Постанова
від 14.11.2019 по справі 672/824/19
ЯРМОЛИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Справа № 672/824/19

1-кп/689/133/19

УХВАЛА

14 листопада 2019 року смт. Ярмолинці

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області:

у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,

з участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Ярмолинці кримінальне провадження, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019240120000101 від 26.04.2019р. по обвинуваченню:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця

м. Тернопіль, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, з професійно-технічною освітою, до затримання працюючого помічником комбайнера в ТОВ «Агрофірма ім. В.Д. Слободяна», раніше судимого 28.04.2011 за ч. 2 ст. 289 КК України із застосуванням ст. 69 КК України до 4 років позбавлення волі, звільненим від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком на 2 роки, 12.03.2012 за ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 289 КК України, на підставі ст. 71 КК України до 5 років 1 місяця позбавлення волі без конфіскації майна, 05.07.2012 за ч. 2 ст.289 КК України, на підставі ст. 71 КК України до 6 років позбавленні волі без конфіскації майна, 12.10.2017 звільнений з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання.

у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 162; ч. 3 ст. 185; ч. 2 ст. 289 КК України,

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця та жителя АДРЕСА_2 , працюючого по найму різноробочим на будівництві в м. Хмельницькому, неодруженого, раніше не судимого,

у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185; ч. 2 ст. 289 КК України,

встановив:

В провадженніЯрмолинецького районногосуду Хмельницькоїобласті перебуваєкримінальне провадження, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019240120000101від 26.04.2019р.по обвинуваченню ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 162; ч. 3 ст. 185; ч. 2 ст. 289 КК України.

12 листопада 2019 року в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 подав до суду клопотання, в якому зазначив, що він потребує термінової медичної допомоги у зв`язку із незрощеним переломом правого передпліччя, тому потрібно провести рентген-обстеження та проконсультуватися з лікарем травматологом. Його тривалий час турбують сильні болі в правій руці, оскільки у руці стоїть шпиця, яка з`єднує кістку з ліктем та передпліччям.

В судовому засіданні ОСОБА_4 підтримав своє клопотання. Суду пояснив, що 2017-2018 роках він переніс 2 операції на передпліччі: одну проводили в м. Городок, а іншу в м. Тернополі. Останній раз звертався за медичною допомогою в медичну частину Хмельницького слідчого ізолятора 8 листопада 2019 року, однак йому було запропоновано лише анальгетики.

Захисник ОСОБА_6 не заперечив проти задоволення клопотання його підзахисного та надав до суду копії медичних документів свого підзахисного.

Обвинувачений ОСОБА_5 просив суд задоволити клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 .

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до висновку, що клопотання слід задоволити.

Відповідно до припису статті 49 Конституції України кожному громадянину гарантоване право на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров`я медична допомога надається безоплатно.

Згідно п. 72 Рішення Європейського суду з прав людини від 18 грудня 2008 року у справі «Ухань проти України» держава має забезпечити належний захист здоров`я ув`язнених, зокрема шляхом надання необхідної медичної допомоги.

У відповідності до приписів ст. 11 Закону України «Про попереднє ув`язнення» та ст. ст. 6, 39, 72 Основ законодавства України про охорону здоров`я передбачено, що особи, узяті під варту, мають право на надання їм медичної допомоги.

Пунктом 2.3. Порядку взаємодії закладів охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров`я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту, затвердженого Міністерством юстиції України, Міністерством охорони здоров`я України 10 лютого 2012 року № 239/5/104, передбачено, що медичне обстеження осіб, узятих під варту, здійснюється у разі їх звернення зі скаргою на стан здоров`я за ініціативою лікаря медичної частини СІЗО або адміністрацією СІЗО. Під час медичного обстеження особи, узятої під варту, з метою встановлення діагнозу лікар медичної частини СІЗО використовує дані анамнезу, медичної документації, яка долучена до особової справи, результати огляду, дані лабораторних, рентгенологічних і функціональних методів дослідження. За необхідності керівництво СІЗО подає запит до закладу охорони здоров`я, який надавав медичну допомогу особі, узятій під варту, щодо результатів диспансерного, амбулаторного, стаціонарного нагляду або лікування. У випадках, коли лікарі медичної частини СІЗО не можуть самостійно встановити діагноз, начальник медичної частини СІЗО подає запит до керівництва СІЗО щодо направлення хворого на лікування до обраного закладу охорони здоров`я з орієнтованого переліку або залучення відповідного лікаря-фахівця закладу охорони здоров`я. Керівництво СІЗО забезпечує допуск відповідного лікаря-фахівця чи направлення хворого на лікування до обраного начальником медичної частини СІЗО закладу охорони здоров`я з орієнтованого переліку.

А пунктами 2.7., 2.8. цього Порядку передбачено, що у разі необхідності в додаткових лабораторних обстеженнях, які не можуть бути проведені в медичних частинах СІЗО (наявним обладнанням, лабораторіями та обсягом медико-санітарної допомоги не передбачено проведення цих обстежень), вони проводяться на базі закладів охорони здоров`я з орієнтовного переліку. Про необхідність проведення обстеження, яке потребує вивезення особи, узятої під варту, до закладу охорони здоров`я, лікар медичної частини СІЗО готує медичну довідку про стан її здоров`я та запит до керівництва СІЗО. Керівництво СІЗО забезпечує своєчасне направлення особи, узятої під варту, на обстеження до обраного лікарем медичної частини СІЗО закладу охорони здоров`я з орієнтовного переліку. Якщо за результатами огляду чи обстеження особи, узятої під варту, встановлено, що вона потребує надання медичної допомоги у закладі охорони здоров`я з орієнтовного переліку, лікар медичної частини СІЗО готує медичну довідку про стан здоров`я особи, узятої під варту, та звертається із запитом до керівництва СІЗО. Керівництво СІЗО забезпечує перевезення особи, узятої під варту, до закладу охорони здоров`я з орієнтованого переліку та направляє довідку про стан здоров`я особи, узятої під варту, органу або особі, в провадженні яких знаходиться кримінальна справа цієї особи. Керівництво СІЗО організовує та забезпечує цілодобову охорону особи, узятої під варту, під час лікування у закладах охорони здоров`я відповідно до вимог нормативно-правових актів Міністерства юстиції, Міністерства охорони здоров`я.

Враховуючи вищенаведене, з метою недопущення порушення прав обвинуваченого на отримання необхідної та достатньої медичної допомоги (проведення рентгенологічного обстеження, консультації лікаря-травматолога тощо), а також гарантування на участь обвинуваченого в судовому засіданні під час розгляду кримінального провадження, суд вважає за необхідне зобов`язати Хмельницьку міську медичну частину Філії ДУ «Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України» в Хмельницькій області забезпечити обвинуваченому ОСОБА_4 термінове проведення необхідного медичного обстеження та лікування.

На підставі викладеного, керуючись ст. 372 КПК України,

постановив:

Зобов`язати Хмельницькуміську медичнучастину ФіліїДержавної Установи«Центр охорониздоров`я Державноїкримінально-виконавчоїслужби України»в Хмельницькійобласті забезпечитиобвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , термінове проведення необхідного медичного обстеження та лікування.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудЯрмолинецький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення14.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85642852
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом

Судовий реєстр по справі —672/824/19

Ухвала від 08.02.2022

Кримінальне

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Кульбаба А. В.

Постанова від 05.08.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 17.05.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 13.04.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 13.04.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 09.03.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 01.03.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Постанова від 15.02.2021

Кримінальне

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Кульбаба А. В.

Ухвала від 04.01.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 30.11.2020

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Бережний С. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні