ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 622/632/17 р.
2/622/11/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.11.2019 року смт Золочів
Золочівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Чернової О.В.,
за участі секретаря Вишневської О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в загальному позовному провадженні в залі суду в смт. Золочів Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Золочівської селищної ради Харківської області, Золочівської РДА Харківської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ФГ "Сила", про визнання права на завершення приватизації та одержання правовстановлюючого документу в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
20.06.2017 року до суду звернулася ОСОБА_1 з даним позовом в якому, з урахуванням останніх уточнень від 24.09.2019 року, просить суд визнати за нею в порядку спадкування за законом та за заповітом після смерті матері ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , та після смерті батька ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , право на завершення приватизації та одержання правовстановлюючого документу про право спільної сумісної власності на земельну ділянку загальною площею 31,05 га згідно визначеної Удянською сільською радою Золочівського району Харківської області норми (6,21 га на одну людину), як члена Селянського (фермерського) господарства Сила , для ведення фермерського господарства, на підставі рішення Господарського суду Харківської області від 03.10.2006 року по справі №53/286-06, та розпорядження Золочівської РДА Харківської області №552 від 23.11.2006 року, шляхом здійснення від імені ОСОБА_1 всіх дій пов`язаних з приватизацією та державною реєстрацією права власності на дану земельну ділянку.
Свої вимоги позивач мотивувала тим, що рішенням Господарського суду Харківської області від 03.10.2006 року визнано право С (Ф )Г Сила в особі його членів: ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на отримання у спільну сумісну власність земельної ділянки загальною площею 31,05 га, згідно визначеної Удянською сільською радою Золочівського району Харківської області норми (6,21 га на одну людину). Золочівською РДА Харківської області на виконання рішення господарського суду Харківської області, видано розпорядження, яким передано у спільну сумісну власність вищезазначеним членам фермерського господарства земельну ділянку загальною площею 31,05 га із земель, які були надані в постійне користування ФГ Сила для ведення фермерського господарства та розташовану за межами населених пунктів на території Удянської сільської ради та рекомендовано голові ФГ Сила замовити в землевпорядній організації виготовлення правовстановлюючих документів на землю. 16.11.2012 року головою фермерського господарства ОСОБА_5 було укладено договір на виконання комплексу землевпорядних робіт по складанню проекту землеустрою організації земельних часток (паїв) членів ФГ Сила . Проте ОСОБА_4 та ОСОБА_5 не дочекалися виготовлення правовстановлюючого документу на свою земельну частку (пай), так як ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 та ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_5 . Після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відкрилася спадщина у вигляді права на оформлення у спільну сумісну власність земельної ділянки 31,05 га, згідно визначеної норми 6,21 га на одну особу. Позивачка ОСОБА_1 , донька ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , на момент смерті ОСОБА_4 була зареєстрована та проживала разом з матір`ю за однією адресою, тому вважається такою, що спадщину прийняла в установленому законом порядку. Спадщину після смерті батька- ОСОБА_5 , позивачка також прийняла, звернувшись до нотаріальної контори із відповідною заявою про прийняття спадщини в порядку спадкування за заповітом, так як спадкодавець ОСОБА_5 залишив на користь ОСОБА_1 заповіт. Позивачка та треті особи, як члени ФГ Сила і на сьогодні користуються переданою їм земельною ділянкою загальною площею 31,05 га, згідно визначеної Удянською сільською радою норми 6,21 га на одну особу. Звернувшись до нотаріальної контори із заявами про видачу свідоцтв про право на спадщину після смерті батьків, позивачка отримала відмову, так як за померлими відсутнє право власності на нерухоме майно.
Позивачка та її представник адвокат Сівак О.В. в судове засідання не з`явилися надавши через канцелярію суду заяву про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримують та просять задовольнити.
Представник відповідача - Золочівської селищної ради Харківської області, в судове засідання не з`явився, також завчасно надавши через канцелярію суду заяву в якій проти задоволення позовних вимог не заперечував, справу просив розглядати за відсутності представника.
Представник відповідача - Золочівської РДА Харківської області, в судове засідання не з`явився, також завчасно надавши через канцелярію суду заяву в якій просив розглянути справу на розсуд суду за відсутності представника з урахуванням поданих раніше письмових пояснень щодо позову. В поясненнях від 17.10.2018 року зазначено, що до 2013 року земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності передавалися у власність за рішенням районних державних адміністрацій. Законом України від 06.09.2012 року №5245-VI Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності (який набрав чинності 01.01.2013 року) внесено зміни до Земельного Кодексу України, відповідно до яких з 01.01.2013 року повноваження щодо розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності перейшли до Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальних органів.
Треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та представник ФГ "Сила" в судове засідання не з`явилися, надавши відповідні заяви в яких проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 не заперечували, справу просили розглядати за їх відсуності.
Зважаючи на те, що всі особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з`явилися, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
У ч.1 ст. 55 Конституції України зазначено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно із ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до ч.2 ст. 14 Конституції України право власності на землю гарантується, це право набувається і реалізовується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до Закону.
Правовою основою виділення земельної частки (паю) є Закон України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) . Цим Законом визначено, що виділення земельної частки (паю) в окрему земельну ділянку здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку.
Підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради в межах населених пунктів, а за межами населених пунктів - відповідних органів виконавчої влади (райдержадміністрацій).
Відповідно до ст. 32 Земельного кодексу України громадянам України - членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.
Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Золочівської районної ради народних депутатів №277 від 28.08.1990 року затверджено Статут фермерського господарства Сила . Згідно п.1 розділу І Принципи організації, предмет і мета діяльності фермерське господарство- сімейно-трудове об`єднання осіб, що спільно ведуть сільськогосподарське виробництво, виступає як самостійний, економічно обґрунтований товаровиробник сільськогосподарської продукції. Фермерське господарство утворюється на землях, переданих йому в довічне користування з правом успадкування, рішенням виконкому. Відповідно до п.10 розділу І Статуту - членами ФГ вважаються: ОСОБА_5 і члени його сім`ї: ОСОБА_4 , його дружина; ОСОБА_2 , його син; ОСОБА_1 , його дочка та ОСОБА_3 , його онук, які користуються рівними правами в усій господарській, економічній і фінансовій діяльності, а також при відшкодуванні збитків і розподілі доходів.
28.08.1990 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб включено С(Ф)Г Сила , 27 січня 1994 року на підставі рішення виконавчого комітету районної ради народних депутатів №15, у формі приватної власності зареєстровано юридичну особу - селянське (фермерське) господарство Сила , ідентифікаційний код 23009972, керівник- ОСОБА_5 . Види діяльності С(Ф)Г Сила : м`ясне та молочне скотарство, свинарство, оптова торгівля недержавних організацій, крім споживчої кооперації, роздрібна торгівля недержавних організацій, крім споживчої кооперації, автомобільне господарство, виробництво будівельної цегли і керамічної черепиці. Дата включення до єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України - 02.06.1999 року, що вбачається із наданої суду довідки Харківського обласного управління статистики від 02.06.1999 року та детальної інформації про юридичну особу від 05.08.2019 року.
Згідно розпорядження голови Золочівської РДА Харківської області Алексейчука В. №122 від 17.04.2003 року членам ФГ Сила ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 передано безоплатно у приватну власність земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю) із земель, які були надані у постійне користування для ведення фермерського господарства на території Удянської сільської ради. Членам ФГ Сила замовити у землевпорядній організації виготовлення державних актів на право власності на землю. Контроль за виконанням розпорядження покладено на першого заступника голови райдержадміністрації А.П. Залєського .
Рішенням господарського суду Харківської області від 03.10.2006 року визнано право селянського (фермерського) господарства Сила в особі його членів: ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 (62220, Харківська область , Золочівський район, с. Уди , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , відомості про розрахункові рахунки відсутні) на отримання у спільну сумісну власність земельної ділянки загальною площею 31,05 га, згідно визначеної Удянською сільською радою Золочівського району Харківської області норми (6,21 га на одну людину). Рішення набрало законної сили, що вбачається із наданої суду належним чином завіреної копії рішення по справі №53/286-06.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 30.11.2006 року виправлено описку припущену в рішенні господарського суду Харківської області від 03.10.2006 року по справі ;53/286-06. Резолютивну частину рішення від 03.10.2006 року викладено в наступній редакції: визнати право селянського (фермерського) господарства Сила в особі його членів: ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 (62220, Харківська область , Золочівський район , с. Уди , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , відомості про розрахункові рахунки відсутні) на отримання у спільну сумісну власність земельної ділянки загальною площею 31,05 га, згідно визначеної Удянською сільською радою Золочівського району Харківської області норми (6,21 га на одну людину). Ухвала набрала законної сили, що вбачається із наданої суду належним чином завіреної копії ухвали суду по справі №53/286-06.
На виконання рішення господарського суду Харківської області від 03.10.2006 року розпорядженням голови Золочівської РДА Харківської області №552 від 23.11.2006 року членам ФГ Сила - ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 передано у спільну сумісну власність земельну ділянку загальною площею 31,05 га, із земель, які були надані в постійне користування фермерському господарству Сила для ведення фермерського господарства та розташовану за межами населених пунктів на території Удянської сільської ради. Рекомендовано голові ФГ Сила замовити в землевпорядній організації виготовлення правовстановлюючих документів на землю та дотримуватися прав та обов`язків землекористувачів відповідно до Земельного кодексу України.
16.11.2012 року між виконавцем ПП ОСОБА_13 з одного боку, та замовником ОСОБА_5 з іншого боку, було укладено договір №40 на виконання землевпорядних робіт. Предметом договору стало зобов`язання виконавця з дотриманням вимог законодавства виконати комплекс землевпорядних робіт по складанню проекту землеустрою організації земельних часток (паїв) членів ФГ Сила , розташованих на території Удянської сільської ради Золочівського району Харківської області, а зобов`язання замовника- прийняти та оплатити виконані роботи.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 , що вбачається із наданої суду належним чином завіреної копії свідоцтва про смерть серія НОМЕР_2 , виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Ізюму реєстраційної служби Ізюмського міськрайонного управління юстиції у Харківській області 14.07.2015 року.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_5 , що вбачається із наданої суду належним чином завіреної копії свідоцтва про смерть серія НОМЕР_3 , виданого Ізюмським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Харківській області 29.05.2018 року.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Стаття 1225 ЦК України встановлює, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно пункту "г" ч. 1 ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини. Захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється, в тому числі, шляхом визнання права, як передбачено п. 1 ч. 3 ст. 152 ЗК України.
Відповідно до ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Таким чином, після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відкрилася спадщина у вигляді права на оформлення у спільну сумісну власність земельної ділянки загальною площею 31,05 га згідно визначеної Удянською сільською радою Золочівського району Харківської області норми (6,21 га на одну людину), як члена С( Ф )Г Сила , на підставі рішення господарського суду Харківської області від 03.10.2006 року та розпорядження Золочівської районної державної адміністрації Харківської області №552 від 23.11.2006 року.
Відділом у Золочівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області за вих. №686/112-18 28.08.2018 року на запит адвоката Сівак В.Д. повідомлено, що земельна ділянка, яка знаходиться в користуванні ФГ Сила (код 23009972) на території Удянської сільської ради Золочівського району Харківської області використовується членами фермерського господарства за цільовим призначенням- для ведення фермерського господарства, площею 31,05 га, в тому числі ріллі 20,05 га, пасовищ 5,0 га, під господарськими шляхами і прогонами 1,0 га, лісових земель 3,0 га, ярів 2,0 га.
Згідно ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені в заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини, право на спадкування за законом одержують особи, визначені у ст. ст. 1261-1265 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 1226 ЦК України частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.
Статтею 1261 ЦК України встановлено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Статті 1268, 1269 ЦК України обумовлює порядок прийняття спадщини так спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього кодексу він не заявив про відмову від неї.
ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , що вбачається із наданої суду належним чином завіреної копії свідоцтва про народження ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_1 серія НОМЕР_4 , яка після реєстрації шлюбу з ОСОБА_14 , обрала прізвище чоловіка. В подальшому шлюб було розірвано, та видано відповідне свідоцтво про розірвання шлюбу серія НОМЕР_5 , однак дошлюбне прізвище позивачка не відновлювала.
На виконання ухвали про витребування доказів від 18.10.2018 року до суду надійшла належним чином завірена копія матеріалів спадкової справи №469/2017 заведеної після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 з якої вбачається, що із заявою про прийняття спадщини від 27.09.2017 року, після смерті останньої звернулася донька померлої - ОСОБА_1 , її заяву було зареєстровано в книзі обліку та реєстрації спадкових справ за №1016 29.09.2017 року. ОСОБА_1 була зареєстрована та проживала на день смерті спадкодавця за однією адресою: АДРЕСА_1 . Більше із заявами про прийняття спадщини чи відмову від неї ніхто не звертався, заповіти ОСОБА_4 не посвідчувалися, свідоцтва про право на спадщину не видавалися.
Постановою державного нотаріуса Ізюмської ДНК Харківської області Живолуп І.В. від 03.10.2017 року №2243/02-31 ОСОБА_1 відмовлено у видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 31,05 га, розташовану на території Удянської сільської ради Золочівського району Харківської області , після смерті її матері- ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , так як відсутнє право власності на вищевказану земельну ділянку і надати витяг з Держгеокадастру для оформлення спадщини неможливо.
За життя 17.11.2016 року ОСОБА_5 було складено заповіт, який на випадок своєї смерті зробив таке розпорядження: все належне йому майно, де б таке не було та з чого б воно не складалося, і все те, що буде належати йому на день смерті і на що він, згідно з законом, буде мати право, він заповів своїй дочці- ОСОБА_1 . Заповіт посвідчено секретарем Удянської сільської ради Золочівського району Харківської області Мигалевич В.А.
08.11.2018 року Золочівською ДНК Харківської області ОСОБА_1 повідомлено про те, що її заява про прийняття спадщини після ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , надійшла до нотаріальної контори 07.11.2018 року , вхідний №974/02-14, відкрита спадкова справа №421/2018.
Згідно інформації Удянського старостинського округу Золочівської селищної ради від 05.08.2019 року №14.11-01-06/189 вбачається, що згідно запису в по господарській книзі №8 за 2016-2020 роки, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , постійно мешкав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 . Разом з ним на день смерті за вказаною адресою не були зареєстровані громадяни.
Постановою державного нотаріуса Золочівської ДНК Харківської області Борисенко К.В. від 22.10.2019 року №2169/02-31 ОСОБА_1 відмовлено у видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом на частку земельної ділянки площею 31,05 га, розташовану на території Удянської сільської ради Золочівського району Харківської області , після смерті її батька- ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , так як у спадкоємця відсутні необхідні для видачі свідоцтва про право на спадщину документи.
Із досліджених в судовому засіданні доказів вбачається, що спадкодавці ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у визначений законом спосіб не набули права власності на земельну ділянку загальною площею 31,05 га згідно визначеної Удянською сільською радою Золочівського району Харківської області норми (6,21 га на одну людину), як члени Селянського (фермерського) господарства Сила , для ведення фермерського господарства, на підставі рішення Господарського суду Харківської області від 03.10.2006 року по справі №53/286-06, та розпорядження Золочівської РДА Харківської області №552 від 23.11.2006 року, оскільки не завершили процедуру її приватизації та не отримали правовстановлюючих документів, тому право на завершення приватизації і отримання правовстановлюючих документів на цю земельну ділянку входить до складу спадщини після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , яку прийняла позивач.
Визнання за позивачем права на завершення приватизації земельних ділянок не порушує права та інтереси інших осіб.
Оскільки право ОСОБА_1 на оформлення її спадкових прав на спадщину померлих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 порушено, то воно підлягає судовому захисту, а позов підлягає задоволенню.
Керуючись наведеними положеннями матеріального закону та ст., ст. 12,13,76,81,209,211,247,258,264,265,268,294, 315 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Золочівської селищної ради Харківської області, Золочівської РДА Харківської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ФГ "Сила", про визнання права на завершення приватизації та одержання правовстановлюючого документу в порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на завершення приватизації та одержання правовстановлюючого документу про право спільної сумісної власності на земельну ділянку загальною площею 31,05 га згідно визначеної Удянською сільською радою Золочівського району Харківської області норми (6,21 га на одну людину), як члена Селянського (фермерського) господарства Сила , для ведення фермерського господарства, на підставі рішення Господарського суду Харківської області від 03.10.2006 року по справі №53/286-06, та розпорядження Золочівської РДА Харківської області №552 від 23.11.2006 року, шляхом здійснення від імені ОСОБА_1 всіх дій пов`язаних з приватизацією та державною реєстрацією права власності на дану земельну ділянку.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , право на завершення приватизації та одержання правовстановлюючого документу про право спільної сумісної власності на земельну ділянку загальною площею 31,05 га згідно визначеної Удянською сільською радою Золочівського району Харківської області норми (6,21 га на одну людину), як члена Селянського (фермерського) господарства Сила , для ведення фермерського господарства, на підставі рішення Господарського суду Харківської області від 03.10.2006 року по справі №53/286-06, та розпорядження Золочівської РДА Харківської області №552 від 23.11.2006 року, шляхом здійснення від імені ОСОБА_1 всіх дій пов`язаних з приватизацією та державною реєстрацією права власності на дану земельну ділянку
Рішення може бути оскаржено через суд першої інстанції до Харківського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , рнокпп НОМЕР_6 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Золочівська селищна рада Харківської області, код ЄДРПОУ 25175462, юридична адреса: Харківська область, смт. Золочів, вул. Центральна, 13А, електронна адреса: zolsrada@ukr.net
Відповідач: Золочівська районна державна адміністрації Харківської області, код ЄДРПОУ 04059510, юридична адреса: Харківська область, смт. Золочів, пл. Слобожанська, 5.
Третя особа: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , рнокпп НОМЕР_7 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_5 .
Третя особа: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , рнокпп НОМЕР_8 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_6 .
Третя особа: селянське фермерське господарство Сила , код ЄДРПОУ 201312267, юридична адреса: Харківська область, Золочівський район, село Уди.
Суддя О. В.Чернова
Суд | Золочівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2019 |
Оприлюднено | 12.11.2019 |
Номер документу | 85521693 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Золочівський районний суд Харківської області
Чернова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні