Справа № 460/1854/19
Провадження №2/460/1135/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.10.2019 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Кондратьєвої Н.А.
з участю секретаря судового засідання - Юрчишина В.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у м. Яворові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Верблянської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду із позовом до Верблянської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно, а саме на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом. Покликається на те, що його бабці - ОСОБА_2 належав житловий будинок АДРЕСА_1 . 04.02.1997 року ОСОБА_2 склала заповіт, в якому заповіла усе своє майно внукові - ОСОБА_1 . Відповідно, він є єдиним спадкоємцем за заповітом спадкодавця. Позивач звернувся до Яворівської державної нотаріальної контори на підставі його заяви було зареєстровано спадкову справу щодо майна померлої, проте нотаріусом відмовлено у вчиненні нотаріальних дій у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок. Тому просить у судовому порядку визнати за ним право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 .
Позивач ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з`явився, представник позивача адвокат Дзидз А.В. подав заяву про розгляд справи у відсутності сторони позивача та задоволення позову.
Відповідач - представник Верблянської сільської ради Яворівського району Львівської області у підготовче судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позов визнає.
Згідно із ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Відповідно до ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
З`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивачів, дослідивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та надав їм правову оцінку.
Судом встановлено, що житловий будинок АДРЕСА_1 числиться за померлою ОСОБА_2 .
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Верблянською сільською радою Яворівського раойну Львівської області, актовий запис № 20.
Відповідно до довідки Верблянської сільської ради Яворівського району Львівської області № 2804 житловий будинок АДРЕСА_1 числиться за померлою ОСОБА_2
Відповідно до довідки Верблянської сільської ради Яворівського району Львівської області № 2217 ОСОБА_1 до дня смерті своєї бабці ОСОБА_2 проживав разом з нею без реєстрації в будинку АДРЕСА_1 .
04.02.1997 року ОСОБА_2 склала заповіт, в якому заповіла усе майно внуку - ОСОБА_1 Даний заповіт посвідчено керуючою справами виконкому Верблянської сільської ради Яворівського району Львівської області Кісіль П.М. та зареєстровано за № 3.
Право власності на житловий будинок належним чином не оформлено, проте даний будинок відповідає технічним вимогам, що підтверджується технічним паспортом, який виготовлено 30.10.2018 року.
З огляду на те, що спадщина після смерті ОСОБА_2 відкрилася до 01 січня 2004 року, то правовідносини, що виникли, регулюються нормами Цивільного кодексу Української РСР 1963 року.
За змістом ст.6 ЦК УРСР кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, зокрема, з позовом про визнання права.
За загальними положеннями про спадкування за ЦК УРСР 1963 року, зокрема згідно з ст.524 ЦК УРСР, спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.
Часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця (ст.525 ЦК УРСР).
Відповідно до ст.548 ЦК УРСР 1963 року для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Відповідно до ст.549 ЦК УРСР 1963 року, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 і ч. 2 ст. 86 ЦК України 1963 року цивільні права і обов`язки виникають з підстав, передбачених законодавством. Особиста власність громадян і право її спадкоємства охороняються державою.
Позивач звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , однак у зв`язку із відсутністю правовстановлюючих документів на житловий будинок у видачі свідоцтва про право на спадщину йому було відмовлено.
Ознайомившись з матеріалами спадкової справи суд встановив, що спадкоємців, які мають право на обов`язкову частку у спадковому майні - немає.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем на житловий будинок за заповітом ОСОБА_2 від 04.02.1997 року зареєстрованим у реєстрі за № 3, однак відсутність правовстановлюючих документів на житловий будинок унеможливлює належне оформлення спадкових прав, тому суд вважає, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтвердженими належними доказами у справі, а тому підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 13, 81, 264, 265 ЦПК України, ст.ст. 16, 392 ЦК України, ст.ст.529, 549 Цивільного кодексу УРСР, суд, -
у х в а л и в:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з часу складання повного судового рішення до Львівського апеляційного суду або через місцевий суд до Львівського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач - Верблянська сільська рада Яворівського району Львівської області, ЄДРПОУ 04373169, місцезнаходження: Львівська область, Яворівський район, с. Вербляни, вул. Центральна, 10.
Суддя Н.А. Кондратьєва
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2019 |
Оприлюднено | 01.11.2019 |
Номер документу | 85307920 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Кондратьєва Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні