорів, які укладені товариством.
В судове засідання 04.03.2020 з`явився повноважний представник апелянта, надав усні пояснення по суті спору, вимоги апеляційної скарги підтримав повністю.
Представник позивача заперечив доводи апеляційної скарги та просив рішення місцевого господарського суду залишити без змін.
Згідно з ст. 269 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши доводи і заперечення, які наведені в апеляційній скарзі, перевіривши матеріали справи щодо правильності застосування судом першої інстанцій норм процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Встановлені судом першої інстанції та неоспорені обставини, а також обставини, встановлені судом апеляційної інстанції, і визначені відповідно до них правовідносини.
Відповідно до статті 4 ГПК України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Предметом даного спору є вимога про зобов`язання відповідача надати документи товариства. Враховуючи суб`єктний склад учасників спору та підстави, якими обґрунтовується дана вимога, даний спір є корпоративним, тобто підвідомчим господарському суду.
Частиною 1 статті 167 ГК України унормовано, що корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Відповідно до частини 3 статті 80 ГК України, товариством з обмеженою відповідальністю є господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов`язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов`язаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів.
Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", установчим документом товариства є статут.
Згідно преамбули статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Компані", затвердженого рішенням засновників товариства, згідно Протоколу зборів засновників №1 від 20 вересня 2012 року, ТзОВ "ВВ-Компані", створено 20 вересня 2012 року.
Державну реєстрацію у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань проведено 03 жовтня 2012 року, номер запису 10381020000007781.
Пунктом 5.1. Статуту (в редакції від 20 березня 2014 року) закріплено, що для забезпечення діяльності товариства за рішенням засновників створено Статутний капітал товариства в розмірі 1 200 000,00 грн. Статутний капітал товариства створений у майновій та грошовій формах за рахунок внесків його засновників.
Згідно пунктів 1.2., 5.1.1., 5.1.2., 5.1.3. Статуту (з врахуванням редакції Статуту ТзОВ "ВВ-Компані" від 20 березня 2014 року) , засновниками товариства є:
1. ОСОБА_3 із майновим внеском, що становить 50 % статутного капіталу товариства, що відповідає 600 000,00 грн. та складається з:
? земельної ділянки несільськогосподарського призначення, площею 0,0473 га., розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у приватній власності засновника ОСОБА_3 ,
? майнових прав на недобудований об`єкт нерухомості - "Торгово-розважальний комплекс" по АДРЕСА_1 , які належать засновнику на підставі Договору про спільну діяльність від 08 жовтня 2010 року. Даний внесок оцінений засновниками в розмірі 103 232,00 грн.;
? грошового внеску в розмірі 300 000,00 грн.
2. ОСОБА_4 , із майновим внеском, що становить 25 % статутного капіталу товариства, що відповідає 300 000,00 грн. та складається з:
? майнових прав на недобудований об`єкт нерухомості - "Торгово-розважальний комплекс" по АДРЕСА_1 , які належать засновнику на підставі Договору про спільну діяльність від 08 жовтня 2010 року. Даний внесок оцінений засновниками в розмірі 150 000,00 грн.;
? грошового внеску в розмірі 150 000,00 грн.
3. ОСОБА_1 із майновим внеском, що становить 25 % статутного капіталу товариства, що відповідає 300 000,00 грн. та складається з:
? майнових прав на недобудований об`єкт нерухомості - "Торгово-розважальний комплекс" по АДРЕСА_1 , які належать засновнику на підставі Договору про спільну діяльність від 08 жовтня 2010 року. Даний внесок оцінений засновниками в розмірі 150 000,00 грн.;
? грошового внеску в розмірі 150 000,00 грн.
Пунктом 2.1., 2.2. Статуту закріплено, що товариство - самостійний господарюючий суб`єкт, що здійснює підприємницьку діяльність на правах юридичної особи. Товариство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації. Товариство має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в банках, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, символіку, фірмовий та товарний знаки, штампи, бланки документів та інші реквізити.
Відповідно до статті 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, усно, письмово, або в інший спосіб - на свій вибір.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про інформацію", всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Статтею 200 Цивільного кодекс України унормовано, що інформацією є будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
Згідно статті 116 ЦК України, учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом одержувати інформацію про діяльність товариства у порядку, встановленому установчим документом.
За приписами частини 1 статті 5 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", учасники товариства мають такі права: 1) брати участь в управлінні товариством у порядку, передбаченому цим Законом та статутом товариства; 2) отримувати інформацію про господарську діяльність товариства; 3) брати участь у розподілі прибутку товариства; 4) отримати у разі ліквідації товариства частину майна, що залишилася після розрахунків з кредиторами, або його вартість. Учасники товариства можуть мати інші права, передбачені законом та статутом товариства.
Відповідно до частини 1 статті 43 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" товариство зобов`язано зберігати такі документи: 1) протокол зборів засновників товариства (рішення одноосібного засновника); 2) статут товариства та зміни до статуту; 3) протоколи загальних зборів учасників; 4) документи товариства, що регулюють діяльність органів товариства, та зміни до них; 5) положення про філії (представництва) товариства у разі їх створення (відкриття); 6) протоколи засідань наглядової ради товариства та колегіального виконавчого органу товариства, накази і розпорядження виконавчого органу товариства; 7) аудиторські висновки та результати надання інших аудиторських послуг; 8) річну фінансову звітність; 9) документи звітності, що подаються відповідним державним органам; 10) документи, пов`язані з випуском емісійних цінних паперів; 11) інші документи, передбачені законодавством, статутом товариства, рішеннями загальних зборів учасників, наглядової ради та виконавчого органу товариства; 12) документи, що підтверджують права товариства на майно; 13) документи бухгалтерського обліку.
Згідно з частиною 5 статті 43 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" протягом 10 днів з дня надходження письмової вимоги учасника товариства виконавчий орган товариства зобов`язаний надати такому учаснику копії відповідних документів, визначених частиною першою цієї статті. За підготовку копій документів товариство може встановлювати плату, розмір якої не може перевищувати розмір витрат на виготовлення копій документів та витрат, пов`язаних з пересиланням документів поштою.
Одержання учасником господарського товариства інформації про діяльність товариства у порядку, встановленому установчим документом та законом, є необхідним для реалізації таким учасником своїх корпоративних прав, зокрема, правомочностей на участь в управлінні господарською організацію.
Враховуючи наведені норми законодавства, позивач як засновник та учасник ТзОВ "ВВ-Компані", має право на отримання інформації про господарську діяльність товариства, а відповідач в свою чергу зобов`язаний надати позивачу для ознайомлення документи про господарську діяльність товариства, зокрема, річні звіти, звіти про фінансово-господарську діяльність товариства, протоколи зборів, тощо.
Так, 27 липня 2018 року ОСОБА_1 відправив на адресу відповідача запит з вимогою надати йому, як засновнику товариства, належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність товариства, протоколів загальних зборів учасників товариства за період з 2016 року по день отримання запиту, а також копії договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 або документів щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту, який повернуто з причин закінчення терміну зберігання.
Факт направлення листа підтверджується описом вкладення в цінний лист та фіскальним чеком № 5800106695827. Вказаний лист повернуто відправнику з причин закінчення терміну зберігання.
В подальшому, позивач уповноважив представляти його інтереси, як учасника Товариства, адвоката Веретенка Є.О., шляхом укладення договору про надання правової допомоги № 23/07/18 від 23 липня 2018 року.
Як вбачається із матеріалів справи, 14 серпня 2018 року, Веретенко Є.О. звернувся до ТзОВ "ВВ-Компані" із адвокатським запитом в порядку статей 20, 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", в якому просив відповідача надати йому належним чином завірені копії балансів, звітів про фінансово-господарську діяльність ТзОВ "ВВ-Компані", протоколів загальних зборів учасників ТзОВ "ВВ-Компані" за період з 2016 року по день отримання запиту, а також копії договорів щодо майнових прав на будівництво об`єкта нерухомості по АДРЕСА_1 , або документів, щодо залучення інвесторів для будівництва даного об`єкту.
Факт направлення листа за юридичною адресою відповідача підтверджується описом вкладення в цінний лист від 14 серпня 2018 року та фіскальним чеком № 5800107276500. Як вбачається із рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, лист отримано за місцем знаходження відповідача 17 серпня 2018 року.
При цьому, на момент звернення із даним позовом до суду відповіді на вказані вимоги та витребуваних документів від відповідача не надходило.
Відповідно до статей 15, 16 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Оцінюючи всі обставини та докази в сукупності, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що керівництво Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Компані" не сприяє належній реалізації передбачених Законом прав ОСОБА_1 як засновника та учасника Товариства.
Оскільки статутом відповідача ТзОВ "ВВ-Компані" не передбачено обмеження для учасника по формі отримання ним інформації від товариства, вимоги позивача стосуються передбаченого статутом товариства-відповідача його права на отримання інформації щодо діяльності ТзОВ, бухгалтерського обліку, звітності та протоколів зборів, а відповідач порушує законні права позивача і не задовольняє його вимоги, а тому позов є правомірними та обґрунтованим.
Невиконання товариством свого обов`язку з надання учаснику товариства на його вимогу для ознайомлення документів, передбачених положеннями закону та статуту, може бути визнано порушенням як права учасника товариства на інформацію, так і його корпоративних прав.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 26 червня 2018 року по справі № 904/3679/17 та від 21 січня 2020 року по справі № 906/157/19.
Відповідно до статті 276 Господарського процесуального кодексу України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Матеріали справи свідчать про те, що місцевий господарський суд всебічно, повно і об`єктивно дослідив матеріали справи в їх сукупності, дав правильну юридичну оцінку обставинам справи та обґрунтовано, з дотриманням норм процесуального права та правильним застосуванням норм матеріального права вирішив спір у справі.
Доводи заявника апеляційної скарги про порушення і неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права під час прийняття оскаржуваного рішення не знайшли свого підтвердження, у зв`язку з чим підстав для зміни чи скасування законного та обґрунтованого судового рішення колегія суддів апеляційного господарського суду не вбачає.
З огляду на зазначене колегія суддів дійшла висновку про те, що рішення місцевого господарського суду слід залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Відповідно до ст. 236 ГПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Якщо одна із сторін визнала пред`явлену до неї позовну вимогу під час судового розгляду повністю або частково, рішення щодо цієї сторони ухвалюється судом згідно з таким визнанням, якщо це не суперечить вимогам статті 191 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1-3 статті 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
У зв`язку з залишенням апеляційної скарги без задоволення, апеляційний господарський суд на підставі ст. 129 ГПК України дійшов до висновку про покладення на апелянта витрат по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги в розмірі 2881,50 грн.
Керуючись статтями 129, 252, 269, 270, 275, 276, 281, 282 ГПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю ВВ-Компані залишити без задоволення, а рішення Господарського суду Чернівецької області від 15.10.2019 у справі № 926/1198/19 - без змін.
Судовий збір в розмірі 2881,50 грн. за розгляд справи в апеляційному порядку покласти на апелянта.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Строки та порядок оскарження постанов (ухвал) апеляційного господарського суду визначені § 1 глави 2 Розділу IV ГПК України.
Справу скерувати на адресу місцевого господарського суду.
Повний текст постанови складено 18.03.2020.
Головуючий-суддя: О.П. Дубник
Судді: В.М.Гриців М.І.Хабіб
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2020 |
Оприлюднено | 19.03.2020 |
Номер документу | 88299204 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Дубник Оксана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні