ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області
Адреса: 88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а тел. 61-72-21
УХвала
"28" жовтня 2019 р. м. Ужгород Справа № 907/571/19
Суддя господарського суду Пригара Л.І.,
розглянувши матеріали за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "БП-Монтаж", м. Львів
до Фермерського господарства "Ранет", с. Тарнівці Ужгородського району
про стягнення 2 321 грн. 63 коп. інфляційних нарахувань та 653 грн. 42 коп. трьох процентів річних,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "БП-Монтаж" звернулося до суду із позовом до Фермерського господарства "Ранет" про стягнення 2 321 грн. 63 коп. інфляційних нарахувань та 653 грн. 42 коп. трьох процентів річних, покликаючись при цьому на положення ст. 625 Цивільного кодексу України.
При зверненні з позовом позивач просить суд розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвалою суду від 25.09.2019 року позовну заяву залишено без руху, оскільки позивачем при зверненні до суду з даним позовом не зазначено доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зокрема, до матеріалів позову позивачем не додано платіжні доручення № 330 від 21.06.2019 року та № 430 від 29.08.2019 року відповідно до яких відповідачем було сплачено суму заборгованості, та посилання на які є у тексті позовної заяви.
В подальшому, від позивача на адресу суду надійшла заява про усунення недоліків поданої позовної заяви.
Приписами ст. 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справи, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: - ціну позову; - значення справи для сторін; - обраний позивачем спосіб захисту; - категорію та складність справи; - обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; - кількість сторін та інших учасників справи; - чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; - думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Дослідивши матеріали позовної заяви, оцінивши предмет та підстави позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, обсяг та характер доказів у справі тощо, суд дійшов до висновку, що дана справа підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні.
Позовна заява подана і оформлена у порядку, передбаченому ст. ст. 161 - 164 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 12, 162, 176, 234, 247 - 252 Господарського процесуального кодексу України,
СУД УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження.
2. Розгляд справи № 907/571/19 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3. Встановити відповідачеві строк на подання господарському суду відзиву на позовну заяву у порядку ст. ст. 165, 251 ГПК України з одночасним надісланням копії такого позивачеві, а доказів надіслання - суду, протягом 15-ти днів з дня одержання даної ухвали, а також у цей же строк письмово висловленої позиції щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
4. Встановити позивачеві строк для надання суду та відповідачеві відповіді на відзив у порядку ст. 166 ГПК України, протягом 5-ти днів з дня одержання копії відзиву.
5. Встановити строк для подання позивачем відповіді на відзив та відповідачем заперечень на відповідь на відзив (якщо такі будуть подані) не пізніше 28.11.2019 року.
6. Відповідно до вимог ст. 169 ГПК України встановити учасникам справи обов`язок подавати суду заяви, клопотання і заперечення щодо процесуальних питань тільки у письмовій формі.
7. Копію ухвали надіслати сторонам спору.
8. Дана ухвала набирає законної сили у відповідності до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду на підставі ст. 255 Господарського процесуального кодексу України. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
9. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Пригара Л.І.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2019 |
Оприлюднено | 29.10.2019 |
Номер документу | 85210372 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригара Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні