Ухвала
від 01.11.2019 по справі 947/20932/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 947/20932/19

Провадження № 1-кс/947/14863/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.11.2019 року

Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі с/з ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160000000711 від 04.10.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 КК України

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання слідчого, Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018160000000711 від 04.10.2018 за фактами замаху на незаконнезаволодіння бюджетних коштів службовими особами підприємств.

В ході досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснювалась перевірка поданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника на загальну суму 23360231 гривень.

Причиною виникнення відємного значення ПДВ є залишки імпортованих протягом січня-лютого 2017 року з Китаю, Тайваню та Кореї товарно-матеріальних цінностей на складах.

При цьому, платник з березня 2017 року відображає відсутність господарської діяльності. Згідно з наявними базами даних ГУ ДФС в Одеській області відсутня інформація щодо наявності у платника власних основних засобів, також у платника відсутні трудові ресурси.

Окрім цього, аналогічну перевірку здійснювалось поданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника на загальну суму 26225412 гривень.

Причиною виникнення від`ємного значення ПДВ є залишки імпортованих протягом квітня-вересня 2016 року з Китаю, Туреччини, Кореї та Тайваню товарно-матеріальних цінностей на складах, а саме тканин синтетичних, синтетичного полотна, швацької фурнітури, взуття чоловічого та жіночого на підошві та з верхом з полімерних матеріалів та інших товарів.

При цьому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з березня 2017 року відображає відсутність господарської діяльності. Згідно з наявними базами даних ІНФОРМАЦІЯ_1 відсутня інформація щодо наявності у платника власних основних засобів, також у платника відсутні трудові ресурси.

Враховуючи те, що є підстави вважати, що вищезазначені підприємства здійснили замах на незаконне заволодіння грошових коштів, на адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 у відповідності до положень ст. 93 КПК України, було направлено запит з метою отримання документів,на підставі яких було здійснено ввезення товарів на митну територію України імпортерами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період січень-лютий 2017 року та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 )за період квітень-вересень 2016 року. Але, у відповідності до положень ст. 159 КПК України була надана відмова у зв`язку з тим, що інформація відноситься до інформації з обмеженим доступом.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про інформацію» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.

Згідно до положень ст. 11 Митного кодексу України - Інформаціящодо підприємств, громадян, а також товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються ними через митний кордон України, що збирається, використовується та формується органами доходів і зборів, вноситься до інформаційних баз даних і використовується з урахуванням обмежень, передбачених для інформації з обмеженим доступом.

Враховуючи вищевикладене, в органу досудового розслідування виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей і документів з правом вилучення оригіналів документів, що відповідно до ст. 162 КПК України відносяться до охоронюваним законом таємниці, а саме:

- Копій документів, на підставі яких було здійснено ввезення товарів на митну територію України імпортерами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період січень-лютий 2017 року та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період квітень-вересень 2016 року.

Зазначені документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Всі вищевказані речі і документи, до яких планується отримати тимчасовий доступ мають суттєве, доказове значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Довести обставин, які передбачається довести за допомогою речей і документів, до яких планується отримати тимчасовий доступ, що містять охоронювану законом таємницю іншим способом неможливо.

Необхідність тимчасового доступу до речей і документів та вилучення їх копій обґрунтовується вищевикладеними обставинами, у тому числі можливістю використання їх як речових доказів у кримінальному провадженні у сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, у зв`язку з чим наявні підстави вважати, що можлива зміна або знищення документів з метою укриття злочину.

Слідчий надав до суду заяву, згідно якої просив провести розгляд клопотання за його відсутності. Вимоги викладені у клопотанні підтримує в повному обсязі та просить суд задовольнити, посилаючись на доводи, викладені в останньому.

За клопотанням слідчого на підставі ч.2 ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає за доцільне здійснити розгляд вказаного клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться зазначені документи.

Згідно ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У відповідності ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вказані речі та документи як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, мають обмежений термін зберігання, та їх не вилучення може призвести до знищення у зв`язку із закінченням строку зберігання, а також не досягнення мети отримання доступу до них, з метою дієвості зазначеного досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.93, 98, 110, 156-160, 163-166, 309, 369-372, КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотаннястаршого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160000000711 від 04.10.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 КК України задовольнити.

Надати старшому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_8 , старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_9 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_10 , старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_11 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_12 , слідчим слідчої групи,слідчим слідчої групи, тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення (виїмки) копій документів, (в т.ч. роздруківка документів з електронних баз даних)які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_1 ., а саме:

- Документів, на підставі яких було здійснено ввезення товарів на митну територію України імпортерами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період січень-лютий 2017 року та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період квітень-вересень 2016 року.

Встановити строк дії ухвали слідчого судді в один місяць з дня її постановлення.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів набирає законної сили з моменту її оголошення. Ухвала є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Ухвала слідчого судді оскарженню в порядку ст.309 КПК України не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення01.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85356130
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей і документів, які мають охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160000000711 від 04.10.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 КК України

Судовий реєстр по справі —947/20932/19

Ухвала від 31.03.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 31.03.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 31.03.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 31.03.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 31.03.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 01.11.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 03.09.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 03.09.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 03.09.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні