Справа № 909/1124/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
06.11.2019 м. Івано-Франківськ Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., розглянувши матеріали за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Фідгард" (02152, м. Київ, вул. Березняківська, буд. 12) про стягнення з приватного акціонерного товариства Страхова компанія "Галицька" (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 22) страхового відшкодування у розмірі 94 000 грн,
в с т а н о в и в:
ТОВ "Фідгард" звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом про стягнення з ПрАТ СК "Галицька" страхового відшкодування у розмірі 94 000 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що 12 вересня 2018 р., у м. Києві відбулася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобілів марки JEEP Renegade та марки SUBARU, внаслідок якої була завдана майнова шкода позивачу як власнику транспортного засобу марки JEEP Renegade. Оскільки відповідальність власника транспортного засобу марки SUBARU була застрахована відповідачем на підставі договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (поліс серії АМ № 2429015), саме на останнього покладений обов`язок із відшкодування завданої шкоди в межах визначеного цим полісом ліміту та із врахуванням часткової сплати страхового відшкодування.
17 жовтня 2019 р., суд постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху та зобов`язав позивача у п`ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали усунути виявлені недоліки.
04 листопада 2019 р., у встановлений судом строк до канцелярії суду надійшла заява ТОВ "Фідгард" про усунення недоліків позовної заяви.
За змістом ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з частинами 1, 3 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України, в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Як визначено в п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України, малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом частин 1, 3, 5 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи, що дана справа є малозначною, суд дійшов висновку про її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Керуючись статтями 12, 174, 176, 178, 234, 235, 247, 249, 251, 252 ГПК України, суд
у х в а л и в:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. У разі наявності у відповідача заперечень проти розгляду справи без повідомлення (виклику) сторін, подати суду відповідну обґрунтовану заяву (клопотання) протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали.
4. Відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали в передбаченому ст. 178 ГПК України порядку надіслати Господарському суду Івано-Франківської області відзив на позовну заяву і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву та доданих до нього документів також надіслати позивачу. Крім того, подати суду належним чином засвідчену копію полісу серії АМ № 2429015.
5. Позивачу подати відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення у п`ятиденний строк з моменту отримання позивачем відзиву, а відповідачем - відповіді на відзив відповідно.
6. Звернути увагу учасників справи на можливість отримувати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на вебсторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за вебадресою http://reyestr.court.gov.ua/
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І. В. Ткаченко
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2019 |
Оприлюднено | 07.11.2019 |
Номер документу | 85419855 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Ткаченко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні