Ухвала
від 12.11.2019 по справі 914/468/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

12.11.2019 р. Справа № 914/468/19

Господарський суд Львівської області у складі судді Морозюка А.Я., за участю секретаря Бенко В.М.

розглянувши матеріали за позовом: Приватного підприємства «Наттекс» , с. Волиця-Гніздичівська, Жидачівського району Львівської області

до відповідача: Фірми « Nattex Germany e.K.» (Фірма «Наттекс Джермані е.К.» ), AuracherWeg 5A, Weinberg (Aurach), Freistaat Bayern, 91589, Aurach, Bundesrespublik Deutschland (Вайнберг (Аурах) вул. Аурахервег, 5 А, Баварія, Федеративна Республіка Німеччина)

про стягнення 1 791,87 євро (що еквівалентно 54 790 грн. 53 коп.)

за участі представників:

від позивача: Рісний М.Б. - адвокат

від відповідача: не з`явився

ВСТАНОВИВ:

Позов заявлено Приватним підприємством «Наттекс» до Фірми « Nattex Germany e.K.» (Фірма «Наттекс Джермані ОСОБА_1 . К.» ) про стягнення 1 791,87 євро (з яких: основний борг - 1751,00 євро, 3% річних - 40,87 євро за період з 25.05.2018 р. по 04.03.2019 р.), що еквівалентно 54 790,53 грн.

Ухвалою суду від 08.04.2019 р. (після усунення позивачем недоліків на виконання ухвали суду від 19.03.2019 р. про залишення позовної заяви без руху) позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 07.05.2019 р., встановлено сторонам строк для подання відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення.

Ухвалою від 07.05.2019 р. суд серед іншого ухвалив: звернутися до Центрального органу Німеччини - Bundesministerium der Justiz und fur Verbraucherschutz (MohrenstraВe 37, 10117 Berlin) з проханням про вручення Company « Nattex Germany e.K.» судових/позасудових документів у справі №914/468/19. Зупинити провадження у справі №914/468/19 до надходження відповіді від Центрального органу Німеччини - Bundesministerium der Justiz und fur Verbraucherschutz щодо виконання судового прохання (доручення) у справі №914/468/19. Розгляд справи в підготовчому засіданні призначити на 12.11.2019 р.

04.10.2019 р. судом отримано супровідний лист Головного територіального управління юстиції у Львівській області від 26.09.2019р. вих. №Ін.12729/0/1-19/07-05 яким повернуто матеріали судового доручення про вручення судових/позасудових документів, в т.ч. у справі №914/468/19, без виконання із зазначенням порядку його надсилання з врахуванням специфіки системи судоустрою Федеративної Республіки Німеччина.

Ухвалою від 12.11.2019 р., з метою приведення у відповідність матеріалів судового доручення згідно з порядком, встановленим Конвенцією 1965 року та повторного надсилання доручення безпосередньо до Центрального органу Федеративної Республіки Німеччина, суд дійшов висновку про необхідність поновлення провадження у справі №914/468/19.

Представник позивача в судовому засіданні 12.11.2019 р. позовні вимоги підтримав.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання - Фірма « Nattex Germany e.K.» , місце знаходження Вайнберг (Аурах), Баварія, Федеративна Республіка Німеччина. Позивачем не надано доказів наявності у відповідача представника в Україні.

У зв`язку з наведеним, суд зазначає наступне.

Згідно ч. 1 ст. 365 ГПК України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Статтею 367 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Оскільки наразі між Україною та Німеччиною не укладено окремого міжнародного договору про надання правової допомоги (в т.ч. договору, який би регулював порядок виконання судових доручень), порядок передачі судових та позасудових документів для вручення в Німеччині (місцезнаходження відповідача) регламентується Конвенцією про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 15.11.1965 р.), яка набула чинності для України 01.12.2001 р. та підписантом якої являється також Німеччина.

У відповідності до ст. 1 Конвенції, ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Статтями 2-3 Конвенції, визначено, що кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом. Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.

В силу приписів ст. 6 Конвенції, Центральний Орган запитуваної Держави або будь-який орган, який вона може призначити для цього, складає підтвердження відповідно до формуляра, доданого до цієї Конвенції. У підтвердженні підтверджується факт вручення документу і зазначається спосіб, місце та дату вручення, а також особа, якій документ було вручено. Якщо документ не був вручений, в підтвердженні зазначаються причини, які перешкодили врученню. Запитуючий орган може вимагати, щоб підтвердження, яке було складене не Центральним Органом або судовим органом, було скріплено підписом представника одного з цих органів. Підтвердження направляється безпосередньо запитуючому органу.

Згідно ст. 17 Конвенції, позасудові документи, видані органами влади та судовими працівниками однієї Договірної Держави можуть бути передані з метою вручення в іншу Договірну Державу способами та відповідно до положень цієї Конвенції.

За приписами ст. 18 Конвенції, кожна Договірна Держава може призначити інші органи влади на додаток до Центрального Органу і визначити обсяг їх компетенції. Запитуючий орган, однак, в будь-якому випадку має право звернутися з проханням безпосередньо до Центрального Органу.

Згідно з п. 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2008 № 1092/5/54, суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального Органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.

Як було з`ясовано судом, згідно інформації, розміщеної на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права http://www.hcch.net , Центральним органом Німеччини є Bundesministerium der Justiz und fur Verbraucherschutz (Федеральне міністерство юстиції та захисту прав споживачів), який знаходиться за адресою: Mohrenstrasse 37, 10117 Berlin (Мохренштрассе 37, 10117 Берлін).

Відтак судом було винесено ухвалу від 07.05.2019 р., якою серед іншого було ухвалено: звернутися до Центрального органу Німеччини - Bundesministerium der Justiz und fur Verbraucherschutz (Mohrenstrasse 37, 10117 Berlin) з проханням про вручення Company « Nattex Germany e.K.» судових/позасудових документів у справі №914/468/19.

Проте супровідним листом від 26.09.2019р. вих. №Ін.12729/0/1-19/07-05(отримано 04.10.2019 р.) Головне територіальне управління юстиції у Львівській області повернуло до Господарського суду Львівської області матеріали прохання про вручення судових/позасудових документів у справі №914/468/19 без виконання з огляду на надіслання такого доручення не до компетентного органу запитуваної держави-учасниці Федеративної Республіки Німеччина, при цьому зазначило про джерело розміщення переліку усіх Центральних органів Федеративної Республіки Німеччина, визначених для виконання Конвенції 1965 року. До вказаного листа долучено таблицю із зазначенням назв земель та контактної інформації центральних органів кожної з них у відповідності до специфіки системи судоустрою Федеративної Республіки Німеччина.

Як вбачається із доданої до супровідного листа таблиці, компетентним органом запитуваної держави - Федеративної Республіки Німеччина на території землі Баварія є Prаsidentin des Oberlandesgerichts Munchen (Prielmayerstrasse 5, 80097 АДРЕСА_1 , German).

Таким чином, з огляду на необхідність вручення процесуальних документів відповідачу по справі, з метою забезпечення реалізації принципів змагальності та рівності перед законом і судом, суд вважає за необхідне звернутися до Центрального органу відповідної запитуваної Держави - Федеративної Республіки Німеччина на території землі Баварія - Prаsidentin des Oberlandesgerichts Munchen (Prielmayerstrasse 5, 80097 Munchen, German) з проханням про вручення судових/позасудових документів Company « Nattex Germany e.K.» .

Відповідно до ч. 3 ст. 5 Конвенції, якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.

Разом з тим, у п. 2.3. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008р. №1092/5/54 визначено, що документи що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.

З огляду на те, що відповідач - Company « Nattex Germany e.K.» є резидентом Федеративної Республіки Німеччина, відтак документи, які підлягають врученню, слід перекладати німецькою мовою.

Частина 2 ст.15 Конвенції визначає, що кожна Договірна Держава може заявити, що суддя незалежно від положень частини першої цієї статті може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією, b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців, c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 229 ГПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Враховуючи необхідність належного повідомлення відповідача про перебування даної справи в провадженні Господарського суду Львівської області, з`ясування позиції останнього з приводу заявленого позову, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до надходження відповіді від Центрального органу Німеччини на території землі Баварія щодо результатів виконання судового прохання (доручення).

Керуючись ст. ст. 177, 182, 228, 229, 234, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1 . Звернутися до Центрального органу Німеччини на території землі Баварія - Prаsidentin des Oberlandesgerichts Munchen (Prielmayerstrasse 5, 80097 ІНФОРМАЦІЯ_1 , German) з проханням про вручення Company « Nattex Germany e.K.» (AuracherWeg 5A, Weinberg (Aurach), Freistaat Bayern, 91589, Aurach, Bundesrespublik Deutschland (Вайнберг (Аурах) вул. Аурахервег, 5 А, Баварія, Федеративна Республіка Німеччина) судових/позасудових документів у справі №914/468/19.

2. Зупинити провадження у справі №914/468/19 до надходження відповіді від Центрального органу Німеччини на території землі Баварія - Prаsidentin des Oberlandesgerichts Munchen щодо виконання судового прохання (доручення) у справі №914/468/19.

3. Зобов`язати Приватне підприємство «Наттекс» у строк до 01.12.2019 р. надати суду копії наступних документів (з нотаріально засвідченим перекладом на німецьку мову):

- ухвали Господарського суду Львівської області про поновлення провадження у справі від 12.11.2019 р. у справі №914/468/19 (3 примірника);

- ухвали Господарського суду Львівської області про зупинення провадження у справі від 12.11.2019. у справі №914/468/19 (3 примірники);

- прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів з додатками та підтвердження про вручення/не вручення документів (2 примірники);

- підтвердження про вручення/не вручення документів (2 примірники);

- короткий виклад документа, що підлягає врученню (2 примірники).

4. Роз`яснити відповідачу про необхідність подання до 19.05.2020 р. письмового відзиву (заперечення) на позовну заяву із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем та документи, що підтверджують надання відзиву і доданих до нього доказів позивачу (чи іншим учасникам справи).

5. Розгляд справи в підготовчому засіданні призначити на 19.05.2020 р. на 15:00 год. У разі, якщо виклик (повідомлення) не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 02.06.2020 р. о 15:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області (79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128).

6. Явка представників сторін в судове засідання обов`язкова.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена в порядку, передбаченому ст.ст. 255, 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.

Повний текст ухвали складено та підписано 14.11.2019 р.

Суддя Морозюк А.Я.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення12.11.2019
Оприлюднено14.11.2019
Номер документу85616974
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/468/19

Рішення від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 19.05.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 19.05.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 12.11.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 12.11.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 07.05.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 08.04.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 19.03.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні