Справа № 640/15239/19
н/п 1-кп/640/986/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" листопада 2019 р. Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду обвинувальний акт за матеріалами кримінального провадження, внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019220000000078 від 16.07.2019 за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, неодруженого, з середньою освітою, тимчасово не працюючого, раніше судимого, 12.04.2012 року за ч. 3 ст. 185 КК України терміном на чотири роки позбавлення волі з застосуванням іспитового строку на 2 роки, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 своїми умисними діями вчинив пособництво у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб, тобто, у вчиненні кримінального правопорушення, за наступних обставин.
Влітку 2016 року ОСОБА_4 , перебуваючи в м. Харкові (точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені), зустрівся з ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , котрі запропонували йому за грошову винагороду стати формальним керівником підприємства, до діяльності якого він не матиме жодного відношення. Обміркувавши вищевказану пропозицію та усвідомивши протиправний характер запропонованих йому дій, ОСОБА_4 , перебуваючи в м. Харкові (точну дату та час у ході досудового розслідування не встановлено) погодився на пропозицію ОСОБА_5 і ОСОБА_6 та надав останнім копію облікової картки платника податків на своє ім`я та копію паспорта громадянина України на своє ім`я. У подальшому ОСОБА_4 , реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно та усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, а також той факт, що надані йому на підпис проекти офіційних документів містять завідомо неправдиві відомості та необхідні для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, підписав надані йому документи. На час підписання вказаних документів ОСОБА_4 усвідомлював, що шляхом засвідчення їх своїм підписом він всупереч вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» № 755-IV від 15.05.2003 (зі змінами та доповненнями) та чинного кримінального законодавства України вносить завідомо неправдиві відомості в офіційні документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації змін раніше створених підприємств ТОВ «Гарленд» (попередня назва ТОВ «ФОРТУНА ТРЕЙД ЛТД»), ТОВ «Трансделагруп», ФГ «Насіння-2» (попередні назви ФГ «КОЛОС-ЕКСПОРТ», ФГ «ЖИВИНКА»), ФГ «Маслянка», оскільки дійсних намірів створювати (придбавати) вказане підприємство та відповідно виконувати зазначені у статуті мету і предмет діяльності підприємства він не мав, правами учасника підприємства не користувався, обов`язки учасника товариства не виконував та жодного відношення до формування статутного капіталу підприємства він також не мав. Таким чином, своїми умисними протиправними діями, які виразились у пособництві ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, вчинені повторно за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_4 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205-1 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 визнав вину в скоєнні інкримінованого йому кримінального правопорушення, та заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності та закрити кримінальне провадження на підставі ст.49 КК України у зв`язку з закінченням строків давності.
Прокурор вважав клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Так, згідно п.2 ч.1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.
Згідно ст. 12 КК України злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м`яке покарання за винятком основного покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Санкцією ч. 2 ст. 205-1 КК України передбачено покарання у вигляді штрафу від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням полі на строк від трьох до п"яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 284 КПК України встановлено, що кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
На підставі ч.1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
На підставі ч. 1 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
За таких обставин суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності та закрити провадження по справі.
На підставі викладеного та керуючись 49 КК України, ст.ст. 284, 285, 286, 314 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від кримінальної відповідальності за КК України у зв`язку з закінчення строків давності.
Кримінальне провадження № 32019220000000078 від 16.07.2019 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205-1 КК України - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом семи днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання копії ухвали.
Суддя Київського районного суду
м. Харкова ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85438569 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Лях М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні