ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
08.11.2019Справа № 910/15481/19
Суддя Господарського суду міста Києва Удалова О.Г., розглянувши матеріали справи
за позовом Державного підприємства Народницьке спеціалізоване лісове господарство
до Приватного підприємства Меридіан
про стягнення 5 070,31 грн,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду м. Києва надійшла позовна заява Державного підприємства Народницьке спеціалізоване лісове господарство (далі - позивач) до Приватного підприємства Меридіан (далі - відповідач) про стягнення 5 070,31 грн. боргу за поставлену лісопродукцію (4 007,22 грн. основного боргу, 714,60 грн. пені, 119,23 грн. 3% річних, 229,26 грн. інфляційних).
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та додану до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з ч. 1 ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
При цьому відповідно до положень ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.
Частиною 1 ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" встановлено, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
На доведення надсилання відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами позивачем надано докази направлення документів за адресою: 03087, м. Київ, вул. Іскрівська, 5, кв. 48.
У той же час, згідно з відомостями, розміщеними у Єдиному державному реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням юридичної особи - відповідача є: 03124, м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7-А .
Отже, позивачем не надано суду доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів за адресою місцезнаходження відповідача, що визначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ст. 162 ГПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
У прохальній частині позову зазначено, що позивач просить суд стягнути з відповідача крім суми основного боргу також відшкодування матеріальних витрат в сумі 1 063,09 грн.
Отже, позивачу необхідно коректно викласти позовні вимоги шляхом зазначення розміру кожної вимоги окремо (зазначити в прохальній частині позову окремо суми основного боргу, пені, інфляційних та 3% річних, пред`явлені до стягнення).
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Державного підприємства Народницьке спеціалізоване лісове господарство без руху.
3. Встановити Державному підприємству Народницьке спеціалізоване лісове господарство строк на усунення недоліків п`ять днів з дня вручення цієї ухвали шляхом подання до суду:
- доказів направлення позовної заяви з додатками на юридичну адресу Приватного підприємства Меридіан , що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- уточнень прохальної частини позову шляхом зазначення в прохальній частині позову окремо суми основного боргу, пені, інфляційних та 3% річних, пред`явлених до стягнення.
Ухвала набирає законної сили 08.11.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя О.Г. Удалова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2019 |
Оприлюднено | 08.11.2019 |
Номер документу | 85470185 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Удалова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні