ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
08.11.2019 Справа № 908/3119/19
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Пром Трейд Україна , 69068, м. Запоріжжя, вул. Кругова, буд. 165
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство Електротехніка , 71313, Запорізька область, Кам`янсько - Дніпровський район, с. Велика Знам`янка, вул. Степова, буд. 246
про стягнення коштів
без виклику представників сторін
Суть спору
06.11.2019 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Пром Трейд Україна , м. Запоріжжя до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство Електротехніка , Запорізька область, Кам`янсько - Дніпровський район, с. Велика Знам`янка про стягнення суми заборгованості за договором поставки за № 1/1 від 10.01.2017 у розмірі 252 913,50 грн, з яких, сума основної заборгованості у розмірі 233 462,56 грн, сума пені у розмірі 16 553,45 грн, 3% річних у розмірі 2897,49 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.11.2019, справу № 908/3108/19 передано на розгляд судді Горохову І.С.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п. 59 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.
Крім того, пунктом 61 вказаних Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Із наведених норм вбачається, що належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Судом виявлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. А саме, позивачем як адресу місцезнаходження відповідача вказано: 69123, м. Запоріжжя, вул. Василя Стуса, буд. 10 . Проте, як вбачається з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, адресою місцезнаходження відповідача є: 71313, Запорізька область, Кам`янсько - Дніпровський район, с. Велика Знам`янка, вул. Степова, буд . 246.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Тобто позивачем, в порушення вищевказаних вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, невірно зазначено місце проживання чи перебування відповідача.
Крім того, пунктом 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Дослідивши зміст позовної заяви судом встановлено розбіжності у викладених в позові обставинах та змістом прохальної частини позову.
На титульному аркуші позовної заяви б/н від 04.11.2019, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю Пром Трейд Україна , м. Запоріжжя ціна позову зазначена як 252 959,60 грн. Відповідно до прохальної частини позову позивач просить стягнути з відповідача суму основного боргу в розмірі 233 462,56 грн, пеню у розмірі 16 553,45 грн, 3% річних в розмірі 2897,49 грн, що загалом складає 252 913,50 грн.
У зв`язку з викладеним, суд не має можливості визначитись з сумою предмету позову.
Крім того, до позовної заяви заявником не додано обґрунтованого розрахунку суми основного боргу з посиланням на первинні документи.
Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Пром Трейд Україна , м. Запоріжжя слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків.
Частинами 3 та 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Пром Трейд Україна , м. Запоріжжя до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство Електротехніка , Запорізька область, Кам`янсько - Дніпровський район, с. Велика Знам`янка про стягнення коштів, залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом подання до суду письмової заяви із значенням відповідних відомостей, а саме:
- надати суду документи, які підтверджують відправлення Товариству з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство Електротехніка , Запорізька область, Кам`янсько - Дніпровський район, с. Велика Знам`янка копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення із зазначенням поіменного переліку предметів вкладення) на адресу: 71313, Запорізька область, Кам`янсько - Дніпровський район, с. Велика Знам`янка, вул. Степова, буд. 246 ;
- надати суду письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог із зазначенням ціни позову з доказами надсилання їх на адресу відповідача;
- надати обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення суми основного боргу, з посиланням на первинні документи.
3. Роз`яснити позивачу, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві.
4. Ухвала набирає законної сили 08.11.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя І. С. Горохов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2019 |
Оприлюднено | 08.11.2019 |
Номер документу | 85469703 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Горохов І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні