Справа № 752/19209/19
Провадження по справі № 1-кс/752/9155/19
У Х В А Л А
04.10.2019 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, розглянувши внесене в кримінальному провадженні № 12019100000000986 від 28.08.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України, клопотання подане старшим слідчимслідчого управлінняГоловного управлінняНаціональної поліціїу м.Києві капітанполіції ОСОБА_3 погоджене прокуроромвідділу прокуратуриміста Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з вилученням належно завірених копій, подане в порядку глави 15 Кримінального процесуального кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
до провадження слідчого судді Голосіївського районного суду м.Києва надійшло клопотання внесене в кримінальному провадженні № 12019100000000986 від 28.08.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України, клопотання подане старшим слідчимслідчого управлінняГоловного управлінняНаціональної поліціїу м.Києві капітанполіції ОСОБА_3 погоджене прокуроромвідділу прокуратуриміста Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » , з вилученням належно завірених копій, задовольнити.
В обґрунтування заявлених вимог, слідчий зазначив, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12019100000000986 від 28.08.2019, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України.
Встановлено, що в серпні 2019 року невстановлені особи, шляхом відправлення на електрону поштову адресу « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), повідомлення із відповідним шкідливим програмним забезпеченням, не санкціоновано отримали доступ до електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів) та системи клієнт-банку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), банківський рахунок якого відкрито у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (рахунок № НОМЕР_2 , міжнародний номер банківського рахунку ІВАN НОМЕР_3 ).
Несанкціонований доступ до електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів) та системи клієнт-банку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) здійснено, використавши ІР-адресу « НОМЕР_4 » (провайдер ПП « ОСОБА_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , керівник ОСОБА_6 , веб-сайт ІНФОРМАЦІЯ_5 ).
22.08.2019 невстановлені особи, маючи несанкціонований доступ до системи клієнт-банку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), використовуючи ІР-адресу « НОМЕР_4 », незаконно перерахували грошові кошти загальною сумою 298 465, 54 грн. з рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) № НОМЕР_2 відкритого у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на банківські рахунки фізичної особи: ОСОБА_7 , іпн. НОМЕР_6 , які відкриті у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (« ІНФОРМАЦІЯ_7 », м. Київ, код банку НОМЕР_7 , номер банківської карти НОМЕР_8 ) та АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (м. Київ, код банку НОМЕР_9 , номер банківського рахунку НОМЕР_10 ).
Проведеними заходами встановлено особу на банківські рахунки, якої несанкціоновано перераховано грошові кошти ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , паспорт громадянина України НОМЕР_11 , виданий 28.04.2006 Вишгородським РВ ГУ МВС України в Київській області, ІПН НОМЕР_6 . Проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Звертаючись з зазначеним клопотанням слідчий просив розглянути його за відсутності службових осіб ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " з метою унеможливлення останніми завчасного знищення або переховування документів, до яких просить надати тимчасовий доступ, що було прийнято до уваги, а тому судовий виклик останніх не здійснювався.
Слідчий слідчого управлінняГоловного управлінняНаціональної поліціїу м.Києві капітанполіції ОСОБА_3 подав до суду клопотання про розгляд заявлених у клопотанні вимог за його відсутності, з викладених у ньому підстав, просив задовольнити.
За правилами ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", фіксування технічними засобами судового засідання не здійснювалось у зв`язку з відсутністю у судовому засіданні осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
Правилами ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а за правилами п. 7 ч. 1 ст. 162 цього Кодексу, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація , яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
За даними витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань в межах кримінальногопровадженя №12019100000000986від 28.08.2019 року, внесено повідомленя про те, що до СУ ГУ НП у м. Києві надійшли матеріпли з Департмаенту контрозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ щодо діяльності на території України групи осіб яка спеціалізується на несанкціонованому втручані в електрно-обчислювальні машини незаконо отримуючи доступ до системи клієгт-банків юридичних осіб, перераховують належні останнім грошові кошти на підставні фізичні особи.
Іншими способами встановити вищевказані відомості та довести обставини, які передбачається довести за допомогою даних документів неможливо у зв`язку з тим, що вони знаходяться виключно у документах, які знаходяться у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
За результатамирозгляду клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,що перебуваютьу володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", дослідившидодані доклопотання документи,приходжу довисновку,що зазначенеклопотання підлягаєзадоволенню,оскільки знаданих матеріалівкримінального провадженнявбачається наявністьдостатніх підставвважати,що наданнядоступу доінформації,яка перебуваєу володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, а можливість довести їх іншими способом, крім тих про які йдеться в клопотанні, відсутня.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 108, 159-166, 309 КПК України слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
клопотання подане в межах кримінального провадження №12019100000000986 від 28.08.2019, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України, старшим слідчимслідчого управлінняГоловного управлінняНаціональної поліціїу м.Києві капітанполіції ОСОБА_3 погоджене прокуроромвідділу прокуратуриміста Києва ОСОБА_4 протимчасовий доступдо речейі документів,що перебуваютьу володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з вилученням належно завірених копій, задовольнити.
Надати дозвіл групі слідчих слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві капітану поліції ОСОБА_3 , ОСОБА_8 на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучити завірені належним чином копії документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: дані, які були використані під час реєстрації електронних поштових скриньок: « ІНФОРМАЦІЯ_10 », « ІНФОРМАЦІЯ_11 », « ІНФОРМАЦІЯ_2 » , ІР-адреси з яких було здійснено реєстрацію пошти, дату та час реєстрації, номерів мобільних телефонів, а також ІР-адрес, з яких здійснювався доступ до вказаних електронних поштових скриньок із зазначенням дати та часу.
Роз`яснити положення ч. 4 ст. 165 ч. 1 ст. 166 КПК України, відповідно до змісту яких: на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів; у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85702038 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні