ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
01.11.2019 м. ДніпроСправа № 904/1516/19
Суддя Рудь І.А., розглянувши заяву від 29.10.2019 № 2910/1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Східна ремонтно-будівельна компанія" про відстрочення виконання рішення суду у справі:
про стягнення пені та штрафу у загальній сумі 260 656 грн. 24 коп. за договором підряду на капітальний ремонт від 15.08.2017 № 2017/д/УКС/1172
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 24.07.2019, позов задоволено повністю; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Східна ремонтно-будівельна компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" 258 656 грн. 24 коп. пені, 2 000 грн. 00 коп. штрафу, 3 909 грн. 84 коп. витрат зі сплати судового збору.
19.09.2019 на виконання вказаного рішення суду господарським судом видано наказ.
31.10.2019 на адресу суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Східна ремонтно-будівельна компанія" про відстрочення виконання рішення господарського суду від 24.07.2019 до 01.03.2020.
Розглянувши матеріали заяви, господарський суд прийшов до висновку про залишення даної заяви без руху на підставі наступного.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 331 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Господарський суд зазначає, що ч. 2 ст. 331 Господарського процесуального кодексу України визначено, що заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Отже, оскільки нормами процесуального закону передбачено обмежений строк для розгляду заяви про відстрочення виконання судового рішення, то сторони у справі повинні бути заздалегідь повідомленні про таку заяву для надання їм достатнього часу для ознайомлення із її змістом та можливості підготувати свої пояснення (заперечення) з приводу вказаної заяви.
Відтак, з урахуванням необхідності розгляду такої заяви в судовому засіданні, з метою дотримання принципів рівності, змагальності сторін, суд вважає за необхідне застосувати до відповідних правовідносин положення, що стосуються форми та порядку подання позову.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що повинні відбуватися до порушення провадження у справі.
Згідно із практикою Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права відповідно до норм ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", - право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.
Суд зазначає, що національним законодавством України передбачено забезпечення права заінтересованих осіб на інформацію про подану заяву (скаргу) та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов`язку заявника (скаржника) надіслати сторонам копії заяви (скарги) та доданих до неї документів до прийняття заяви (скарги) до розгляду.
Таким чином, право на справедливий суд, передбачене ст. 6 Конвенції, включає в себе обов`язок позивача (заявника, скаржника) належним чином інформувати заінтересованих осіб про подання позову (заяви, скарги) до суду шляхом направлення на його (їх) адресу копії позовної заяви (заяви, скарги) з додатками. При чому, таке інформування повинно бути здійснене позивачем (заявником, скаржником) до прийняття судом будь-якої заяви (скарги) до розгляду.
Всупереч вищевикладеному, в додатках до заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Східна ремонтно-будівельна компанія" відсутні докази направлення поданої заяви з додатками на адресу Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат".
Натомість заявником додано другий екземпляр заяви з додатками для стягувача.
Однак, Господарським процесуальним кодексом України не передбачено обов`язку суду направляти копії поданої заяви учасникам справи.
Відповідно до положень ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Східна ремонтно-будівельна компанія" залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Східна ремонтно-будівельна компанія" протягом 7 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки скарги, надавши до суду:
- докази направлення поданої заяви з додатками на адресу Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат".
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Східна ремонтно-будівельна компанія", що у тому випадку, якщо заявник не усуне всі недоліки у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулась із заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 01.11.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя І.А. Рудь
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2019 |
Оприлюднено | 05.11.2019 |
Номер документу | 85358201 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудь Ірина Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ярошенко Вікторія Ігорівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Антонік Сергій Георгійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Антонік Сергій Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні