Ухвала
від 11.11.2019 по справі 916/3271/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття та зупинення провадження у справі

"11" листопада 2019 р.м. Одеса Справа № 916/3271/19

Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І. , розглянувши матеріали вх. № 3228/19

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

до відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю Промтоварний ринок (67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт.Авангард, вул.Базова, 20, код ЄДРПОУ 20942626)

ВСТАНОВИВ:

04.11.2019р. ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю Промтоварний ринок , в якій просить суд:

1) визнати недійсними з моменту прийняття рішення загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю Промтоварний ринок (код ЄДРПОУ 20942626, місцезнаходження: 67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, 20), оформлені протоколом від 17 серпня 2006 року № 25;

2) визнати недійсними з моменту прийняття рішення загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю Промтоварний ринок (код ЄДРПОУ 20942626, місцезнаходження: 67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, 20), оформлені протоколом від 23 серпня 2006 року № 27;

3) визнати недійсним з моменту реєстрації статут товариства з обмеженою відповідальністю Промтоварний ринок в редакції, затвердженій рішенням загальних зборів учасників товариства, оформленим протоколом від 23 серпня 2006 року № 27, та зареєстрований державним реєстратором Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області 30 серпня 2006 року.

Також, просить суд стягнути з відповідача витрати по сплаті судового збору.

Приймаючи до уваги відсутність підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд, згідно до ст.176 ГПК України, вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 916/3271/19.

Відповідно до ст.12 Господарського процесуального кодексу України, в редакції Закону України від 03.10.2017р. №2147VІІІ, чинної з 15.12.2017р., господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно положень ст.ст. 12, 247 ГПК України, враховуючи заявлені вимоги, категорію та складність справи, суд дійшов висновку щодо розгляду справи № 916/3271/19 в порядку загального позовного провадження .

08.11.2019р. до Господарського суду Одеської області від ОСОБА_1 надійшло клопотання (вх.№ 2-5494/19), відповідно до якого останній просить суд залучити до участі у справі третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: товариство з обмеженою відповідальністю Капітал Фінанс М (65085, м. Одеса, вул. Самарська,33); товариство з обмеженою відповідальністю Севен Маркет (65026, м. Одеса, вул. Польський Узвіз, буд.11) та компанію КІТТЕП ЛІМІТЕД ( KITTEP LIMITED) ( Адріас (Adrias), 22, квартира/офіс (Flat/office) 11, Лікавітос (Lykavitos), Нікосія (Nicosia) 1070, Кіпр ( Cyprusi ).

В обгрунтування зазначеного клопотання ОСОБА_1 зазначає, що предметом спору у даній справі є визнання недійсним рішень загальних зборів учасників ТОВ Промтоварний ринок щодо зміни складу учасників ТОВ Промтоварний ринок , оформлених протоколами №25 від 17 серпня 2006 року, №27 від 23 серпня 2006 року, та, відповідно, визнання недійсним статуту ТОВ Промтоварний ринок в редакції, затвердженій рішенням загальних зборів учасників товариства, оформленим протоколом №27 від 23 серпня 2006 року, зареєстрований державним реєстратором Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області 30 серпня 2006 року.

У випадку задоволення позовних вимог, вказане судове рішення вплине на права та обов`язки інших учасників ТОВ Промринок , в частині можливого зміну розподілу часток у статутному капіталі ТОВ Промринок , може викликати необхідність вчинення певних дій майнового та/або немайнового характеру по відношенню до сторін у справі, проведення дій щодо перерахування розміру виплачених дивідендів, відшкодування збитків тощо.

ОСОБА_1 також зазначає, що на сьогодні, відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб фізичних осіб-піднриємців та громадських формувань вбачається, що учасниками ТОВ Промтоварний ринок є: Товариство з обмеженою відповідальністю Капітал Фінанс М - 313 390, 00 грн, або 28,49% статутного капіталу товариства; Компанія Кіттеп Лімітед - 307 340,00 грн. або 27,94% статутного капіталу товариства; товариство з обмеженою відповідальністю Севен Маркет - 479270,00 грн. або 43,57% статутного капіталу товариства.

Відповідно до ст.50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1005946765, сформованого судом, вбачається, що засновниками (учасниками) ТОВ Промтоварний ринок станом на 11.11.2019р. є: товариство з обмеженою відповідальністю Капітал Фінанс М ; товариство з обмеженою відповідальністю Севен Маркет та компанія КІТТЕП ЛІМІТЕД (KITTEP LIMITED).

З огляду на зазначене, суд доходить висновку, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки товариства з обмеженою відповідальністю Капітал Фінанс М ; товариства з обмеженою відповідальністю Севен Маркет та компанії КІТТЕП ЛІМІТЕД (KITTEP LIMITED), з огляду на що вважає за доцільне задовольнити клопотання ОСОБА_1 про залучення третіх осіб та залучити зазначених осіб до участі у справі, в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

При цьому, з метою належного повідомлення про час та місце розгляду даної справи компанії КІТТЕП ЛІМІТЕД (KITTEP LIMITED), яка є юридичною особою (суб`єктом господарювання) іноземної держави, а матеріали справи не містять відомостей щодо його офіційних представництв на території України, господарський суд вважає за необхідне направити компетентному органу Республіки Кіпр відповідне судове доручення.

Згідно ст. 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 367 ГПК України у разі, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

До таких міжнародних договорів відноситься Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, підписана в Гаазі 15.11.1965 року та ратифікована Верховною Радою України 01.12.2001 р.

Відповідно до ст. 1 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах - ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном. Ця Конвенція не застосовується, якщо адреса особи, якій необхідно вручити документ, невідома.

Згідно ст. 2 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

Положеннями ст. 3 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Статтею 7 Конвенції передбачено, що типові умови формуляру, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов`язково мають бути складені французькою або англійською мовами. Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави.

Порядок звернення суду України з дорученням за кордон визначено в розділі ІI Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 р. № 1092/5/54 (далі - Інструкція) зі змінами та доповненнями.

Відповідно до п. 2.1 розділу ІІ Інструкції (із змін. та доповнен.), у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави (п. 2.1.1).

Згідно п. 2.2.2. розділу ІІ Інструкції, у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном, цивільна справа, у зв`язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.

Також згідно п. 2.3 вищевказаної Інструкції доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи. Це окремо визначається судом України у дорученні.

Відповідне доручення про вручення складається судом у формі прохання згідно з додатком до Інструкції. Заповненню з урахуванням приписів пунктів 6.2.1 і 6.2.2 Інструкції підлягають дві частини формуляра: "Прохання" і "Короткий виклад документа".

Пунктом 6.6 Інструкції встановлено, що у разі, якщо документ підлягає врученню в іноземній державі відповідно до частини першої статті 5 Конвенції про вручення, він має бути складений або перекладений на офіційну мову або одну з офіційних мов запитуваної держави.

Згідно абз. 1 п. 6.7 Інструкції суд, чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.

У статті 2 Угоди між Україною та Республікою Кіпр про правову допомогу в цивільних справах від 06.09.2004 року, яка набула чинності 18.03.2006 р. зазначено, що Центральним органом з боку України є Міністерство юстиції України, а з боку Республіки Кіпр - Міністерство юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр.

Згідно з абзацом 15 пункту 8 роз`яснення Президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики розгляду справ за участю іноземних підприємств і організацій" від 31.05.2002 р. № 04-5/608 витрати, пов`язані з перекладом відповідних документів, а також з оплатою за вручення їх за кордоном згідно з цією Конвенцією, під час судового розгляду має нести заінтересована сторона. Після закінчення розгляду справи такі витрати розподіляються господарським судом на загальних підставах.

Також, суд зазначає, що відповідно до відомостей, що містяться на офіційному сайті HCCH за електронною адресою: https://www.hcch.net/en/states/autorities/details3/?aid=50, всі документи, які подаються у відповідності до будь-яких судових правил або у відповідності з будь-яким законом, подаються через суд після сплати збору в розмірі 21 євро. Сплата цього збору має бути здійснена банківським переказом на відповідні банківські реквізити Міністерства юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр. Оплата здійснюється банківським переказом до Міністерства юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр за наступними реквізитами: Bank Account Number: 6001017 - Ministry of Justice and Public Order IBAN: CY21 0010 0001 0000 0000 0600 1017 Swift Code: CBCYCY2N. Всі запити мають відповідати вищевказаним критеріям, в разі ненадходження відповідної сплати та ненадходження відповідної банківської квитанції про сплату вищевказаного збору, ці документи підлягають поверненню без виконання.

Таким чином, для забезпечення повідомлення компанії КІТТЕП ЛІМІТЕД (KITTEP LIMITED) про розгляд справи в порядку, передбаченому зазначеною Конвенцією, господарський суд вважає за необхідне покласти на позивача, як на зацікавлену особу обов`язок щодо надання до суду в строк до 28.11.2019 р. нотаріально засвідчених перекладів на англійську мову ухвали господарського суду Одеської області від 11.11.2019 р., позовної заяви з доданими до неї документами, а також доказів сплати 21 євро на вищевказаний рахунок Міністерства юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр.

Відповідно до ч. 4 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Так, у зв`язку з направленням господарським судом Одеської області компетентному органу іноземної держави судового доручення з метою належного повідомлення про час та місце розгляду даної справи третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - компанія КІТТЕП ЛІМІТЕД (KITTEP LIMITED), що є суб`єктом господарювання іноземної держави, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі № 916/3271/19 на строк до 18.05.2020 р.

Керуючись ст.ст. 12, 176, п. 4 ч. 1 ст. 228, 229, ст. ст. 367, 368, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1 . Прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у справі № 916/3271/19.

2 . Прийняти справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.

3. Клопотання позивача про залучення третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору (вх.№ 2-5494/19) - задовольнити.

4. Залучити до участі у справі №916/3271/19 третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: товариство з обмеженою відповідальністю Капітал Фінанс М (65085, м. Одеса, вул. Самарська,33, код ЄДРПОУ 37477013); товариство з обмеженою відповідальністю Севен Маркет (65026, м. Одеса, вул. Польський Узвіз, буд.11, код ЄДРПОУ 42851083) та компанію КІТТЕП ЛІМІТЕД ( KITTEP LIMITED) (Адріас (Adrias), 22, квартира/офіс (Flat/office) 11, Лікавітос (Lykavitos), Нікосія (Nicosia) 1070, Кіпр (Cyprusi).

5. Підготовче засідання призначити на "18" травня 2020 р. о 14:00.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою:

м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 10 (5 поверх), тел. 0(482)307-982.

6. Викликати сторони у підготовче засідання, яке призначено на "18" травня 2020 р. о 14:00.

7. Запропонувати відповідачу протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду подати до суду відзив на позовну заяву, оформлений відповідно до вимог ст.ст.165, 178 ГПК України; надіслати копію відзиву та доданих до нього доказів позивачу одночасно з надісланням відзиву до суду; відповідні докази надіслання надати до суду.

8. Запропонувати позивачу протягом 10 днів з дня отримання відзиву на позов надати відповідь на відзив, оформлену відповідно до вимог ст.ст.166, 184 ГПК України; надіслати копію відповіді на відзив та доданих до неї доказів відповідачу одночасно з надісланням відповіді суду; відповідні докази надіслання надати до суду.

9. Запропонувати відповідачу подати до суду протягом 10 днів з дня отримання відповіді на відзив, заперечення, оформлені відповідно до вимог ст.ст.167, 184 ГПК України, надіслати копію заперечень та доданих до них доказів позивачу одночасно з надісланням заперечень до суду; відповідні докази надіслання надати до суду.

10. Запропонувати третім особам надати до суду пояснення щодо позову, в порядку ст. 168 ГПК України.

11 .Звернутися до Міністерства юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр (125, Athalassas Avenue,1461, Strovolos,Nicosia-Cyprus) із судовим дорученням про вручення ухвали суду від 11.11.2019 р. та позовної заяви з доданими до неї документами - KITTEP LIMITED, Adrias, 22, Flat/office 11, Lykavitos, Nicosia 1070, Cyprusi.

12 . Зобов`язати ОСОБА_1 , в порядку ч. 2 ст. 172 ГПК України надіслати на адресу залучених третіх осіб - ТОВ Капітал Фінанс М та ТОВ Севен Маркет копії позовної заяви з доданими до неї документами, докази надіслання надати до суду

13 . Зобов`язати ОСОБА_1 в строк до 28.11.2019 р. подати до господарського суду Одеської області нотаріально засвідчены переклади на англійську мову ухвали господарського суду Одеської області від 11.11.2019 р. (два примірника), позовної заяви з доданими до неї документами та відповідний платіжний документ про переказ збору у розмірі 21 євро на банківські реквізити Міністерства юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр.

14. Зупинити провадження у справі № 916/3271/19 на строк до 18.05.2020 р.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її постановлення.

Суддя Ю.І. Мостепаненко

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.11.2019
Оприлюднено12.11.2019
Номер документу85551102
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3271/19

Ухвала від 12.11.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Мостепаненко Ю.І.

Ухвала від 12.11.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Мостепаненко Ю.І.

Ухвала від 18.05.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Мостепаненко Ю.І.

Ухвала від 18.05.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Мостепаненко Ю.І.

Ухвала від 11.11.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Мостепаненко Ю.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні