Ухвала
від 18.11.2019 по справі 133/3028/19
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 133/3028/19

УХВАЛА

18.11.2019

Слідчий суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області, ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянула клопотання слідчого СВ Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, капітана поліції ОСОБА_3 , погоджено з прокурором, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності установи в кримінальному провадженні № 42019021160000029, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.10.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 367 КК України,-

ВСТАНОВИЛА:

Слідчий Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, ОСОБА_3 , за згодою з прокурором, звернулась до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності установи в кримінальному провадженні № 42019021160000029, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.10.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 367 КК України.

Слідчий просить надати дозвіл Управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області на проведення протягом 15 робочих днів позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ревізії Козятинського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу І-Ш ступенів «Школа-інтернат-гімназія» ім. В.М.Підгорбунського (ЄДРПОУ 20087948), юридична адреса: 22100, вул.Ярослава Мудрого, 168, с.Сигнал Козятинського району Вінницької області) під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні №№42019021160000029 від 29.10.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.367 КК України.,

Просить доручити Управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області під час позапланової виїзної ревізії дослідити наступні питання:

1.1.обґрунтованість і законність використання бюджетних коштів на придбання продуктів харчування, стан їх збереження та використання;

1.2.обґрунтованість і законність використання бюджетних коштів на придбання м`якого інвентарю та одягу, стан їх збереження та використання;

1.3.обґрунтованість і законність використання бюджетних коштів на придбання медикаментів та виробів медичного призначення, стан їх збереження та використання;

1.4.відповідність штатного розпису реальним потребам навчального закладу, законність використання бюджетних коштів на оплату праці:

1.5.обґрунтованість і законність використання бюджетних коштів на капітальні видатки (капітальний ремонт, реконструкцію, придбання активів, тощо).

Зобов`язати Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провести позапланову виїзну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності за період часу з 01.01.2018 по 29.19.2019, упродовж 15 робочих днів з дня одержання ухвали суду, та надати матеріали про результати її проведення у слідче відділення Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області.

Слідчий посилається на те, що впродовж червня жовтня 2019 року керівництвом Козятинського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу І-Ш ступенів «Школа-інтернат-гімназія» ім.В.М.Підгорбунського, після розформування інтернатної групи, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків, не вжито вчасно заходів щодо внесення змін до установчих документів та коригування кошторису навчального закладу, внаслідок зазначеної бездіяльності керівництва Козятинського ЗНВК І-Ш ступенів «Школа-інтернат-гімназія» ім. В.М.Підгорбунського зайво витрачені бюджетні кошти, виділені з місцевого бюджету Козятинського району Вінницької області в 2019 році для потреб навчального закладу.

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення 29.10.2019 прокурором Козятинського відділу Калинівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019021160000029 з попередньою кваліфікацією ст.367 ч.1 КК України.

Таким чином, в даних матеріалах вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України - службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб.

В ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню встановлено, що згідно отриманої інформації, яка надійшла від представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у центральних областях ОСОБА_5 , на підставі проведеного моніторингу дотримання конституційних прав і свобод громадян, в тому числі закладах інституційного догляду до яких, крім інших, відносяться загальноосвітні школи інтернати. Рішенням 12 сесії 5 скликання Козятинської районної ради від 12.10.2007 року створено Козятинський загальноосвітній навчально-виховний комплекс І-Ш ступенів «Школа-інтернат-гімназія» ім.В.М.Підгорбунського. Головним завданням загальноосвітньої школи-інтернату І-Ш ступенів є утримання, виховання та навчання дітей, які потребують соціальної допомоги (не мають необхідних умов для виховання та навчання у сім`ї), розвиток їх природних здібностей, формування соціально зрілої особистості. Однак, під час візиту представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у центральних областях ОСОБА_5 до даного закладу встановлено, що його функціонування за інтернат ним профілем з початку 2019-2020 навчального року фактично припинено без зміни його юридичного статусу, натомість функціонує без належного оформлення та відповідної реєстрації школа-гімназія з дошкільним відділенням, а єдина група дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, розформована, в гуртожитку, де вони проживали, розташований дошкільний заклад.

Виявлений факт свідчить про незабезпечення належного соціального супроводу сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини в територіальних громадах області, закладами освіти, соціальними службами органів влади, порушення гарантованого державою права дітей га освіту та матеріальне забезпечення, що включає належні умови проживання та харчування, та про протиправність діянь посадових осіб школи-інтернату, Козятинської районної державної адміністрації та районної ради.

Повідомлення про підозру у даному кримінальному провадженні не оголошувалося.

Враховуючи,що підчас досудовогорозслідування необхіднодослідити питання,які стосуютьсяфінансово-господарськоїдіяльності, пов`язаноїз використаннямбюджетних коштів,а саме:законності іобґрунтованості витрачаннябюджетних коштівдля придбанняпродуктів харчування,медикаментів тавиробів медичногопризначення,одягу там`якого інвентарю,стану їхзбереження;використання коштівспеціального фондукошторису,за напрямкамивизначеними згіднозаконодавства;використання бюджетнихкоштів накапітальні видатки(капітальнийремонт,реконструкція,придбання активів,тощо).Для дослідженнязазначених питаньвиникла необхідністьу проведенні позаплановоїревізії фінансово-господарськоїдіяльності Козятинськогозагальноосвітнього навчально-виховногокомплексу І-Шступенів «Школа-інтернат-гімназія»ім.В.М.Підгорбунського(ЄДРПОУ20087948),юридична адреса:22100,вул.Ярослава Мудрого,168,с.Сигнал Козятинськогорайону Вінницькоїобласті, заперіод з01.01.2018по 29.10.2019.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та спільним наказом Головного контрольно-ревізійного управління, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19.10.2006 року № 346/1025/685/53 «Про затвердження порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, органами внутрішніх справ і Служби безпеки України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 року за № 1166/13040.

Слідчий в судове засідання не з`явився,хоча повідомлявся про місце та час його розгляду, проте до суду надіслав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримує. Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України, його неявка не є перешкодою для розгляду клопотання.

Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів на підставі ч.4 ст. 107 КПК України не здійснювалося.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Кримінальний процесуальний кодекс Українизобов`язує прокурора, керівника органу досудового розслідування, слідчого всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

Повнота дослідження кримінального провадження означає встановлення всього кола фактичних обставин, що можуть суттєво вплинути на рішення у кримінальному провадженні; використання такої сукупності доказів, яка обґрунтовує зроблені висновки як такі, що не залишають місця сумнівам.

Відповідно до ч.1ст. 370 КПК України,судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.

Частина 2 даної статті вказує, що законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом (КПК України).

Відповідно до вимог п.18ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченомуКПК, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. Тобто, за змістом вказаної норми однією з головних функцій слідчого судді є насамперед здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів учасників кримінального провадження під час досудового розслідування.

Згідно вимог ч. 3ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом (КПК України). Тобто, враховуючи сферу дії принципу диспозитивності, процесуальний закон чітко зазначає у який спосіб суд, слідчий суддя вирішують питання. Таким чином, слідчий суддя має вирішувати питання, які віднесені до його повноважень процесуальним законом і саме в спосіб, передбачений процесуальними нормами.

Відповідно до ч. 7, 8ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XIIпозапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

В силу вимог ст.ст.36,40 КПК України, прокурор, слідчий за погодженням із прокурором має право звертатися до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій. Поряд з цим, згідно з положеннями статей131,132 КПК України, до повноважень слідчого судді входить застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Заходами забезпечення кримінального провадження є:1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; 2) накладення грошового стягнення; 3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; 4) відсторонення від посади; 5) тимчасовий доступ до речей і документів; 6) тимчасове вилучення майна; 7) арешт майна; 8) затримання особи; 9) запобіжні заходи.КПК Українине передбачає такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як надання слідчим суддею дозволу на проведення (призначення) позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності підприємств, чи інших суб`єктів господарювання.

Разом з тим, положенняКПК Українине відносять до компетенції слідчого судді вирішення питання щодо надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,ст. 132 КПК Українине передбачає такого заходу кримінального провадження, не регламентує порядок розгляду таких клопотань, обсяг доказування при розгляді такого клопотання, критерії, за якими слідчий суддя повинен визначати достатність підстав для надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії. ПоложеннямиКПК Українине передбачено повноважень слідчого судді призначати таку ревізію.

Крім того,главою 20 КПК Українивизначено вичерпний перелік слідчих (розшукових) дій, з дозволом на проведення яких слідчий за погодженням з прокурором або прокурор можуть звернутись до слідчого судді.

При цьому, клопотання про призначення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності установи не входить до переліку слідчих (розшукових) дій, які визначені вглаві 20 КПК України.

Так, призначення позапланової виїзної ревізії не є ні слідчою (розшуковою) дією, ні заходом забезпечення кримінального провадження, з клопотаннями про проведення яких вправі звертатись слідчий за погодженням з прокурором або прокурор до слідчого судді.

Відповідно дост. 19 Конституції України,органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Таким чином, враховуючи, щоКримінальний процесуальний кодекс Українимістить вичерпний перелік слідчих і процесуальних дій, дозвіл на проведення яких надається слідчим суддею у передбаченому ним порядку, і в цьому переліку не закріплено повноважень слідчого судді на призначення позапланових виїзних ревізій суб`єктів господарської діяльності, тому слідчий суддя вважає за необхідне в задоволенні клопотання відмовити.

На підставі наведеного, та керуючись ст.ст.22,93,309,372 КПК України, -

УХВАЛИЛА:

В задоволенні клопотання слідчого Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, капітана поліції ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності установи в кримінальному провадженні № 42019021160000029, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.10.2019, відмовити.

Ухвала слідчого судді остаточна, оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: підпис ОСОБА_1

З оригіналом вірно.

Слідчий суддя - Секретар -

Дата документу 18.11.2019

СудКозятинський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення18.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85682941
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —133/3028/19

Ухвала від 15.01.2020

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

Ухвала від 18.11.2019

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні