Справа № 544/304/19
Пров.№ 1-кс/544/793/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01листопада 2019року м. Пирятин
Пирятинський районний судПолтавської області
в складі: слідчого судді ОСОБА_1
за участі секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши в залі суду м. Пирятин клопотання слідчого СВ Пирятинського ВП Гребінківського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Пирятинського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018171240000194 від 01.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 191 КК України,
в с т а н о в и л а:
До Пирятинськогорайонного судуПолтавської областінадійшло клопотання слідчого СВ Пирятинського ВП Гребінківського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Пирятинського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018171240000194 від 01.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 191 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчий указує на те, що 23.10.2018 року до прокуратури Полтавської області надійшла заява від т.в.о. сільського голови Великокручанської сільської ради ОСОБА_5 про те, що посадові особи ПрАТ «Велика Круча», незаконно заволоділи майном територіальної громади.
З заяви сільського голови слідує, що на території с. Велика Круча Пирятинського району розташований майновий комплекс колишнього військового містечка №1.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.11.1995 року №894, в процесі реформування Збройних Сил. майновий комплекс військового містечка передано до комунальної власності територіальної громади. Так відповідно до директиви Міністра оборони України від 15.02 1995 року №1854/065 вищевказаний майновий комплекс передано до сфери управління Пирятинського райвиконкому.
Положення ч. 1 ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» визначають, що цілісним майновим комплексом є господарський об`єкт з завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг) з наданою йому земельною ділянкою, на якій він розміщений, автономними інженерними комунікаціями, системою енергопостачання.
Вищевказаний майновий комплекс включає, окрім земельної ділянки, об`єкти нерухомого майна, а саме: казарми - 3 шт., учбові корпуса - 3 шт., їдальні - 2 шт., штаби - 2 шт., клуб - 1 шт., туалет - 1 шт., спортзал - 1 шт., КПП - 1 шт., склад - 1 шт., овочесховища - 3 шт., баня - 1 шт., розміщені на земельній ділянці площею 8,2651 га.
Так, відповідно до ч. 2 п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» майно, що передане у комунальну власність областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управлінням яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи.
Частинами 5-8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що ОМС від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в лому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
В 1996 році вищевказаний цілісний майновий комплекс колишнього військового містечка передано у постійне користування AT «Велика Круча», правонаступником якого є ПрАТ «Велика Круча», юридична адрес: с. Велика Круча Пирятинського району, вул. Героїв Майдану, код ЄДРПОУ 05267222, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) якого являється ОСОБА_6 .
З заяви сільського голови Великокручанської сільської ради вбачається, що ПрАТ «Велика Круча», не маючи жодних дозвільних документів, самовільно розібрано будівлі та споруди колишнього військового містечка та вивезено будівельні матеріали, що залишились після розбирання.
В ході досудового розслідування проведено ряд слідчих дій, однак на даний час, за відсутності достатніх доказів, жодній особі про підозру у вчиненні злочину в цьому провадженні не повідомлено.
Строк досудового розслідування в кримінальному провадженні №12018171240000194 від 01.11.2018 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим.
Додатковий строк необхідний для відшукання та витребування (вилучення) документів, що містять відомості про технічний стан та характеристику об`єктів вищевказаного майнового комплексу, що були передані в управління ПрАТ «Велика Круча» на момент їх передачі, з метою подальшого встановлення, чи проводились демонтажні роботи на цих об`єктах та відповідно чи мала місце розтрата будівельних матеріалів.
Здійснити дані процесуальні дії раніше не вдалося у зв`язку зі значним навантаженням слідчого та оперативних працівників, в тім числі і під час розслідування інших кримінальних проваджень.
У судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, просив клопотання розглядати без його участі.
Розглянувши вказане клопотання, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні органу досудового розслідування дійсно перебуває кримінальне провадження №12018171240000194 від 01.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 191 КК України, за якою злочин класифікується як тяжкий злочин.
Під час досудового розслідування жодній особі не було повідомлено про підозру.
Пунктом 2 абзацу 2 ч. 1 ст.219КПК України передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочинів невеликої або середньої тяжкості.
Частиною 1 ст.294КПК України передбачено, що якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк то він може бути продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого погодженого з прокурором, на строк встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу, які передбачають продовження на два місяці щодо проступків, шести місяців щодо злочинів невеликої або середньої тяжкості та дванадцяти місяців щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно ч. 5 ст. 294 КПК Україниклопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк що закінчився, поновленню не підлягає.
Відповідно до ч. 1статті 295-1 КПК України, у випадках, передбачених ст. 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовженні строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що слідчий довів необхідність продовження строку досудового розслідування у зв`язку з тим, що сталася подія кримінального правопорушення, з метою завершення досудового розслідування необхідно виконати слідчі (розшукові) та процесуальні дії, які мають суттєве значення для розслідування цієї категорії злочинів, зокрема необхідно встановити місцезнаходження документів, що містять відомості про технічний стан та характеристику об`єктів майнового комплексу, що були передані в управління ПрАТ «Велика Круча», після отримання якого можливе планування інших слідчих дій. Продовження строку досудового розслідування необхідне для проведення всього комплексу слідчих та процесуальних дій, зазначених слідчим у клопотанні, та такі дії відповідають завданням кримінального провадження, докази отриманні внаслідок їх проведення можуть бути використанні під час судового розгляду, а результат здійснення процесуальних дій сприяє повноті досудового розслідування, та перелічені у клопотанні дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, тому слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування на шість місяців.
Клопотання не є протиправним та необґрунтованим.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 219,294,295-1 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и л а :
Клопотання слідчого СВ Пирятинського ВП Гребінківського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Пирятинського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018171240000194 від 01.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст.191КК України - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018171240000194від 01.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 185 КК України, до шести місяців, тобто до 01 травня 2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85374199 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Сайко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні