Ухвала
від 11.11.2019 по справі 463/9474/19
ЛИЧАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №463/9474/19

Провадження №2/463/1871/19

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

11 листопада 2019 року суддя Личаківського районного суду м.Львова Грицко Р.Р., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Житловий кооператив "Пасічний", Четверта Львівська державна нотаріальна контора про визнання права власності у порядку спадкування за законом,

в с т а н о в и в :

позивач звернулася в суд із позовною заявою до відповідача про визнання права власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Крім цього, просить суд звільнити позивача від сплати судового збору на підставі ст. 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір", оскільки хворіє та часто перебуває на лікуванні. На утриманні у неї перебуває малолітня дитина, з доходів отримує лише зарплату педагога.

Відповідно до вимог ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Відповідно до ч.ч.1,4 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Слід зазначити, що правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір .

Відповідно до абз.2 пп.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною ставкою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, до неї не долучено документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 800,0 гривень або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із ч. 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір , суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. Відповідно до частини першої цієї статті суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Позивач просить суд звільнити її від сплати судового збору. Клопотання обгрунтовує тим, що перебуває в скрутному матеріальному становищі, має на утриманні малолітню дитину, однак в підтвердження вказаних обставин долучає лише медичні документи.

Для вирішення питання про звільнення від сплати судового збору чи відстрочення сплати такого позивачу слід належними доказами довести, що вона фінансово неспроможна сплатити судовий збір, тобто у неї відсутні достатні доходи. Таким доказом є довідка територіального органу Державної податкової служби про доходи за попередній календарний рік.

Крім цього, у позовній заяві відсутня повна інформація щодо найменування сторін, а саме відсутній реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі).

Також, відсутня інформація про ідентифікаційний код юридичних осіб в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України третіх осіб.

Позивачем не вказано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Крім цього, відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Однак, із копій позовної заяви та їх додатків вбачається, що позивач не долучила додатки позовної заяви для кожного із третіх осіб, а додатки для відповідача є неповними, що не відповідає вказаним вище вимогам закону.

Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищезазначені недоліки позовної заяви, вважаю за необхідне залишити таку без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання ухвали для їх усунення, які слід усунути наступним чином, а саме:

- подати позовну заяву відповідно до вимог п.п.2, 8 ч.3 ст.175 ЦПК України та її копію для відповідача та двох третіх осіб;

- долучити документ про сплату судового збору у розмірі 800,0 гривень або належні документи щодо звільнення від сплати судового збору;

- подати копії додатків до позовної заяви, оформлених у встановленому законом порядку та відповідно до кількості сторін;

- зазначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

Суд роз`яснює, що вказані недоліки позовної заяви слід усунути у визначений судом строк та попереджає, що у протилежному випадку, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -

п о с т а н о в и в :

позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Житловий ІНФОРМАЦІЯ_2 "Пасічний", Четверта Львівська державна нотаріальна контора про визнання права власності у порядку спадкування за законом - залишити без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

Попередити позивача, що у випадку неусунення нею зазначених недоліків у встановлений судом строк така буде визнана неподаною та повернута їй.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає.

Повне найменування (ім`я) учасників справи та їх місце проживання (місцеперебування):

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - інформація відсутня.

Третя особа: Житловий кооператив "Пасічний", місцезнаходження: м.Львів, вул. Пасічна, 62А, код ЄДРПОУ - інформація відсутня.

Третя особа: Четверта Львівська державна нотаріальна контора, місцезнаходження: м.Львів, вул. Зелена, 2, код ЄДРПОУ - інформація відсутня.

Суддя Р.Р.Грицко

СудЛичаківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення11.11.2019
Оприлюднено13.11.2019
Номер документу85551691
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —463/9474/19

Рішення від 06.04.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

Рішення від 06.04.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

Ухвала від 24.02.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

Ухвала від 25.01.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

Ухвала від 03.11.2020

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

Ухвала від 25.02.2020

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

Ухвала від 16.01.2020

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

Ухвала від 19.12.2019

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

Ухвала від 09.12.2019

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

Ухвала від 11.11.2019

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Грицко Р. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні