ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
11 листопада 2019 року Справа № 912/3106/19
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Кабакова В.Г., розглянувши матеріали
до відповідача Фізичної особи-підприємця Топонар Алли Дмитрівни (далі - ФОП Топонар А.Д.), РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1
про стягнення 44 100,00 грн
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява ПСП "Райсількомунгосп" до ФОП Топонар А.Д. про стягнення з останньої на користь позивача заборгованості в сумі 44 100,00 грн та судовий збір в сумі 1 921,00 грн.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
За вимогами п. 2, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Разом з тим, позивачем в позовній заяві зазначена адреса відповідача: 26600, вул. Комсомольська, селище Вільшанка, Кіровоградської області. При цьому, відповідно до відомостей з витягу з Єдиного державного реєстру фізичних-осіб підприємців та громадських формувань, офіційною адресою ФОП Топонар А. Д. є: АДРЕСА_1 . В той же час, як вбачається з опису вкладення в цінний лист, позовна заява та додані до неї документи направлені позивачем на адресу відповідача - АДРЕСА_2 .
Таким чином, в порушення вимог п. 2, 8 ч. 3 ст. 162 та п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивачем у позовній заяві зазначено не повну адресу відповідача, а також не направлено позовну заяву з доданими до неї документами на офіційну адресу відповідача, що вказана в Єдиному державному реєстрі фізичних-осіб підприємців та громадських формувань, не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви. Дані відомості також не зазначено в доданих позивачем до позову документах.
Крім іншого, відповідно до ч. 1-5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що додані до неї документи не містять належного у вищезазначеному порядку засвідчення, зокрема, дати такого засвідчення. Разом з цим, долучені ксерокопії статуту ПСП "Райсількомунгосп", змін та доповнень до такого статуту, не засвідчені взагалі.
Враховуючи вищезазначене, позивачем не додержано процесуальні вимоги до позовної заяви, передбачені п. 2, 8 ч. 3 ст. 162 та п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищенаведене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху, з наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву №б/н від 22.10.2019 Приватного сільськогосподарського підприємства "Райсількомунгосп" до Фізичної особи-підприємця Топонар Алли Дмитрівни про стягнення 44 100,00 грн - залишити без руху.
2. Приватному сільськогосподарському підприємству "Райсількомунгосп" усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме надати суду:
- письмові відомості із зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, ксерокопії яких додано до позовної заяви;
- належним чином засвідчені копії документів, ксерокопії яких додано до позову;
- документальні докази направлення позовної заяви та доданих до неї документів на офіційну адресу відповідача, що вказана в Єдиному державному реєстрі фізичних-осіб підприємців та громадських формувань.
3. Роз`яснити Приватному сільськогосподарському підприємству "Райсількомунгосп", що у відповідності до ч. 3-4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
5. Повідомити про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.
6. Копії ухвали направити ПСП "Райсількомунгосп" (26600, смт. Вільшанка, Вільшанський район, Кіровоградська область, вул. Косовських, 3) та ФОП Топонар А.Д . ( АДРЕСА_1 ).
Суддя В.Г. Кабакова
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2019 |
Оприлюднено | 11.11.2019 |
Номер документу | 85496278 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Кабакова В.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні