ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
04.11.2019 м. Дніпро Справа № 904/7461/17
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Чередка А.Є. (доповідач)
суддів: Коваль Л.А., Верхогляд Т.А.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "ММК" М`ясоєдова Георгія Анатолійовича
на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області (суддя Полєв Д.М.) від 27.09.2018р. у справі № 904/7461/17
за заявою Приватного підприємства "Сфера", м. Суми
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2018р. у справі № 904/7461/17 затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Магазин "Ізюминка", м. Павлоград Дніпропетровської області, вул. Комарова, 3А, код ЄДРПОУ 19304613; ліквідовано юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю Магазин "Ізюминка", м. Павлоград Дніпропетровської області, вул. Комарова, 3А, (код ЄДРПОУ 19304613); провадження у справі закрито.
Не погодившись з ухвалою суду першої інстанції, до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернувся учасник Товариства з обмеженою відповідальністю "ММК" М`ясоєдов Георгій Анатолійович, в якій просить ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2018р. у справі № 904/7461/17 скасувати, справу направити для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 15.10.2019р. апеляційну скаргу залишено без руху. Скаржнику наданий строк для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме подання до апеляційного суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин пропуску цього строку.
На виконання ухвали апеляційного суду від 15.10.2019р. від скаржника надійшло клопотання про долучення до матеріалів апеляційної скарги витребуваних судом доказів.
Відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
Зокрема, апелянтом подано клопотання про поновлення строку подання апеляційної скарги, яке обгрунтовано тим, що апелянт не брав участі у розгляді справи, у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно ТОВ "ММК" за реєстраційними діями щодо зміни складу учасників товариства відсутні будь-які посилання на оскаржувану ухвалу, що підтверджується роздруківкою витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 23.09.2019р. Враховуючи зміни законодавства щодо порядку реєстрації змін до відомостей про юридичну особу у зв`язку з прийняттям Закону України "Протовариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", що стосуються участі посадових осіб товариства та учасників товариства в прийнятті рішень щодо зміни складу учасників товариства та участі в державній реєстрації таких змін, обгрунтовується і поважність необізнаності апелянта про зміну складу учасників, підстави такої зміни та наявність оскаржуваної ухвали, що з урахуванням положень Конституції України є поважною причиною пропуску строку на апеляційне оскарження, встановленого ст. 256 ГПК України. Окрім того, апелянт у клопотанні наводить правову позицію Верховного Суду та практику Європейського суду з прав людини щодо належної реалізації права на оскарження судового рішення у подібних випадках.
Враховуючи доводи скаржника, апеляційний господарський суд вважає можливим визнати причину пропуску строку подання апеляційної скарги поважною, клопотання про поновлення строку на подання апеляційної скарги задовольнити, поновити строк подання апеляційної скарги.
Відповідно до ч.1, 4 ст. 262 Господарського процесуального кодексу України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу. В ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи. Якщо разом з апеляційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття апеляційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
До апеляційного господарського суду надійшли заперечення від ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Магазин "Ізюминка" арбітражного керуючого Штельманчука М.С. проти відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "ММК" М`ясоєдова Георгія Анатолійовича на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2018р. у справі № 904/7461/17 з тих підстав, що наведені апелянтом причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду не є поважними та повністю спростовуються наданими самим апелянтом матеріалами.
Апеляційним судом причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду згідно поданого клопотання визнані поважними та відповідне клопотання задоволено, тому заперечення відповідача проти відкриття апеляційного провадження за даною апеляційною скаргою слід відхилити.
Згідно ст. 268 Господарського процесуального кодексу України після проведення підготовчих дій суддя-доповідач доповідає про них колегії суддів, яка вирішує питання про проведення додаткових підготовчих дій в разі необхідності та призначення справи до розгляду. Про дату, час та місце розгляду справи повідомляються учасники справи, якщо справа відповідно до цього Кодексу розглядається з їх повідомленням.
Враховуючи викладене, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку про поновлення учаснику Товариства з обмеженою відповідальністю "ММК" М`ясоєдову Георгію Анатолійовичу строку подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2018р. у справі № 904/7461/17, відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "ММК" М`ясоєдова Георгія Анатолійовича на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2018р. у справі № 904/7461/17 та призначення апеляційної скарги до розгляду в судове засідання.
Керуючись ст.ст. 119, 234, 253, 254, 256, 262, 263, 267, 268, 281 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Поновити учаснику Товариства з обмеженою відповідальністю "ММК" М`ясоєдову Георгію Анатолійовичу строк подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2018р. у справі № 904/7461/17.
2. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "ММК" М`ясоєдова Георгія Анатолійовича на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2018р. у справі № 904/7461/17.
3. Розгляд апеляційної скарги призначити в судове засідання на 28.11.19р. о 14:15 год. Засідання відбудеться в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду, що розташований за адресою: м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 65, зал засідань № 201 .
4. Учасникам справи в строк до 25.11.2019 надати відзив на апеляційну скаргу в порядку ст. 263 Господарського процесуального кодексу України, а також заяви, клопотання відповідно до ст.ст. 38, 169, 170 Господарського процесуального кодексу України, додаткові докази та обґрунтування щодо неможливості надати їх до суду першої інстанції. Скаржник має право подати до суду відповідь на відзив, а інші учасники справи - заперечення на відповідь протягом п`яти днів з дати отримання цих документів. Заперечення на заяви та клопотання подаються протягом п`яти днів з дати отримання відповідного клопотання чи заяви. До усіх документів, що подаються до суду, додаються докази направлення їх копій та доданих до них документів іншим учасникам справи.
5. Визнати явку повноважних представників учасників справи в судове засідання обов`язковою та викликати повноважних представників учасників справи в судове засідання.
6. Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження та призначення судового засідання надіслати учасникам справи.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Головуючий суддя А.Є. Чередко
Суддя Л.А. Коваль
Суддя Т.А. Верхогляд
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2019 |
Оприлюднено | 05.11.2019 |
Номер документу | 85358029 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Чередко Антон Євгенович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чус Оксана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні