Ухвала
від 06.11.2019 по справі 120/1170/19-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

м. Вінниця

06 листопада 2019 р. Справа № 120/1170/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Віятик Наталії Володимирівни, розглянувши в письмовому провадженні заяву відповідача про роз`яснення судового рішення по справі за позовом Головного управління ДФС у Вінницькій області до Приватного підприємства Поділля Дар про стягнення податкового бору та накладення арешту на кошти та інші цінності

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Головного управління ДФС у Вінницькій області до Приватного підприємства Поділля Дар про стягнення податкового бору та накладення арешту на кошти та інші цінності.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 03 червня 2019 року позов задоволено. Стягнуто з рахунків у банках, що обслуговають Приватне підприємство Поділля Дар кошти в рахунок погашення податкового боргу в сумі 384176,90 грн. (триста вісімдесят чотири тисячі сто сімдесят шість гривень дев`яносто копійок) та накладено арешт на кошти та інші цінності Приватного підприємства Поділля Дар , що знаходяться на рахунках в установах банку, на суму податкового боргу 384176,90 грн. (триста вісімдесят чотири тисячі сто сімдесят шість гривень дев`яносто копійок).

01.11.2019 на адресу суду від відповідача надійшла заява про роз`яснення судового рішення. Обґрунтовуючи подану заяву, представник відповідача вказує, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 03.06.2019 року унеможливлено подальшу роботу ПП Поділля Дар , а саме виплату заробітної плати, податків і відрахувань, що призводить то порушень законодавства щодо оплати праці.

Отже, відповідач просить суд роз`яснити судове рішення щодо виплати заробітної плати та податків із заробітної плати і чи стосується (розповсюджується) арешт на дані кошти та виплати.

Визначаючись щодо заяви про роз`яснення судового рішення, суд керується наступним.

Відповідно до ст. 254 КАС України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз`яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим правова норма не містить.

Водночас, ясність судового рішення полягає у логічному, чіткому, переконливому і зрозумілому викладенні змісту рішення. Вимога логічності, зокрема, передбачає, що текст рішення має відображати причинно-наслідкові зв`язки у межах речення чи всього документу. Зокрема, мотивувальна частина рішення має відповідати його резолютивній частині.

Невизначеність судового рішення означає, що таке рішення містить положення, які викликають суперечки щодо його розуміння та під час виконання.

Недотримання цих вимог може ускладнити або взагалі унеможливити виконання рішення суду, а тому роз`ясненню підлягають рішення суду у разі, якщо без такого роз`яснення їх важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.

Тобто, роз`яснення рішення суду - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта і викладенні рішення суду у більш ясній і зрозумілій формі.

Таким чином, роз`яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового рішення, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше, однак без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом. Тобто процесуальна процедура роз`яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення.

Надаючи правову оцінку мотивам заяви, суд вважає, що рішення Вінницького окружного адміністративного суду є чітким і зрозумілим, в ньому наведено мотиви, з яких суд дійшов висновку щодо часткового задоволення позову; терміни, вжиті у ній, відповідають тому змістові, що вони мають згідно законодавства України; ці терміни чітко співвідносяться із поняттями, які вони означають; текст правової норми, застосованої судом, відтворений без перефразовування і при цьому зрозуміло, де наводиться правова норма, а де суд надає своє тлумачення її змісту з відповідними висновками в контексті аналізу обставин справи.

Натомість, подана директором ПП Поділля Дар заява про роз`яснення судового рішення за своїм змістом є заявою про роз`яснення порядку його виконання, тобто заявник фактично просить вказати, як виконати рішення суду від 03.06.2019, що не є роз`ясненням її змісту.

В силу приписів статті 378 КАС України за наявності обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом) суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може встановити чи змінити спосіб або порядок виконання такого рішення.

Таким чином, законодавцем розмежовано порядок "роз`яснення судового рішення якщо таке є незрозумілим" (ст. 254 КАС України) та "встановлення способу і порядку виконання судового рішення в разі наявності обставин, що ускладнюють його виконання" (ст. 378 КАС України).

Також, суд наголошує на обов`язковості виконання судових рішень (ст. 14 КАС України), які набрали законної сили, всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

З огляду на викладене, суд вважає, що відсутні підстави для роз`яснення рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 103.06.2019 року, а тому, у задоволенні заяви Приватного підприємства Поділля Дар про роз`яснення судового рішення - слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 243, 254, 325, 328, 329 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Приватного підприємства Поділля Дар про роз`яснення рішення суду - відмовити.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Віятик Наталія Володимирівна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.11.2019
Оприлюднено08.11.2019
Номер документу85446452
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —120/1170/19-а

Ухвала від 06.11.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Віятик Наталія Володимирівна

Рішення від 03.06.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Демитор Наталія Володимирівна

Ухвала від 07.05.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Демитор Наталія Володимирівна

Ухвала від 05.04.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Демитор Наталія Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні