ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
08.11.2019Справа № 910/15441/19 Суддя Господарського суду міста Києва Карабань Я.А., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ВВН до Підприємства з 100% іноземними інвестиціями БІЛЛА-Україна про стягнення 118 586, 47 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю ВВН звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Підприємства з 100% іноземними інвестиціями БІЛЛА-Україна про стягнення заборгованості за договором поставки №302054 від 01.09.2018 в розмірі 118 586, 47 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.162, 164 ГПК України.
Відповідно до п.2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У поданій до суду позовній заяві, в порушення приписів ст. 162 ГПК України позивачем не вказано інформації щодо відомих номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача.
Таким чином, позивачу слід усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом зазначення інформації щодо відомих номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача, а у разі відсутності таких відомостей - зазначити про їх відсутність.
Також суд зазначає, що відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Разом з цим, позовна заява не містить зазначення щодо наявності/відсутності у позивача оригіналів поданих доказів.
Позивачу слід усунути зазначені недоліки, шляхом надання до суду відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Крім цього, згідно з п. 1 ч. 1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Однак, в наданому позивачем описі вкладення зазначено лише про загальну кількість направлених відповідачу додатків, але не вказано які саме документи були відправлені.
За таких обставин, неможливо дійти висновку про направлення позовної заяви із усіма доданими до неї документами відповідачу, у зв`язку з чим позивачу необхідно надати до суду такі докази (опис вкладення із зазначенням переліку направлених додатків).
Спосіб усунення вказаного недоліку - надання доказів відправлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу (опис вкладення із зазначенням переліку направлених додатків).
Також, згідно із п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення віл сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 9 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем на підтвердження сплати судового збору додано платіжне доручення №372 від 22.10.2019 на суму 1 921,00 грн, зі змісту якої слідує, що платником за ним є ТОВ КА-ТРЕЙДИНГ , отримувачем грошових коштів є: УК у Печер. р-ні/Печерс. р-н, а у призначенні платежу зазначається: *;101,38792331; Судовий збір, за позовом ТОВ "КА-ТРЕЙДИНГ"; Окружний адміністративний суд міста Києва. Тобто, з наведеного вбачається, що судовий збір був сплачений не позивачем та не до Господарського суду міста Києва, до якого подано дану позовну заяву та не за позовом, який подано до суду.
З огляду на зазначене, долучене до матеріалів позовної заяви платіжне доручення не може бути прийняте судом, як належний та допустимий доказ сплати судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно надати докази про сплату ним судового збору у встановленому Законом порядку та розмірі в сумі 1 921, 00 грн саме за подання позову Товариства з обмеженою відповідальністю ВВН до Підприємства з 100% іноземними інвестиціями БІЛЛА-Україна до Господарського суду міста Києва (оригінал квитанції або платіжного доручення).
За таких обставин, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю ВВН підлягає залишенню без руху.
Згідно із ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. За таких обставин, вищевказана позовна заява підлягає залишенню без руху.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ВВН залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю ВВН строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Я.А.Карабань
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2019 |
Оприлюднено | 11.11.2019 |
Номер документу | 85469859 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Карабань Я.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні